Найсвіжіше:
• Винуватцем подвійної смертельної ДТП на Тернопільщині виявився наркодилер • Перестало битися серце Захисника України з Гусятинщини • Розвідка в лігві ворога: як зв’язкова Шухевича Марія Римик шокувала окупанта • На Дніпропетровщині загинув молодий воїн з Тернопільщини • На Бережанщині в ставку знайшли бездиханне тіло чоловіка • Тернополянин за 3000 доларів обіцяв зняти з обліку в системі Оберіг • Неодноразово судимий кременчанин привласнював кошти на лікування дітей, важкохворих і військовослужбовців • На Сумщині загинув 26-річний старший солдат з Тернопільщини • На війні загинув випускник бережанського ліцею • Мешканець Козівщини заліз до сховку сусіда, звідкіля викрав 1300 доларів • На Тернопільщині судитимуть бразильця за умисне вбивство знайомого • На Дніпропетровщині загинув командир БпЛА з Шумщини • Понад 30 місяців надій та сподівань: на Донеччині загинув помічник гранатометника з Лановеччини • Хуліганство на алеї пам’яті в центрі Тернополя: неповнолітні пoшкoдили плaкaти зaгиблих вoїнів • У Кременці судили військового: тягав за волосся дружину та малолітню доньку • Блендеры для кухни: стабильная текстура и контроль процесса • На війні загинув випускник тернопільського університету з позивним “Грек” • Мерія Тернополя погодила проведення матчу «Ниви» без глядачів: хід за ФК – Волочиськ? • Футбольний чемпіон Тернопільщини зіграв унічию на Волині • Креатинін і швидкість клубочкової фільтрації: як оцінити функцію нирок за аналізами? • На Харківщині загинув старший стрілець з Теребовлянської громади • На Тернопільщині відбулося три футбольні спаринги • Трагедія біля Тернополя: впала у водостічний канал та захлиснулася літня жінка • Важка недуга забрала життя молодшого сержанта з Тернопільщини • На трасі Ланівці – Вишнівець розбився 17-річний хлопець
rss

У Тернопільському ставу масово гине риба: що сталося? (+відео)


Опубліковано: 4 Липня 2022р. о 21:49

Сотні мертвих рибин на поверхні тернопільського ставу побачили тернополяни. Екологічне лихо трапилося на вихідні. Після сильної грози чимало нечистот з міста опинилося у воді, внаслідок чого загинула риба. Від неї нині працівники паркової служби очищують став, але забравши загиблі рибини, ситуацію не вирішиш, вона значно глибша. І якщо не вдатися до радикальних і непопулярних для тернопільської влади кроків, всіма улюблений містянами та гостями Файного міста став може перетворитися на мертву водойму.

Нагадаємо, у суботу, 2 липня, по обіді у Тернополі пройшла сильна злива. Місто виявилося не готовим справитися з такою масою води. У різних мікрорайонах можна було бачити, як «велика» вода зупиняла транспорт, а деякі автівки з водяного полону визволяли навіть рятувальники. Величезні об’єми води без будь-якої очистки потрапили у тернопільський став, зібравши в собі всі нечистоти з міста, в тому числі дрібні фракції небезпечних залишків нафтопродуктів, важчих металів, які осідають від автомобільних викидів (свинець і т.п.). Від цього власне почали потерпати живі істоти, які знаходяться у ставі, спершу отруїлася молода риба, яка сплила одразу, а коли цей весь бруд осяде на дні водойми, від нечистот постраждає і крупна риба (орієнтовно за три дні варто чекати на всплиття решти риби) та інші живі мікроорганізми, ракоподібні, молюски, які будуть гнити, і можна лише собі уявити, що буде з нашим ставом.

Дана проблема не нова, але роками нею системно ніхто не займався. Ні для кого не є секретом, що в нашому регіонів відбувають кліматичні зміни, змінюється кількість опадів, вони стають більш тропічними, тобто за день-два може випасти місячна норма. По-великому рахунку колектори, лівньовки (дощова каналізація) – застарілі. Всі ці лотки, які приймають воду, мають бути дещо іншими, повинні бути збільшені діаметри лівневих труб та колодязів, щоби не збиралася в найнижчих частинах міста велика кількістьі води (вул. Галицька, Оболоня, Крушельницької, Татарська. Початок просп. Бандери). Або ж маємо ситуацію, що в тому ж центрі міста (район 5-ї школи, вул. Сагайдачного та інші) дощова вода рухається по ще австрійських лівньовках (кам’яних, мурований). Місто значно забудовується, йде більше навантаження на старі комунікації, які часто-густо не витримують, яких ніхто не збирається замінювати.

Навіть ось так одразу і не пригадаєш, коли вода з тернопільської дамби (дорога, яка з’єднує центр міста з мікрорайоном «Дружба»), подолавши два бордюри, вільно потрапляла у став, як сталося цього разу. І це при тому, що дамбу не так давно реконструювали. Однак, як виявилося, водовідведення, яке мало б включатися в проєкт, не спрацювало, і маса води потрапила в став. А це наштовхує на висновок, що навіть дамба була спроєктована не правильно.

Не вже тернопільська влада цього всього не бачить? Наша ж влада здебільшого займається зовнішніми роботами, які кидаються у вічі жителям міста в першу чергу, та ж бруківка, фонтани тощо, а те що під землею, що люди не бачать, мало когось цікавить. Скажімо, навіть коли ти гарно встелив асфальт, але не замінив під ним труби, не поставивши їх більшим діаметром, то те, що зроблено, рано чи пізно «попливе», і асфальт доведеться руйнувати, щоби залатати діряві труби.

Тобто нині ми наочно побачили, як піар тернопільської влади, яка завжди хоча подобатися містянам (особливо перед черговими виборами), впливає на міську комуналку. Комуналка – це не піар, то неї потрібно ставитися зовсім по-іншому! Звичайно, хочеться йти на поводу в людей, робити їм приємно, тим більше, коли на бруківці непогано заробляють особи наближені до керівництва міста, але це, як виявилося, не виправдано, якщо стикаємося ось такими загрозливими ситуаціями, які були на вихідні…

Сподіваємося місцева влада добре засвоїть урок, який дала їм матінка природа, щоби зробити висновки в своїй роботі. Той ж начальник управління житлово-комунального господарства і екології Тернопільської міської ради Олег Соколовський розумна людина, який точно знає і про кліматичні зміни, і про кількість опадів, особисто відстежує, що окремі дерева перестають у нас нормально рости (сосна, береза, тощо), ставлячи питання про заміну цих дерев на інші, більш стійкіші до посушливого клімату, але потрібно, щоби до його думки та раціональних ідей дослухалися вищі чини на Листопадовій.

P.S.: До речі, екоінспекція Тернопільської області відібрала проби води, тому тема, очевидно, матиме продовження.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
7 Квітня
6 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше