Найсвіжіше:
• Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця
rss
Редакційна політика
– онлайн-медіа про життя Тернополя й Тернопільської області, а також інших Західних регіонів України. Тут ми ділимося новинами з різних сфер суспільного життя, аналізуємо події, розповідаємо історії, знайомимо читачів та читачок з визначними місцями. 

У роботі та підготовці матеріалів наша редакція керується Редакційною політикою, викладеною нижче. Її дотримання є гарантією якості журналістських матеріалів — з точки зору професійних та етичних стандартів.

Правила Редакційної політики можуть змінюватися і доповнюватися у процесі роботи, але ці доповнення не повинні суперечити журналістським та етичним стандартам.

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ

«Перший онлайн» керується принципами неупередженості, об’єктивності та збалансованості подачі інформації. 

Онлайн-медіа є політично незаангажованим, не веде релігійної чи атеїстичної пропаганди, не використовує мову ненависті.

«Перший онлайн» працює зі штатними журналістами\ками та фрілансерами\ками, але не є медіа-майданчиком для авторів\ок, які закликають до порушення законодавства або розпалюють ворожнечу за будь-якою ознакою. Ми проти дискримінації та ксенофобії і не допускаємо їх на своєму ресурсі.

ЕТИЧНІ ПРИНЦИПИ

Редакція завжди ставиться однаково критично до усіх подій, людей, компаній і організацій.

Редакція не може мати улюбленців або тих, кому можна піти на поступки у принципових питаннях.

Служіння інтересам влади, а не суспільства, є порушенням етики журналіста.

Висвітлення судових процесів має бути неупередженим щодо звинувачених. Редакція не може називати людину злочинцем до відповідного рішення суду.

Редакція поважає право на недоторканність приватного життя та конфіденційність особистої інформації. Вони не підлягають розголошенню, якщо в цьому немає очевидного та обґрунтованого суспільного інтересу. 

Під суспільним інтересом мається на увазі викриття або виявлення злочинів, корупції, антигромадської поведінки, професійної некомпетентності або недбалості, яка може мати серйозні наслідки для суспільства в цілому чи певної його групи,  захист здоров’я і безпека людей, викриття випадків введення громадськості в оману задля вигоди певних осіб чи організацій (цей список не є вичерпним).

Редакція уникає плагіату.

РЕДАКЦІЙНІ ЦІННОСТІ

Повага. До кожної людини, її вибору, думок; до різності та інакшості.

Незалежність. Можливість працювати чесно та прозоро.

Чесність. Ми пишемо на актуальні теми та працюємо за професійними журналістськими стандартами.

Відвертість. Ми цінуємо нашу аудиторію та довіру, яку маємо. Знаємо, що читачі й читачки очікують від нас дотримання найвищих редакційних стандартів.

Ми не накручуємо трафік. Всі наші рекламодавці\виці отримують реальну статистику переглядів рекламних матеріалів за даними системи Google Analytics.

Ми цінуємо свою працю. Передрук авторських матеріалів Перший Онлайн, рерайт чи цитування можуть бути з обов’язковим гіперпосиланням на наш сайт у першому-другому абзаці або місці цитування.

Ми акцентуємо на необхідності вказання авторства фото та гіперпосилання на сторінку нашого сайту, з якої взяті фото. 

У разі порушення використання наших матеріалів, редакція Перший Онлайн готова захищати свої права через правоохоронні та судові органи.

ГЕНДЕРНА ПОЛІТИКА

У внутрішньоредакційній поведінці є неприпустимим:

– ставлення до коле\г\жанок, як до обслуговуючого персоналу;

– харасмент (сексуальні домагання);

– психологічний тиск, вербальна зневага, приниження за ознакою  статі/гендерною ознакою;

– сексистські жарти й анекдоти;

– перешкоджання в роботі, стигматизація за ознакою статі;

– підбурювання до ворожнечі чи насилля.

У професійній діяльності журналісти\ки дотримуються гендерного балансу при підготовці матеріалів:

– в однаковому об’ємі  пишуть про чоловіків і жінок;

– в якості експертів із різних тематик обирають як  чоловіків, так і до жінок;

– сприяють підготовці матеріалів про жінок у політичній, економічній, воєнній та інших сферах, які стереотипно вважаються чоловічими, а також розповідають про чоловіків у сферах, які стереотипно вважаються жіночими;

– не використовують і не поширюють стереотипних образів фемінності та маскулінності щодо жінок і чоловіків та дискримінаційного, сексистського контенту;

– не готують  контент, що сприяв би сексуалізації та об’єктивації жінок;

– використовують фемінітиви на позначення професій, посад, видів діяльності, зайнятості жінок;

– не акцентують увагу на громадянстві, расовій приналежності, соціальному статусі чоловіків і жінок;

– уникають засудження, оціночних суджень щодо життєвого вибору жінок і чоловіків;

– уникають віктимізації, а також не створюють на цих темах сенсацій.

Редакція зі свого боку:

– вітає і сприяє підвищенню рівня компетентності своїх працівників/працівниць з гендерної тематики;

– вагітним, батькам (і жінкам, і чоловікам), у яких є малі діти, забезпечує гнучкий графік роботи;

– забезпечує всім працівникам і працівницям рівні умови для навчання та кар’єрного зростання;

– не ділить теми майбутніх матеріалів на «жіночі» та «чоловічі», тим самим не підтримує стереотипи й дає можливість всебічного розвитку та реалізації своїх співробітників і співробітниць;

– забезпечує необхідні умови для комфортної роботи та рівну оплату праці та для жінок і чоловіків.

ВНУТРІШНІ ПРАВИЛА

Журналісти і журналістки редакції добросовісно виконують свою роботу, дотримуючись етичних стандартів журналістики. Будь-яку інформацію вони зобов’язані перевіряти.

Бажання діяти в інтересах суспільства, а не власних, чесність і наполегливість – основні вимоги до журналістів і журналісток видання.

Наша редакція не підтримує жодну політичну партію, не діє в інтересах окремих осіб чи корпорацій, бізнесу, а також органів державної влади і місцевого самоврядування. Наша діяльність також є незалежною від думок наших друзів, власних упереджень, оцінок, захоплень журналістів і журналісток видання.

Працівники і працівниці редакції не можуть бути членами/членками політичних партій, не займаються політичною агітацією. Допускається членство у громадських об’єднаннях, якщо воно не перешкоджає професійним та етичним стандартам діяльності і нашій Редакційні політиці.

Працівники і працівниці редакції не беруть подарунків і нагород від влади, політичних партій і окремих політиків, бізнесу тощо, оскільки наша редакція розцінює це як вплив на прихильність журналістів.

Участь у фуршетах, інших неформальних заходах, які організовують органи влади, місцевого самоврядування, партії чи бізнес можлива лише у зв’язку з професійною необхідністю. У цьому випадку журналісти і журналістки нашого видання повинні розуміти, що виконують важливе завдання і перебувають на заході з робочою метою, а не на відпочинку, і повинні поводитися відповідно.

Співпраця журналістів і журналісток видання з іншими редакціями, піарслужбами допустима, але за умови погодження з керівництвом редакції і якщо ця співпраця не перешкоджає основній діяльності, а також не суперечить нашій Редакційні політиці.

Дописувачі/дописувачки видання мають знати і дотримуватися ключових правил Редакційної політики. У випадку отримання недостовірної чи замовної інформації редакція залишає за собою право відмовити в публікуванні матеріалу.

Працівники і працівниці редакції повинні дотримуватися принципу конфіденційності щодо персональних даних, особистого життя кожного і кожної в колективі, внутрішньої роботи редакції, тем, над якими триває робота, і джерел інформації.

Спірні питання в роботі журналістів і журналісток, непорозуміння узгоджуються з керівництвом редакції.

Ці правила не є вичерпними і можуть бути доповнені з обговоренням у колективі.

Відмова прийняти ці правила або грубе їх порушення є підставою для відмови у співпраці або звільненні співробітника/співробітниці редакції.

Новини
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше