Найсвіжіше:
• У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявляти автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю • Ухилянтів почали розшукувати через їхні мобільні телефони • У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини
rss

Як народними засобами вилікувати гарячку


Опубліковано: 30 Вересня 2019р. о 11:04


Осінь лише робить перші кроки, а вже чимало із нас нарікають на простуди і підвищення температури тіла. Гарячка – реакція організму на подразники інфекційної та неінфекційної природи. Це активна захисна реакція організму, необхідна йому для боротьби з хворобою. Підвищення температури для деяких бактерій та вірусів може бути тим чинником, що перешкоджає подальшому їхньому розмноженню або навіть знищує їх (наприклад, вірус грипу). Наш позаштатний консультант – медик і валеолог Галина Кожій, як і всі лікарі, радить при підвищенні температури тіла до 39 °С не поспішати давати хворому жарознижувальні ліки. За її словами, видужати від цієї недуги можна завдяки народним засобам лікування, що підкріплюватимуть організм у його боротьбі з інфекцією.

– Пані Галино, як лікувати хворого на гарячку народними засобами?

– Перш за все необхідно вплинути на причину недуги. Коли організм мобілізує свої захисні механізми і стане перемагати хворобу, температура почне знижуватися, включиться один з найефективніших процесів – потіння. Поява поту під час гарячкового стану свідчить про те, що криза минула. Гарячка – прагнення природи вилучити з організму токсичні продукти, тому пригнічувати цей процес не можна, слід лише підтримати організм у його боротьбі, поступово знижуючи температуру.

– Яку їжу вживати Ви би порадили хворому на гарячку?

– Під час гарячкового періоду хворому дають багато пити (чай з лимоном, журавлиний морс, переварену воду), страви з ячменю і вівса. Їжа повинна бути напіврідкою, теплою. Під час високої температури тіла не слід давати м’ясних та гострих страв.

– Якщо хворому нестерпно від гарячки, як народними засобами полегшити стан його організму?

– Хворого треба розкрити, легенько обдувати тіло вентилятором, підвісити мішечок із льодом над головою (10 см від голови), покласти на ділянки великих судин (внутрішня поверхня стегон) холодні грілки або пляшечки з холодною (10-15°С) водою, на скроні та обличчя – листки капусти, кружальця сирої картоплі, буряка.

Охолоджують тіло хворого шляхом обтирання шкіри водою з оцтом (дві столові ложки оцту на дві склянки води). Можна поставити невелику прохолодну клізму з води температури 20°С і нижче.

Під час гарячкового стану не слід надто тепло одягати та укривати хворого. Одяг та ковдра повинні бути легкими й повітропроникними. Не можна використовувати натільну та постільну білизну із синтетичних тканин. За підвищеного потовиділення білизну потрібно часто міняти.

– Як діяти, якщо хворий перебуває у стадії ознобу (відчуття холоду, що супроводжується появою «гусячої шкіри» та м’язовим тремтінням), некоординовані скорочення м’язових волокон з’являються спочатку у жувальних м’язах (хворий цокає зубами), потім – у м’язах спини, верхніх кінцівок, іноді у всіх скелетних м’язах?

– У такому випадку хворого необхідно зігріти. Можна зробити постільну парову ванну тривалістю 30-45 хв. Після ванни обмити дитину водою температури 22°С. Мета ванни – викликати приплив крові до поверхні тіла, але не зумовити потіння.

У стадії жару починається згоряння всередині тіла хвороботворних речовин, а шкіра стає сухою та гарячою. Треба провести охолоджувальні, заспокійливі та відтяжні процедури: зробити повні або тричетвертинні заспокійливі обгортання, обмивання, обтирання водою з оцтом. Що сильніша гарячка, то вищою повинна бути температура води для обгортання. Не можна використовувати холодну воду. Холодні ноги необхідно зігріти.

– Якщо температура тіла хворого перевищить позначку 39°С і тоді її вже слід збивати, чи можна це зробити народними засобами?

– За високої температури тіла у хворого використовують такий засіб: у термос наливають 500 мл окропу і додають три столові ложки міцного чаю, дві столові ложки протертих плодів журавлини або брусниці, 1 столову ложку варення малини, 0,25 г аспірину та 2 чайні ложки меду. Дітям віком понад 10 років призначають по 3-4 ковтки суміші через кожні 15 хв. Дітям молодшого віку суміш добавляють у чай з розрахунку одна чайна ложка на кожні два роки життя дитини.

За наявності високої температури тіла незалежно від причини її виникнення беруть 100 г сухих гілочок ялиці білої та 100 г кореня малини звичайної. Рослини розтирають до порошку і ретельно змішують. На 200 г суміші беруть по 100 г цукру та меду. В емальований посуд кладуть шар порошку і такий самий шар суміші цукру з медом, чергуючи їх. Потім добавляють 500 мл окропу, настоюють 24 год, після чого тримають на киплячій водяній бані 7 год та знову настоюють 48 год. Після фільтрування одержують сік яскраво-малинового кольору з приємним запахом. Призначають по 1 столовій ложці 4-5 разів на день до їди. Дітям у віці до 10 років дають по 1 чайній ложці чотири рази на день до вживання їжі.

– Яких заходів слід вжити у стадії потіння хворого на гарячку для виведення з організму продуктів розпаду, токсинів?

– У такому випадку необхідно стимулювати діяльність видільних органів. Для цього призначають потогінну суміш із таких компонентів: квітки бузини чорної –  20 г; суцвіття з приквітками липи серцелистої – 20 г. Дві столові ложки суміші залити 200 мл окропу, кип’ятити до двох хвилин на малому вогні, процідити, віджати. Відвар пити гарячим. Хворому слід давати пити якомога більше гранатового соку, воду, підсолоджену медом, воду з лимоном, ячмінний відвар, журавлиний морс. Під час гарячки на хворого надягають вологу сорочку.

– Які народні засоби можете порекомендувати для лікувальння запальних процесів у внутрішніх органах хворого?

– Для лікування гарячки при таких запальних процесах застосовують відтяжне лікування, що допомагає перерозподілити кров у організмі. Так, наприклад, у разі запалення горла шию хворого охолоджують холодними компресами, у той же час за допомогою збуджувальних обгортань живота, ніг та рук відтягають кров від вогнища запалення. У разі гострого запалення черевних органів застосовують холодні або заспокійливі обгортання живота і в той же час намагаються відтягти кров від хворих органів за допомогою збуджувальних обгортань ніг та рук. До ніг можна прикладати гарячі грілки.

Для посилення виділення з організму речовин, що утворюються у процесі запалення, застосовують потогінні засоби: постільну парову ванну, збуджувальні обгортання. Чудову дію виявляють збуджувальні компреси на живіт. Використовують також клізми, які зменшують явища інтоксикації.

Олесь Миколайчук

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
28 Квітня
27 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше