Найсвіжіше:
• Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини • Житель Запоріжжя у Тернополі збував вогнепальну зброю • Тернопільського лікаря відзначили грамотою за порятунок військових • У Гусятині не розминулися автобус та мотоцикл • Тернополянин здобув кубок президента Азербайджану • Чистий четвер: прикмети, традиції, молитви і замовляння • Військового з Тернопільщини, який загинув 2 роки тому, сьогодні поховають у Чернівцях • Частина Тернопільщини сьогодні буде світла – стала відома причина • Електронні черги в ТЦК і онлайн-кабінет: як все працюватиме з 18 травня • Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 • В Україні нарахували 160 тисяч чиновників, мобілізовано – 2,5% • На Тернопільщині продовжує свою діяльність робоча група з підзвітності та прозорості • Нещасний випадок на Тернопільщині – 81-річна жінка впала у річку і втопилася • Заробітки аферистів: поліцейські Тернопільщини встановлюють особу шахрая • На війні загинув футболіст з Тернопільщини • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • Раніше судимого тернополянина поліцейські підозрюють у вчиненні крадіжки з ринку
rss

Як народними засобами вилікувати ларингіт?


Опубліковано: 9 Лютого 2019р. о 10:25


Ларингіт – це запалення слизової оболонки гортані. Внаслідок цієї недуги переважно ушкоджуються голосові зв’язки, голос стає хриплим, розвивається набряк, просвіт її так звужується, що утруднюється дихання, виникає загроза ядухи. При ларингіті спостерігаються охриплість голосу, відчуття сухості та лоскотання у горлі. Пізніше починає виділятися в’язкий секрет. За атрофії слизової оболонки долучається сухість у горлі, що зумовлює болісний кашель. Ларингіт часто буває у дітей та в людей, які змушені багато та голосно говорити або співати. Як стверджує наш позаштатний консультант, медик і валеолог Галина Кожій, вилікувати цю недугу можна і народними засобами.

– Пані Галино, які невідкладні заходи Ви би порекомендували вжити при перших проявах ларингіту?

– Усе залежить від рівня запалення слизової оболонки гортані. Хворого з великим її набряком негайно госпіталізують. А загалом лікування катарального ларингіту передусім передбачає щадіння гортані. Дуже важливо дотримуватись голосового режиму (мовчання) доти, поки не стихнуть гострі запальні прояви.

Не слід їсти солоні, гострі і холодні страви, бо вони подразнюють запалену слизову оболонку глотки й гортані.

– А які народні засоби слід вживати саме для лікування цієї недуги?

– Для лікування цієї недуги рекомендують пити тепле молоко з содою (1/4 чайної ложки соди на склянку молока) або з боржомі (1:1).

Обволікаючу та протизапальну дію має насіння льону звичайного: 1 столову ложку залити 200 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 10 хв на малому вогні, процідити. Приймати по 1-3 чайні ложки вранці та ввечері.

– Чи є якісь відвари для лікування ларингіту в дітей?

– Дітям, особливо молодшого віку, готують такий відвар. Столову ложку насіння льону звичайного, шкуринку 1 яблука та 1-2 чайні ложки меду залити 300 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 10 хв на малому вогні, процідити. Пити теплим 3 рази на день за 5-10 хв перед вживанням їжі.

– Що би Ви порадили для пом’якшення кашлю, зменшення сухості, болю та дряпання у горлі?

– Для  пом’якшення  цієї недуги призначають таку суміш:  кореня алтеї лікарської – 40 г; кореня солодки голої – 20 г; листків підбілу звичайного – 20 г; плодів фенхелю звичайного – 10 г. Столову ложку суміші залити 300 мл холодної води, довести до кипіння, витримати 5 хв на малому вогні, настояти 1 год. Приймати по 1-2 столові ложки через 2 год. Крім того, розчин використовують для інгаляцій та полоскання.

Корисною для лікування ларингіту є і суміш, до складу якої входять такі компоненти: трава медунки лікарської – 30 г; насіння айви звичайної – 30 г;  плодів ганусу звичайного – 30 г. Столову ложку суміші залити 250 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 20 хв на малому вогні у закритому посуді. Пити теплим упродовж дня.

– Що з народних засобів слід вживати  для розрідження харкотиння та полегшення відхаркування?

– Для цього в народі використовують таку суміш: кореню бедринцю ломикаменевого – 20 г; кореню мильнянки лікарської – 15 г; листків підбілу звичайного – 20 г. Дві чайні ложки суміші залити 200 мл води, довести до кипіння, настояти 20 хв, підсолодити медом. Приймати по 1 чайній – 1 столовій ложці після вживання їжі.

– Яке народне лікування є допоміжним за набряку слизової оболонки гортані?

– За набряку слизової оболонки гортані допомагає засіб із таких компонентів: кореневища з коренями родовика лікарського – 20 г; кори дуба звичайного – 20 г. Десертну ложку суміші залити 200 мл холодної води, довести до кипіння, кип’ятити упродовж 15 хв на малому вогні, додати 1 повну чайну ложку квіткових кошиків арніки гірської, настояти 1 год. Використовувати по 1,5 – 2 мл для вливання в гортань та полоскання упродовж 3-5 діб.

У випадку набряку голосових зв’язок беруть 20 г суплідь інжиру, заливають 250 мл води або молока, кип’ятять 10 хв на малому вогні. П’ють по 1/3-1/2 склянки З рази на день перед вживанням їжі ковтками.

– Чи доречними під час лікування цієї недуги ванни, обгортання тіла тощо?

– При гострому ларингіті дітям рекомендують робити відтяжні гарячі ножні ванни, перед сном – ножні гірчичні ванни (15 г гірчиці на 10 л води). Тривалість ванни – 5–10 хв, температура води – 38°С. Корисно поставити гірчичники на литки (за відсутності алергічної реакції на гірчицю).

Можна щоденно робити збуджувальні тричетвертинні або повні обгортання тіла.

Важливо зволожувати повітря у приміщенні, де перебуває хворий на ларингіт. Якщо немає зволожувача, слід порозвішувати у кімнаті вологі рушники, поставити на підлогу каструлю з водою тощо.

Корисно вдихати теплу водяну пару. Для цієї процедури наповнюють ванну гарячою водою. Дитина вдихає пару, і її стан поліпшується.

Можна подихати над каструлею із щойно звареною картоплею. Але треба бути дуже обережним: тримати хворого, якщо це дитина, на відстані 30 см від каструлі. Та найліпше, ясна річ, користуватися спеціальним пристроєм для інгаляцій.

При набряку гортані рекомендують гарячі ножні (до колін) ванни (температура води 42-45°С). Тривалість ванни – 5 хв.

Добре діє зігрівальний компрес на шию. Для компресів використовують настій трави шавлії лікарської (10 г на 200 мл води) температури 40°С, тривалість – 30 – 40 хв.

При хронічному ларингіті на шию кладуть компреси із глини, зверху накривають полотняною тканиною.

Для поліпшення кровообігу в гортані роблять через день грязеві аплікації. Температура грязі – 38-42°С, тривалість – 20 хв. На курс – 10-12 процедур.

Корисні ванни з трави шавлії лікарської. 100 г трави залити 10 л води, кип’ятити 1 год на малому вогні, настояти упродовж 24 год. Температура води у ванній має становити 38°С, тривалість ванни – 15 хв. Приймають через добу. На курс – 12-15 ванн.

Двічі на тиждень роблять збуджувальне обгортання всього тіла.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
2 Травня
1 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше