Найсвіжіше:
• Винуватцем подвійної смертельної ДТП на Тернопільщині виявився наркодилер • Перестало битися серце Захисника України з Гусятинщини • Розвідка в лігві ворога: як зв’язкова Шухевича Марія Римик шокувала окупанта • На Дніпропетровщині загинув молодий воїн з Тернопільщини • На Бережанщині в ставку знайшли бездиханне тіло чоловіка • Тернополянин за 3000 доларів обіцяв зняти з обліку в системі Оберіг • Неодноразово судимий кременчанин привласнював кошти на лікування дітей, важкохворих і військовослужбовців • На Сумщині загинув 26-річний старший солдат з Тернопільщини • На війні загинув випускник бережанського ліцею • Мешканець Козівщини заліз до сховку сусіда, звідкіля викрав 1300 доларів • На Тернопільщині судитимуть бразильця за умисне вбивство знайомого • На Дніпропетровщині загинув командир БпЛА з Шумщини • Понад 30 місяців надій та сподівань: на Донеччині загинув помічник гранатометника з Лановеччини • Хуліганство на алеї пам’яті в центрі Тернополя: неповнолітні пoшкoдили плaкaти зaгиблих вoїнів • У Кременці судили військового: тягав за волосся дружину та малолітню доньку • Блендеры для кухни: стабильная текстура и контроль процесса • На війні загинув випускник тернопільського університету з позивним “Грек” • Мерія Тернополя погодила проведення матчу «Ниви» без глядачів: хід за ФК – Волочиськ? • Футбольний чемпіон Тернопільщини зіграв унічию на Волині • Креатинін і швидкість клубочкової фільтрації: як оцінити функцію нирок за аналізами? • На Харківщині загинув старший стрілець з Теребовлянської громади • На Тернопільщині відбулося три футбольні спаринги • Трагедія біля Тернополя: впала у водостічний канал та захлиснулася літня жінка • Важка недуга забрала життя молодшого сержанта з Тернопільщини • На трасі Ланівці – Вишнівець розбився 17-річний хлопець
rss

Верховний Суд залишив без змін вирок непорядному працівникові тернопільського банку


Опубліковано: 23 Вересня 2021р. о 17:10

Верховний Суд колегією суддів Третої судової палати Касаційного кримінального суду розглянув касаційну скаргу захисника засудженого Василя П. на вирок Гусятинського районного суду від 20 січня 2021 року та ухвалу Тернопільського апеляційного суду від 31 березня 2021 року.

Вироком суду першої інстанції Василя П. визнано винним за ч.4 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України та засуджено до 5 років позбавлення волі з позбавленням права 3 роки обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій і обов’язків, пов’язаних зі зберіганням та обліком грошових коштів та матеріальних цінностей. Призначене додаткове покарання щодо заборони займати певні посади ухвалено виконувати самостійно після відбуття засудженим основного покарання.

Тернопільський апеляційний суд ухвалою від 31 березня 2021 року вирок місцевого суду залишив без змін.

Як встановлено місцевим судом, наказом від 2 листопада 2018 року 20-річного Василя П. було призначено на посаду завідувача сектору касових операцій територіального відділення банку N у м. Гусятин Тернопільської області та, відповідно до вимог посадової інструкції, з ним укладено договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність за безпеку збереження довірених йому банком цінностей.

Півроку потому, в першій декаді травня 2019 року у Василя П. виник злочинний умисел на привласнення грошових коштів банку шляхом зловживання своїм службовим становищем та службової підробкою. З цією метою 11 травня 2019 року після закінчення операційного дня Василь П. порахував готівкові кошти і частину сховав у кишеню, але у “Книзі обліку готівки та цінностей, що зберігаються у сховищах цінностей” вказав повну суму зданої у сховище готівки. День потому він знову привласник частину грошей.

14 травня 2019 року під час документальної ревізії готівки та цінностей, що зберігались у сховищі банку, було виявлено нестачу 155 тис 160 грн. 35 коп. та 6 тис. 900 доларів США (відповідно до курсу Національного банку України, це становило 180 тис. 820 грн), яка виникла впродовж двох робочих днів. Таким чином, унаслідок злочинних дій Василь П. спричинив банку N збитки у розмірі 335 тис. 980 грн 97 коп.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду засуджений пояснив, що у такий спосіб вирішив запозичити кошти в банку на лікування батька та повернути їх у банк. Після перевірки всі кошти він повернув.

Не погодившись із рішеннями суду першої та апеляційної інстанцій, захисник засудженого подав касаційну скарг і просив ці рішення скасувати, а справу направити на новий розгляд у суді першої інстанції. Свої вимоги мотивув тим, що суди неправильно кваліфікували дії його підзахисного.

За результатом розгляду касаційної скарги колегія суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду прийшла до висновку, що касаційну скаргу захисника засудженого Василя П. слід залишити без задоволення, а вирок суду першої інстанції – без змін.


Джерело: Пресслужба Тернопільського апеляційного суду
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
7 Квітня
6 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше