Найсвіжіше:
• МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини • Житель Запоріжжя у Тернополі збував вогнепальну зброю • Тернопільського лікаря відзначили грамотою за порятунок військових • У Гусятині не розминулися автобус та мотоцикл • Тернополянин здобув кубок президента Азербайджану • Чистий четвер: прикмети, традиції, молитви і замовляння • Військового з Тернопільщини, який загинув 2 роки тому, сьогодні поховають у Чернівцях • Частина Тернопільщини сьогодні буде світла – стала відома причина • Електронні черги в ТЦК і онлайн-кабінет: як все працюватиме з 18 травня • Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 • В Україні нарахували 160 тисяч чиновників, мобілізовано – 2,5% • На Тернопільщині продовжує свою діяльність робоча група з підзвітності та прозорості • Нещасний випадок на Тернопільщині – 81-річна жінка впала у річку і втопилася • Заробітки аферистів: поліцейські Тернопільщини встановлюють особу шахрая • На війні загинув футболіст з Тернопільщини
rss

До боротьби зі збутом наркотиків в області хоче долучитися громадськість, серед них колишні наркозалежні


Опубліковано: 14 Лютого 2020р. о 11:27


Наприкінці січня у Тернополі затримали групу осіб, яка займалася збутом наркотиків. Семеро з них взяли під варту із внесенням застави, двоє знаходяться під домашнім арештом. Ця подія викликала неабиякий суспільний резонанс. На початку лютого група громадських активістів прийшла під стіни міськрайонного суду, аби висловити своє занепокоєння з приводу того, що підозрювані можуть вийти на волю. Журналістам мітингувальники розповіли, що у них мета одна – не допустити розповсюдження наркотиків у нашому місті. Активісти хотіли, аби до них на розмову прийшли головний поліцейський області, прокурор та мер міста.

Активісти стверджують, що деякі правоохоронці покривають діяльність торговців смертю

Через кілька днів у Головному управлінні поліції області провели засідання круглого столу з приводу проблеми обігу наркотичних речовин, на яке запросили громадськість та журналістів. Більше сотні людей прийшли на зустріч із представниками владних структур. Із них значна кількість тих, хто у минулому мав проблеми з наркотиками і зараз, так би мовити, навернувся на шлях правильний. Активісти розгорнули плакати з надписами: «Наркоторговці – вбивці», «Стоп наркотик», «Досить мовчати», «Справедливий суд торговцям смерті», «Місто – без солей».

Мета зустрічі – обговорення питань щодо незаконного обігу та збуту нарковмісних речовин на території міста й області.

– Ми прийшли не для того, аби махати пальцем, мовляв, яка поліція погана і нічого не робить. Але спочатку двоє пішли під домашній арешт. Решті визначили заставу. Так ми тому й переживаємо, щоби через короткий час не виявилось, що вони везли дитяче харчування в сиротинець. Тому ми вирішили зробити так, аби надати цій справі максимального розголосу, – розповів один з активістів, Олег Коган.

– Розповсюдження наркотичних засобів через мережу інтернет – проблема номер один не лише для Тернопільської області, а й для всієї держави. Цей бізнес з кожним днем розповсюджується все більше, – розповів Михайло Димида, начальник управління протидії наркозлочинності в Тернопільській області. Саме його підрозділ та профільні служби посилено працюють над усуненням цього виду злочину.

Наркотичні речовини, які продають через мережу інтернет, може придбати будь-хто і будь-де. Викрити таких злочинців надзвичайно важко, тому робота над фіксуванням даних правопорушень триває не один місяць.

– Три роки тому поліція Тернопільщини була першою в Україні, що задокументувала аналогічну групу. Вісім місяців нам довелося працювати, щоби встановити постачальників, організаторів, як розходилися потоки коштів, встановити «закладчиків» і якісно задокументувати для того, щоби прокурор мав з чим піти до суду. Ця пошесть зараз – по всій Україні. І якщо ми відслідковуємо телеграм-канали щодо нашої області – то у нас є їх 12. І по кожному ми працюємо. У Києві таких, скажімо, 150, – повідомив Олександр Богомол.

Також під час проведення круглого столу мова йшла і про те, що поліція співпрацює з органами місцевого самоврядування. На зустріч з активістами завітав заступник міського голови Владислав Стемковський, який заявив, що керівництво Тернополя зацікавлене у безпечному та чистому від наркотиків місті. Комунальники разом із поліцією ведуть боротьбу з рекламними надписами на будівлях про продаж заборонених речовин, замальовуючи їх.

– Питання безпечного міста – це комплекс заходів. У нас понад 300 відеокамер встановлені по місту. Їх на квадратний кілометр або на мешканця найбільше в Україні. Усі вони виводяться на один сервер, де зберігається інформація більше місяця. І вони допомагають правоохоронним органам у розкритті злочинів, – розповів заступник мера.

На зустріч з активістами прийшов і прокурор області, який запевнив усіх, що спуску цій справі не буде. Найбільше активісти були стурбовані тим, що підозрювані можуть скористатися можливістю і вийти на волю під заставу. Мітингувальники звинувачували правоохоронців у тому, що, на їхню думку, вони обрали занадто м’який запобіжний захід і малу суму застави, адже підозрювані чинили супротив та мали при собі зброю.

– Ми хочемо, аби справу не відклали на полицю. Адже у місті стільки років продають наркотики, і складається враження, що хтось у поліції цим зацікавлений. Окрім того, призначення застав – це не вихід. Наркоторговці заробляють мільйони. І якщо частину з них їм призначать для сплати застави, для них це не буде жодним покаранням, а просто оплатою відсотка доходу і приводом продовжити свою діяльність, – звернувся до правоохоронців Олег Коган.

– Застава – це альтернатива до тримання під вартою. Запобіжний захід повинен забезпечити дотримання процесуальних обов’язків особою, яка перебуває під кримінальним переслідуванням. У даному кримінальному провадженні активно проводяться слідчі дії, а також ряд експертиз, за результатами яких класифікують порушення. А щодо знайденою зброї ми діємо лише на підставі порядку та чинного законодавства. Виявивши зброю при затриманні особи, слідчий не може одним поглядом визначити бойова вона чи це щось інше. Кінець досудового розслідування не настав, тому про конкретні рішення силовики говорити не можуть. Ця справа лежатиме на полиці або тихо «вмиратиме» – такого не буде, – наголосив прокурор Тернопільської області Петро Бойко.

Лідер активістів пан Ігор не з чуток знає, який руйнівний вплив наркотиків на організм людини. Він 17 років вживав ін’єкційні наркотики, але зміг розпочати життя з чистого аркуша. Чоловік від імені товаришів запропонував поліції співпрацю для того, аби разом боротися з розповсюдженням наркотиків. Однак коли правоохоронці попросили учасників акції поділитися конструктивними ідеями з приводу співпраці, відповідей не отримали. Тому поліція вирішила організувати зустріч з ініціативною групою на черговому засіданні громадської ради при МВС, на якій би спільно обговорили можливість співпраці у боротьбі з наркоторгівлею.

– Ми домовились, що створимо групу, де буде представник поліції і міської ради, разом працюватимемо і спільно будемо боротися, щоби не було наркотиків у нашому місті. Коли людина не вживає наркотиків і торгує – це є злочин, а  коли вживає – це біда, їй треба допомогти. І наша позиція – допомагати таким людям, тому що ми самі через це пройшли. Ми готові й відкриті працювати із владою, – розповів учасник акції В’ячеслав Плекан.

Наступна зустріч правоохоронців та ініціативної групи запланована на 13 лютого. Обіцяють, що такі комунікації стануть регулярними і допоможуть стати Тернополю містом без наркотиків.

Роман Бібік


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
2 Травня
1 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше