Найсвіжіше:
• Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини • Житель Запоріжжя у Тернополі збував вогнепальну зброю • Тернопільського лікаря відзначили грамотою за порятунок військових • У Гусятині не розминулися автобус та мотоцикл • Тернополянин здобув кубок президента Азербайджану • Чистий четвер: прикмети, традиції, молитви і замовляння
rss

Госпіталізація хворих на грип або ГРВІ зросла на 20%!


Опубліковано: 29 Січня 2020р. о 11:25


У Тернопільському прес-клубі відбулася зустріч із головним епідеміологом області, педіатрами та експертами з лабораторного центру. Головним питанням було різке підвищення захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання, а також питання карантину як методу запобігання розповсюдження вірусних інфекцій. Чи буде карантин на Тернопольщині та чому відсоток захворюваності уже перевищив середній рівень?

Захворюваність зростає щоденно

Ще недавно ситуація з грипом була контрольована, та світила медицини розповідали, що Тернопільська область має найнижчі показники з захворюваності на грип та ГРВІ. Аж раптом з 13 січня вони різко зросли і станом на 23 січня область переступила дозволений середній показник із захворюваності. Сіяти паніку, звісно, не варто, переконують експерти, однак тримати руку на пульсі, а точніше, зробити щеплення аби захистити себе та родину, варто.

– Епідемічний сезон грипу та ГРВІ починається з жовтня місяця і завершується

20-м тижнем наступного року. Цьогорічний сезон розпочався 30 вересня і триває до сьогодні. За прогнозами МОЗ, грип циркулює вірусами. Їх є два – група А та В. На сьогоднішній день лабораторно підтверджено грип групи А. У групу ризику перш за все потрапляють діти, віком до п’яти років, люди похилого віку й ті, котрі мають хронічні захворювання, вагітні жінки. Щоденно ведеться моніторинг захворюваності, тому цифри змінюються. Однак, не приховуючи того, що кількість хворих зросла, хочемо нагадати всім, а особливо тим, хто є у зоні ризику, поберегти своє здоров’я, вчасно звертатися до спеціалістів і не нехтувати бодай елементарними засобами безпеки, – розпочала звітувати завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Тернопільського обласного лабораторного центру Марія Павельєва.

Грип – це гостра респіраторна вірусна інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Симптоми, які відрізняють грип від ГРВІ: блискавичний початок хвороби, гарячка, міалгії (біль у м’язах), температура тіла понад 38С, слабкість, втома, озноб, головний біль.  Через свої ускладнення грип небезпечний (наприклад, пневмонія та ниркова недостатність), тому дуже важливо вчасно встановити діагноз та почати лікування.

– Епідситуація в області є досить нестійкою, набирає обертів неблагополучної. Із третього тижня (з 13 січня) спостерігається зростання захворюваності. Станом на 23 січня (саме в цей день був зустріч фахівців-епідеміологів з журналістами – авт.) показник склав 617,4 випадку на 100 тис. населення. Прирівнюючи до середнього показники захворюваності, ріст маємо на 17,6%, це перевищення. Ріст хвороби спостерігається серед дітей та дорослих. Хворіють переважно діти шкільного віку. Зросла госпіталізація на 20%. На сьогодні по області 6 437 осіб є хворими на грип або ГРВІ, серед них половину складають діти. У грудні лабораторно підтверджено п’ять випадків грипу, в січні місяці ця цифра збільшиться. Ситуація наростаюча. Четвертий тиждень переважно є піковим. Однак буває так, що є і п’ятий тиждень захворюваності, у даній ситуації все залежить від того, як поведе себе вірус, – розповідає лікарка-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України Світлана Маціпура.

Чи буде карантин?

За словами епідеміолога, згідно з новим наказом, епідситуація ділиться на декілька типів інтенсивності. Є низький тип, середній, який перевищений на 17%, високий та дуже високий. Однак протиепідемічні заходи проводять при перевищенні середнього показника. Щодня ситуація перевіряється та моніториться, повідомляють органи місцевої влади, які й будуть вирішувати, варто припиняти навчання чи ні. Станом на 23 січня, офіційного оголошення про карантинні заходи не буде, адже дане рішення ухвалює індивідуальна комісія, а також кожна ЗОШ, бачачи, що показник захворюваності різко зростає та перевищує дозволені межі, може припинити навчання.

– Гострі респіраторні вірусні інфекції – це широка ланка небезпечних захворювань, до якої входять різного роду інфекції. Серед них і ті, які уражають дихальні шляхи і проявляються схожою клінікою та профілактикою. Варто відмітити, що основною проблемою поширення інфекцій є недотримання елементарних знань стосовно гігієни, а також захисту свого організму та організму дитини. Ми вбачаємо найкращим захистом від грипу та респіраторних інфекцій своєчасне щеплення. Якщо є протипокази до вакцинації, варто звертати увагу на вік дитини. Адже у кожної дитини будь-яка хвороба протікає по-різному. І різні шляхи профілактики та догляду за нею. Найперше необхідно розуміти, що пік захворювань припадає на осінньо-зимовий період. Якщо дитина має схильність до інших захворювань, то варто звернути увагу на те, щоби вберегти її від можливості підхопити будь-яку інфекцію. Це обов’язкова гігієна рук, якомога частіше провітрювання приміщень, обмеження спілкування дитини з оточуючими, не відвідувати закладів, де є скупчення людей, – підсумовує педіаторка Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні, експертка з педіатрії управління охорони здоров’я ТОДА Майя Голяк.

Щороку вірус грипу мутує

Також спеціалісти наголошують, що двічі на один і той самий тип грипу захворіти не можливо, оскільки відбувається вироблення антитіл у людському організмі. Однак не заперечують і того факту, що з кожним роком вірус мутує, і передбачити його ріст на даний час вкрай важко.

Один летальний випадок від грипу лабораторно підтверджений у Чорткові.

На завершення спеціалісти нагадують тернополянам та жителям області, що панікувати, масово скуповувати марлеві пов’язки та різні медикаменти не треба. Необхідно лише дотримуватись профілактичних методів. Найперше батькам варто розуміти, що грип чи ГРВІ не проявляється за один день, тому на даний час треба обмежити відвідування закладів, де є скупчення людей. Відмітити слід той факт, що громадський транспорт – це місце, де віруси буквально «гуляють» самостійно. Тому, тримаючись за поруччя, а потім почухавши ніс чи око, ви вже наражаєте себе на небезпеку. Прогулянки на свіжому повітрі щоденно є обов’язковими для дітей, а також провітрювання помешкання.

Якщо ж вам стало зле, температура тіла піднімається, біль у м’язах та навіть очних яблуках не дає можливості встати з ліжка, негайно телефонуйте до лікаря, з яким підписана декларація. Якщо це пізня година доби, негайно звертайтеся у лікарню за швидкою допомогою. У жодному разі при високій температурі самостійно збивати її без консультації медиків не варто, також не робіть таких експериментів на дітях.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
3 Травня
2 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше