Найсвіжіше:
• На одній з вулиць у центрі Тернополя завтра не буде світла • Тернопільські енергетики звертають увагу споживачів на важливі дати • Стали відомі результати стартових матчів другого кола Тернопільської обласної дитячо-юнацької футбольної ліги • Аварія біля Зборова: авто з’їхало у кювет, неповнолітній – у лікарні • Через воду на стадіоні на Тернопільщині довелося перенести матч вищої ліги  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • «Колос» у стартовому матчі нового чемпіонату Тернопільщини з футболу мінімально переміг «Галич» • Особлива увага перед купівлею велозапчастин оптом – їх якість, на що звертати увагу перед закупівлею? • На Тернопільщині п’яні водій та водійка пропонували хабар поліцейським • Відомий дисидент з Тернопільщини виділяє власні кошти на відновлення кладовища воїнів УГА • П’ять днів тривали пошуки 79-річного уродженця Тернопільщини – використовували квадрокоптер • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Тернопільщині покарали горе-жінку, діти якої проживали у жахливих умовах і без нормальної їжі  • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявили автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований
rss

Добровольці Тернопільщини: «Об’єднуємось заради того, щоби після виборів нам не довелося відстоювати нашу землю шляхом збройного протистояння»


Опубліковано: 10 Квітня 2019р. о 9:34


Через настрої, які сьогодні панують у суспільстві, воїни, добровольці, волонтери та активісти прийняли рішення створити громадську ініціативу “Захисти Україну”

Із цієї тези розпочав свій виступ голова ГО «Спілка воїнів та волонтерів АТО», доброволець Валерій Чоботар («Гатило») під час круглого столу, що відбувся за участі представників різних громадських організацій та активістів. Під час даної зустрічі Валерій Чоботар оголосив про створення громадської ініціативи «Захисти Україну», яка має на меті донести до кожного громадянина, що на президентських виборах їхній голос – це їхня відповідальність.

«Не повторити помилок минулого»

«Мені вистачає здорового глузду та власної відповідальності зрозуміти, що зараз відбувається в країні і що може бути завтра, – каже Валерій Чоботар. – Страшенно засмучує та ейфорія й очікування шоу. І це мені нагадує рік, коли ми обирали великого господарника, а отримали щось дуже схоже». Він пояснив, що саме через настрої, які сьогодні панують у суспільстві, воїни, добровольці, волонтери та активісти прийняли рішення створити термінову громадську ініціативу «Захисти Україну».

– Не випадково ми вибрали приміщення Народного руху України (саме там відбувався круглий стіл, – авт.), тому що ті люди, які історично колись розпочинали боротьбу за незалежність України, в якийсь певний момент не доробили своєї справи до кінця, і ми по суті повертаємось на місце відліку у 1991 рік і вибираємо, куди нам рухатися. Бо тоді ми вибрали рухатися в бік Росії, – вважає Валерій Чоботар. – Саме тому, щоби сьогодні не повторити колишніх помилок, потрібно усвідомлено підходити до майбутнього вибору Президента, бо він визначає вектор розвитку та руху країни не лише на наступні п’ять років, а на десятиліття. Ми можемо емігрувати з цієї країни під тиском ворогів, але ми не можемо перенести з неї могили наших побратимів, могили моїх батьків, могили моїх рідних і друзів, які загинули на Майдані та на фронті. І тому ми збираємося зробити все, щоби нам не довелося відстоювати цю землю і ці могили після виборів шляхом фізичного протистояння. Ми зараз можемо спонукати кожного українця, для якого важливо, якою мовою розмовляти в цій країні, важливо, щоби була армія, яка би захищала цю країну, щоби можна було вірити та молитися мовою своїх предків, спонукати того, хто готовий захищати свої цінності та тримати напрямок руху до цивілізованих європейських країн, – звернувся до жителів Тернопільщини Валерій Чоботар.

Що планує робити ініціативна група? У приміщенні Народного руху буде створено своєрідний штаб, куди будуть залучатися всі бажаючі з ідеями та ініціативами, і протягом двох тижнів будуть волонтерити, щоби їхати в кожне село, організацію і працювати у сферах своєї діяльності.

– Ми вважаємо, що потрібно з повагою ставитися до вибору людей, але доносити їм, що їхній вибір – це їхня відповідальність. Ми можемо показати всій Україні, як колись показав Народний рух, коли відправляв на схід групи розказувати, що таке Україна та її історія, бо там ніхто нічого не знав. І тому нам важливо донести, яке значення для нас має напрямок, який ми виборювали п’ять років. І ми хочемо, щоби до нас приєдналися люди, які готові відповідати за свій вибір, – наголосив Валерій Чоботар.

«Це нагадує такий час на війні, коли затишшя»

До розуміння й толерантності закликає й голова ГО «Автомайдан. Тернопіль», доброволець Дмитро Гайдуцький. За його словами, він збентежений вибором кандидата Володимира Зеленського.

– Бентежить тому, що я не розумію, куди буде рухатися ця людина, яка в нього команда, які в нього наміри, як він збирається реалізовувати свою програму, якої ще навіть не представив. А це нагадує такий час на війні, коли затишшя, – вважає Дмитро Гайдуцький.

«Жоден національний лідер в Україні, який намагався домовлятись із Росією, нічого не виграв»

Про те, що президентські і парламентські вибори в Україні є не стільки боротьбою кандидатів, як боротьбою цінностей, які вони в собі несуть, наголошує й історик, співкоординотар всеукраїнської мережі «Вільні люди» Іван Ковалик.

– Зараз в Україні відбувається боротьба за те, якою Україна буде. За те, на якій ціннісній основі вона буде стояти: чи це буде такий проект малоросійської України, чи це буде незалежна держава, яка належатиме до європейської сім’ї національних держав. Бачимо, наскільки потужно включаються російські технології у даний процес. Я як історик можу сказати, що жоден національний лідер в Україні, який намагався домовлятися з Росією, нічого не виграв, починаючи з Богдана Хмельницького. Найбільше мене лякає, що дуже багато сил ми приклали для розвитку в євроатлантичному напрямку. Це і кров, пролита на Майдані, і боротьба, яка триває на сході. Втрати, які ми понесли, сьогодні ставляться під велике питання. Адже Росія намагається зруйнувати цю нашу боротьбу і наші потуги нарешті відірватися від неї раз і назавжди, – переконаний Іван Ковалик.

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
29 Квітня
28 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше