Найсвіжіше:
• Морський піхотинець із Тернополя, який був у полоні окупантів, відкрив власну майстерню • В Одесі не погодили встановлення пам’ятника Герою України з Тернопільщини, який підірвав із собою міст в Генічеську • Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини • Як зменшити суми у платіжках за газ: експерти дали чотири прості поради • На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині • Лікарня на Тернопільщині отримала нового головного лікаря  • На Тернопільщині поховали військовослужбовця, котрого 9 місяців вважали безвісти зниклим (+фото) • У Києві на Майдані Незалежності відбудеться прощання із загиблим волонтером з Тернопільщини • Футбольна команда з Тернополя великою перемогою на Львівщині привітала президента з 60-річчям! • З перших днів війни став до лав ЗСУ: від отриманих поранень помер 54-річний військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині 81 церква і досі пов’язана з країною-агресором • Валюта, готівка і ресторанний бізнес: як збагатів торік головлікар лікарні в Тернополі • Дружина священника з Тернопільщини потребує дороговартісного лікування • Хотів придбати авто для ЗСУ – тернополянин перерахував шахраям 280 тис грн
rss

Підозрюваний у хабарництві Роман Півторак виграв Європейський суд та… висвятився на священика!


Опубліковано: 2 Лютого 2018р. о 14:00


Непростою виявилася доля колишнього директора Тернопільського ВПТУ №4 Романа Півторака. Його підозрювали у хабарництві та незаконному використанні праці учнів училища, а він у день свого 60-річчя виграв Європейський суд із прав людини, який зобов’язав Україну скасувати проти Півторака кримінальну справу. Роман Євстахійович вважає, що у цьому йому допомогла віра в Бога, яка навернула його на… священичу діяльність.

«Політичне замовлення – прибрати непокірного Півторака»

– Романе Євстахійовичу, що ж сталося в лютому 2012 року, коли облетіла звістка про Ваше затримання?

– Ще у вересні 2011 року на рівні області надійшла команда від тодішнього губернатора Хоптяна усунути Півторака з посади директора училища. Посадник Януковича виявився настільки настирливим, що дав вказівку сфабрикувати докази в будь-який спосіб. Щодо мене «склепали» справу, зауважте, аж… на  тисячу гривень. Я в очі не бачив ані того, хто нібито давав хабара, ані того, хто його передавав, ані самих підставних купюр у руках не тримав. І всі тоді канали підхопили цю «сенсаційну» інформацію. Мені навіть інкримінували, що я змушував дітей працювати. А вони за щастя вважали поїхати на практику в Одеську область на море – заробити собі грошей і відпочити. Прагнули навіть піти на будови Тернополя, набути собі фахового досвіду і заробити першу в житті юнака чи юнки зарплату. Мені інкримінували майже з десяток статей Кримінального кодексу, за якими я, напевно, мав би давно згнити в тюрмах. Кримінальну справу плела ціла команда Хоптяна та апарати підконтрольних їй на той час правоохоронних органів. Тож доводилося розплутувати цей клубок майже шість років. За цей час відбувся 21 суд. І всі вони виграні мною – жодних претензій з боку держави немає.

– Вам також довелося захищатись у Європейському суді…

– Справедливість восторжествувала саме в день мого 60-річчя. Європейський суд із прав людини своєю ухвалою постановив: «Щодо Півторака Романа Євстахійовича грубо порушено як українське законодавство, так і міжнародне». А ще зобов’язав державу Україна відновити справедливість і законність та скасувати мою кримінальну справу.

– Чимало людей, які нині при владі, добре знають Вас. Чому вони відцуралися від Романа Півторака?

– Це найбільш важке для мене запитання і найбільш довгий шлях пошуку відповіді на нього. Чому мої побратими, сподвижники, друзі, взагалі – українці промовчали, проковтнули або пропустили повз себе звістку про мою біду? Вважаю, що відповідь на це запитання 150 років тому дав Тарас Григорович Шевченко, коли сказав: «Од молдаванина до фіна на всіх язиках все мовчить, бо благоденствує…» Чимало з нас у таку хвилину думають: «А, може, мене це не стосується?»

Дійсно, є серед моїх давніх знайомих і народні обранці, і високопосадовці в Адміністрації глави держави та Кабміні, ніби й досі привітні до мене і начебто й доброзичливі. Запитую: «Чому?» У відповідь чую: «Ну що ти хотів? Ти ж попався на хабарі – це ж злочин!»

Наведу це на життєвому прикладі однієї людини, якого вважав своїм прекрасним товаришем, з яким у нас були і спільні погляди, і справи. А коли мене кинули за грати і невдовзі випустили, немов «на повідку», я побачив його поблизу драмтеатру. Хоч ми йшли одним тротуаром, він мовчки перейшов на інший бік вулиці. Поважна начебто людина й зараз у Тернополі, а зробив вигляд, що мене не побачив. А пізніше, коли йому вже не вдалося уникнути зустрічі, я запитав, у чому причина його поведінки. На що той, наголошую, поважний чоловік відповів: «Напевно, щось було!»

 «Пропонували вакансії двірника чи сторожа»

Після кількох виправдальних вироків в Україні Ви пробували знайти роботу?

– Коли я повернувся з ув’язнення, то не міг не лише працювати за фахом, а й навіть заробити собі на шматок хліба. Управління освіти не дало мені можливості влаштуватися навіть звичайним учителем в будь-якій школі Тернополя чи області. І коли звернувся в міське управління освіти, мені запропонували вакансії на вибір – двірника чи сторожа. Ніхто не повернувся у мій бік, не підтримав, не допоміг.

«Прийшов до розуміння, що маю йти священичою дорогою»

– Після рішення Європейського суду стосовно Вас не лише має бути скасована кримінальна справа, а Романа Півторака мають ще й поновити на роботі?

– Справедливість і верховенство права не лише щодо мене, а й щодо всіх українців має панувати у державі. Рішення Європейського суду зобов’язані виконувати всі – від Президента країни до керівництва Тернополя й області. Тому питання мого поновлення на посаді директора ВПУ №4 ім. М.Паращука мало би бути принциповим для нашої правової держави. Проте не є актуальним для мене, оскільки я став духовною особою.

– Що Вас привело до Бога і коли Ви зробили свій вибір на користь священичества?

– Зі мною завжди був Бог. Ще в ранньому дитинстві колежанка моєї бабці пророкувала, що буду священиком. Я цим злегковажив, бо прагнув бути вчителем. Цій професії, яка певною мірою подібна до священичої, віддав більшість свого життя. А коли був у тюрмі, опинившись сам на сам проти цілої системи, то згадав ці слова. І вирішив, що священництво – моє призначення. Після ув’язнення у мене розвинулася важка форма цукрового діабету. Та зі мною завжди були Бог і православна церква. Отці Святотроїцького духовного центру на честь Данила Галицького і їхній настоятель отець Анатолій Зінкевич щодня молилися за мене і намагалися допомогти. Тож у тому числі й завдяки їм прийшов до розуміння, що маю йти іншою дорогою. Тому долучився до українського православ’я, ставши священиком Української автокефальної православної церкви.

– Яку нині, вже як духовна особа, виконуєте священичу функцію?

– Влітку 2017 року архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман висвятив мене в диякони. Сан ієрея отримав з рук єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила. За той час я вже став протоієреєм. Нині служу разом з єпископом Ужгородським і Закарпатським Кирилом безпосередньо в храмі міста Ужгорода. Окрім цього, ще й виконую доручення щодо розбудови православної церкви в усіх регіонах країни.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , , , ,





Новини
5 Травня
4 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше