Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

Як народними засобами вилікувати запалення кісткового мозку


Опубліковано: 23 Вересня 2019р. о 15:00


Остеомієліт – запалення кісткового мозку, що поширюється на компактну та губча­сту речовини кістки й окістя. Спричинюється переважно стафілококами, які потрапляють з будь-якого гнійного вогнища через ушкоджені ділянки шкіри (садна, подряпини, невеликі ранки), а та­кож внаслідок порушення цілісності окістя та кістки. Відбувається змертвіння різних за товщиною ділянок кістки з подальшим нагноєн­ням, утворенням нориці та повільним відшаруванням некротизованих частин. Гній кістковими каналами поширюється на окістя, відшаровуючи його.

3D Illustration of sacral and cervical painful, medical concept.

Гострий остеомієліт виникає найчастіше у підлітків віком 13-17 років. Захворювання починається раптово, з’являється озноб, загальний стан тяжкий, тем­пература тіла підвищується до 40°С. Виникає різкий біль у ділянці ураженої кістки. Спостерігаються місцеве підвищення температури, набряклість та різка болючість, сильний головний біль, іноді блювання, пульс прискорений. Хворий на цю недугу може знепритом­ніти. За переходу в хронічну форму в кістках утворюються порожнини, нориці з гнійним або гнильним вмістом. Тривалий час зберігається гарячковий стан. Можуть бути анемія, ураження внутрішніх органів, особливо нирок. Остеомієліт може початися після гострої респіраторної вірусної інфекції. Провокуючими моментами часто є захворювання на гнійний кон’юнктивіт, а також панарицій, абсцес. Поширення гнійного процесу з епіфіза на суглоб пов’язано з інтен­сивним кровопостачанням кісткової тканини в ділянці епіфіза у новонароджених та дітей грудного віку. Вилікувати остеомієліт, за словами нашого позаштатного консультанта – медика і валеолога Галини Кожій можна і народними засобами.

– Пані Галино, з чого слід першочергово розпочинати лікування запалення кісткового мозку або тканини?

– Лікування остеомієліту залежить від форми, локалізації та тривалості процесу, загального стану хворого. Перш за все усім, хто занедужав на це захворювання, призначають суворий постільний режим, іммобілізацію (забезпечення нерухомості) ушкодженої частини тіла, повноцінне харчування, імунотерапію, інтен­сивну антибактеріальну та дезінтоксикаційну терапію.

– Що повинно входити до раціону хворого на остомієліт?

– Йому треба забезпечити повноцінне харчування. Раціон має містити м’ясо, рибу, молоко, свіжий сир, горіхи, бобові, вівсяні та гречані крупи. Корисно давати жовтки яєць, салат (джерело кальцію), моркву, топінамбур. У сирі, овочах, фруктах є багато вкрай потрібних для відновлення кісткової тканини речовин – кальцію та вітамінів, що спри­яють поліпшенню обміну речовин. Рекомендують суниці, інжир, полуниці, малину, чорниці, журавлину, абрикоси, курагу, ізюм, шипшину. До дієти слід включати пророслу пшеницю, мед.

– А завдяки вживанню яких сумішей можна відновити кісткові тканини?          

– Для цього призначають суміш соків моркви, ріпи та кульбаби лікарської у співвідношенні 1:2:1, а також капусту кольрабі. За нестачі в організмі кальцію дають його природні препарати. Для забезпечення максимального спокою надають підвищеного положення ура­женій нозі, руку підвішують на хустці.

Для впливу на стафілокок, синьогнійну паличку використовують такі засоби:

  1. Комбіновану 10-відсоткову настоянку на 40-відсотковому спирті етиловому бруньок тополі чорної, берези бородавчастої та осики звичайної (по 1 частині). Настоянки змішати. Прий­мати по 10-30 крапель з водою 3-4 рази на день. Для дітей молодшого віку готують відвар бруньок, взятих порівну. Одну столову ложку залити 200 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 10 хв на малому вогні, настояти 4 год. Приймати по 1-2 чайні ложки 4- 5 разів на день за 30 хв перед вживанням їжі.
  2. Листки подорожника великого подрібнити до кашкоподібного стану, змішати з медом у співвідношенні 1:1. Приймати по 1 чайній – 1 десертній ложці вранці та перед сном.

– А що Ви можете порекомендувати для зменшення гнійного запалення?                                    – Рекомендують такі препарати:

  1. Відвар кореневища з коренями марени красильної: 1 столову ложку залити 400 мл води, варити на малому вогні до 240 мл. Приймати по 1-3 столові ложки 3-5 разів на день. Дітям віком до 3 років давати по 1/2 – 1 чайній ложці на прийом. Порошок кореневища з коренями марени дають від 0,5 г до 2 г через 3 год. Дітям молодшого віку порошок слід додавати до їжі.
  2. Відвар трави деревію звичайного: 1 столову ложку залити 300 мл окропу, кип’ятити 15 хв на малому вогні. Пити по 70 мл чотири рази на день, додаючи до кожної порції 1/2 чайної ложки меленого насіння гуньби сінної. Дітям віком до 5 років дають по 30- 50 мл відвару три рази на день. Насіння гуньби додавати відповідно по 1/8 – 1/6 чайної ложки.
  3. Змолоти 50 г насіння гуньби сінної та по 30 г насіння лопуха великого і плодів шипшини коричної. Змішати з 0,5 кг меду. Вживати по 1-2 столові ложки З рази на день. Дітям віком до 3 років – по 1 чайній ложці 2-3 рази на день.

Як протизапальний, бактерицидний засіб, що сприяє фагоцитозу, підвищує захисні функції організму та імунітет, використовують настоянку кореня ехінацеї пурпуро­вої (аптечний препарат). Приймати по 15-20 крапель 3 рази на день. Дітям молод­шого віку –  по 1 краплі на рік життя три рази на день. У випадку важкого загального стану дорослим і дітям старшого віку дають до 100 крапель на добу.

– А що можете порекомендувати для поліпшення обміну речовин при гнійному запаленні?

 – У такому випадку рекомендують настій кореня живокосту лікарського: 1 чайну ложку залити 200 мл води температури 80°С, настояти 6 год у теплому місці, процідити, віджати. Приймати по 1 чайній – 1 десертній ложці через 2 год упродовж 3-4 діб. Сприяє видаленню змертвілих тка­нин та поліпшує регенерацію. Дітям віком до 3 років препарат не призначають.

– Які ще народні засоби, на Вашу думку, є ефективними для лікування запалення кісткового мозку?

– Непоганий ефект дає зовнішнє застосування соку алое деревовидного для лікування остеомієліту з відкритим гнійним вогнищем. При відкритих гнійних вогнищах та норицях використовують примочки, зрошення свіжим соком листків алое або агави американської, трави кропиви дводомної або чистотілу звичайного.

Порошок кореневища аїру тростинового використовують для присипання вира­зок при остеомієліті. Тампони, змочені 20-відсотковою настоянкою бруньок тополі чорної на 40-відсотковому  спирті етилово­му, прикладають до виразки, що гниє, а також до оголеної кістки (беруть 1-2 сто­лові ложки настоянки на склянку перевареної води). При запаленні окістя (для втирання, припарок) як знеболювальний засіб використовують траву полину боже дерево.

При остеомієліті застосовують так званий «зелений» пластир. Для виготовлення його розтоп­люють 20 г жовтого воску, 40 г каніфолі (з живиці хвойних дерев) та 2 столові ложки смальцю. Додають 1 чайну ложку порошку трави буркуну лікарського, на­грівають 5 хв на малому вогні, перемішуючи. Проціджують через марлю і приклада­ють на уражені ділянки.

Олесь Миколайчук

 

 

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше