• Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини

Ветеранський чемпіонат Тернопільщини: неймовірна розв’язка у боротьбі за призові місця

Опубліковано: 5 Листопада 2022р. о 21:59

Сьогодні, 5 листопада, відбувся завершальний, десятий тур чемпіонату Тернопільської області з футболу серед ветеранів, у якому беруть участь шість команд (гравці 1982 року народження і старші).

В останньому турі вирішувалася доля срібних та бронзових нагород. На два комплекти медалей претендували три команди – «Ветерани» з В. Березовиці, ФК «Гаї Шевченківські» та «Нічлава» з Копичинців. Найкращі шанси отримати один з комплектів нагород був у ветеранів з В. Березовиці. Їх влаштовувала перемога або нічия у виїзному матчі проти одного з конкурентів – ФК «Гаї Шевченківські», за такого стану справ вони б здобули срібні медалі. І навіть мінімальна поразка їх не мала б засмутити, але за умови, що ще один конкурент – «Нічлава» в паралельному домашньому поєдинку переможе ветеранів зі Скалата з різницею менше, як п’ять голів. За таких умов у березовицької команди були б бронзові медалі. ФК «Гаї Шевченківські» за умови перемоги над «Ветераном» з В. Березовиці здобував би срібло, нічиєї – бронзу, поразки – залишився б без медалей. Найскладніша ситуація була у ветеранів з Копичинців, їм не лише потрібно було вигравати якнайбільше у скалатчан, а й сподіватися, що паралельний матч у Шляхтинцях не завершився внічию. «Мирова» у матчі конкурентів позбавляла «Нічлаву» бронзи – єдиний комплект нагород, на який вони перед цим туром претендували.

Центральним матчем туру безперечно став поєдинок у Шляхтинцях між ФК «Гаї Шевченківські» (Байковецька громада) та «Ветераном» з В. Березовиці. Рахунок у матчі відкрили номінальні господарі – колектив з Гаїв Шевченківських. Це зробив Володимир Містерман. А за кілька хвилин подвоїв перевагу господарів Олександр Пиж. На останній хвилині першого тайму гості один м’яч відіграли – це зробив колишній нападник тернопільської «Ниви» Тарас Літинський. Незважаючи на всі зусилля великоберезовицьких ветеранів у другому таймі, вони так і не зуміли більше вразити ворота суперників. Отож, перемога дозволила ФК «Гаї Шевченківські» фінішувати на другому місці. Гості з Великої Березовиці очікували на новини з паралельного матчу у Скалаті. У них залишалося після поразки 15 очок, при різниці забитих і пропущених м’ячів – 20:13, тобто плюс 7. У «Нічлави» до останнього туру було 12 очок і різниця м’ячів –  19:17 (+2). Перемогла дозволяла копичинецькій команді здобути 15 очок, тому для визначення переможця доводилося б рахувати додаткові показники. Головний критерій визначення місця в турнірній таблиці після набраних очок – матчі між собою. Березовицькі і копичинецькі футболісти двічі в чемпіонаті зіграли внічию по 1:1. Відповідно цей критерій теж не міг визначити кращу команду в боротьбі вже за бронзу. Тоді визначальною мала стати різниця забитих і пропущених м’ячів у всіх матчах. Навіть після поразки у Шляхтинцях великоберезовицькі ветерани мали хороший заділ у голах (+7), отож у них було сподівання, що скалатчани не пропустять п’ять і більше м’ячів. Власне перший тайм показав, що у гостей зі Скалата є ще порох у порохівницях. Незважаючи на всі дев’ять поразок у чемпіонаті, вони достойно грали у першому таймі останньому поєдинку у Копичинцях, який завершився з мінімальним рахунком 2:1 на користь «Нічлави». При чому, по ходу першої половини гри рахунок навіть був нічийним (1:1), а господарі вийшли вперед лише за дві хвилини до перерви. Такий рахунок у Копичинцях влаштовував «Ветеранів» з В. Березовиці, однак аж ніяк не був прийнятним для господарів, який у другому таймі потрібно було щонайменше забивати чотири м’ячі, не пропустивши при цьому жодного. Завдання надскладне. Ветерани «Нічлави» з ним з честю справилися, навіть більше, забили не чотири, а п’ять голів (героєм матчу став Анатолій Миронюк, котрий у другому таймі відзначився хет-триком). Цього виявилося достатньо, щоби копичинецька «Нічлава» здобула бронзу ветеранського чемпіонату. Ветерани ж з Березовиці залишилися цього сезону вперше за останні роки без медалей.

Як би там не було, хороших слів заслужили і скалатські ветерани. Так, вони всі матчі чемпіонату програли, однак честь їм і хвала, що вони, по-перше, взяли участь у змаганнях, по-друге, дограли до кінця, не маючи жодної неявки, і, по-третє, в більшості матчах, незважаючи на вікову команду, достойно грали зі суттєво молодшими суперниками, можливо не весь матч, але хоча б тайм давали їм бій.

Ще один матч ігрового дня відбувся у Тернополі – грали команди міської ради та дочасні чемпіони 2022 року – «Ветерани Тернопільщини». І хоча поєдинок не впливав на розподіл призовах місць, однак був доволі цікавим. Представникам муніципалітету єдиним, кому вдалося цього сезону відібрати очки у «Ветеранів Тернопільщини». Програючи по ходу матчу (1:3), ветерани ТМР зуміли в останні десять хвилини відіграти два голи та здобути почесну нічию (3:3).

ФК «Гаї Шевченківські» «Ветеран» (В. Березовицька громада) – 2:1 (Володимир Містерман, 13, Олександр Пиж, 22 – Тарас Літинський, 35).

«Нічлава» (Копичинці) «Ветеран» (Скалатська ТГ) – 7:1 (Андрій Адам’як, 19, Віктор Данилишин, 33, Анатолій Миронюк, 39, 40, 61, Ігор Шпікула, 51, Володимир Недільський, 54 – Андрій Барановський, 29).

Тернопільська міська рада – «Ветерани Тернопільщини» – 3:3 (Іван Пукас, 6, Андрій Рибак, 60, Ігор Олексюк, 65 – Руслан П’ятничко, 5, Віталій Гоцалюк, 35, Ігор Бадло, 55).