Найсвіжіше:
• На Запоріжжі загинув 22-річний воїн з Гусятинщини • Як підтвердити ТЦК свою відстрочку без смартфона • Відомий зборівчанин назвав Орбана найбільш цінним замороженим російським активом у Європі • У Тернополі триває збір теплих речей і смаколиків для захисників • Донька екс-захисника тернопільської «Ниви» здобула срібло на Кубку Європи • Побиття, «зниклий» свідок і COVID: родина військового з Гусятинщини не вірить в офіційну версію смерті • У Чернігівській області загинув прикордонник з Гусятинщини • Затримали другого фігуранта, причетного до вибуху на «Укрпошті»: тернополянин виготовляв з боєприпасів сувеніри • Митний склад чи звичайне зберігання: у чому різниця і що обрати бізнесу • Шукаєте неповторні ювелірні прикраси – вам до Arcanite! • У Тернополі нагородили найкращі футбольні команди та найкращих гравців 2025 року! • Туристичні локації Київщини, про які варто знати • Ексдепутата Тернопільської облради підозрюють в отриманні хабаря у 30 тисяч доларів • Новий бомбардир з Тернополя для «Буковини»: деталі трансферу та перше інтерв’ю новачка (відео) • Верховна Рада включила ювілей Олега Барни до календаря пам’ятних дат • Вірт відверто розповів, чому покинув тернопільську “Ниву” • У Збаражі згоріла приватна оселя: рятувальники вберегли від вогню сусідні будівлі та техніку • Головний тренер «Вікнин» Ростислав Ціх: «Хлопці за два роки змужніли, це показала остання гра проти «Агрону» • Фіктивні акти і завищені роботи: у ДСНС Тернопільщини розкрили схему на 1,8 млн грн • Пилочки для манікюру: які бувають і як обрати • Гучна справа ТЦК у Борщеві: доки тривають суди і слідство, померли вже двоє людей • На Тернопільщині замінять аварійний міст через річку Стрипа • Довідка про несудимість: як отримати офіційний документ швидко та без черг • Палац із таємним ходом і шаховим орнаментом: на Тернопільщині відновлять графський маєток • У громаді на Тернопільщині здійснюватиметься відстріл тварин
rss

Українські святині – українському народу: Почаївську лавру на Тернопільщині заберуть в УПЦ МП


Опубліковано: 16 Березня 2023р. о 8:29

Мінкульт розпочинає процес повернення майна держави у Свято-Успенській Почаївській лаврі (Тернопільська область), якою зараз користується УПЦ МП. Про це розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

“Керівником Почаївської лаври подано позов до суду щодо того, щоби повернули церкву, з якою закінчилася угода про користування УПЦ (МП) на території Лаври”, – зазначив Олександр Ткаченко.

За його словами, “священик, який керує в Почаївській лаврі” (очевидно йдеться про намісника монастиря УПЦ МП на території цієї Лаври – митрополита Почаївського Володимира (Мороза), не допустив представників заповідника до церкви. Через такі дії ієрарха буде відкрите кримінальне провадження щодо перешкоджання користування майном держави.

“У Почаївській лаврі цей процес (повернення майна державі. – авт.) розпочався. Також будуть і деякі інші процеси стосовно інших установ, де припинили діяти договори оренди або користування відомими об’єктами, які належать до історичної спадщини України”, – підсумував міністр.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: ,




Новини
21 Грудня
20 Грудня
19 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше