Найсвіжіше:
• Стало відоме ім’я почаївського депутата, якого піймали на великому хабарі у Києві • Спочив у Бозі голова Конгресу українських націоналістів Кременеччини • Україна анулює найбагатшому уродженцю Тернопільщини спецдозволи на стратегічні родовища • «Агрон» та ФК «Збараж» провели футбольний спаринг у Тернополі • Мешканка Підволочищини за 500 доларів обіцяла позитивно “здати” іспит з водіння • «Бандерівець» зі Скалатчини виграв першість Львівщини з футзалу • Теребовлянський суд через сваху притягнув до відповідальності старосту з Микулинецької громади • У Тернополі в аварію потрапила вагітна жінка • Сенсаційний 14-й тур у третій Тернопільській футзальній лізі: обидва лідери зазнали поразок • На Кременеччині на вихідних одразу три п’яних водії пропонували хабарі копам • Інтрига першої Тернопільської футзальної ліги: два очка розділяє одразу три лідируючі команди • Сьогодні Тернопіль прощатиметься з військовим, який помер внаслідок важкого захворювання • Мешканка Великоберезовицької громади втратила 70 тис грн купуючи інвертори • На Монастирищині недобросовісні орендарі мають повернути громаді понад 34 га землі • На Зборівщині повну середню освіту можна буде здобути лише в одному навчальному закладі • Тернопільщина отримала нового футзального чемпіона! • Сутичка біля ресторану: у Тернополі засудили чоловіка за побої у центрі міста • Військовий капелан із Тернопільщини отримав чергове звання • Аварійне відкриття дверей чи ремонт техніки на дому – це все «Your Service»! • Фірма з Тернополя поставить 4 600 зарядних станцій на 190 млн грн • Сьогодні визначиться футзальний чемпіон Тернопільщини • Диякон з Тернопільщини їздив на окуповану територію, щоб помолитися за російського патріарха Кирила • У сусідньому з Тернопільщиною районі виявили ракету “Кинджал” • Відомий зборівчанин заявив, що Україна не поступиться територіями на переговорах із РФ • На Донеччині загинув стрілець-вогнеметник з Тернопільщини
rss

Скандал на Бучаччині: мер звинувачує відомого аграрія у несплаті податків


Опубліковано: 22 Квітня 2022р. о 9:38

Голова Бучацької міської громади Віталій Фреяк через податкову намагається добитися від відомого бучацького аграрія, голови наглядової ради ТОВ «Бучачагрохлібпром» Петра Гадза справедливої сплати податків у бюджет громади, замість тих мізерних відрахувань, які туди надходять. Йдеться про десятки мільйонів гривень.  

– Юридична адреса ТОВ «Бучачагрохлібпром», згідно відкритих даних, в селі Трибухівці, хоча основні виробничі потужності та приміщення розташовані на території Бучацької громади. Більшість земель нашої громади також перебувають в оренді саме ТОВ «Бучачагрохлібпром». Але сплата податків, а саме податок з доходів фізичних осіб (податок із заробітної плати працівників) та податок з орендної плати за землю (сплачується орендарем за всіх фізичних осіб, які передали свою землю в оренду), сплачуються не в бюджет нашої громади, – написав на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» Віталій Фреяк.

Вчора, 21 квітня, у Віталія Фреяка в Тернопільській державній податковій адміністрації відбулись перемовини щодо стану сплати податків ТОВ «Бучачагрохлібпром»

– Під час зустрічі було озвучено, що ТОВ «Бучачагрохлібпром» сплачено у 2021 році 36 млн. грн. ПДФО із заробітної плати працівників та 27 млн. грн. податку із орендної плати за землю. Із цих сум у бюджет Бучацької громади сплачено у 2021 році цього виду податків аж 250 тис. грн. Тобто, повторюю – із 63 млн. грн. у бюджет нашої громади сплачено 250 тис. грн. Представником ТОВ «Бучачагрохлібпром», який був присутній на даній зустрічі, було сказано, що ТОВ «Бучачагрохлібром» готове сплатити у бюджет Бучацької громади 12 млн. грн. (наголошу ще раз – із орієнтовних 63 млн. грн.). Але, як на мене, це не базар, де можна торгуватись, – зазначив мер Бучача.  

Чому ж саме зараз відбулись ці так звані торги податковій?

– Відповідаю – знову ж таки питання землі. На розгляд сесії, яка повинна була відбутись саме 21 квітня (була перенесена у зв’язку з моєю участю у нараді в Тернопільській податковій адміністрації), планувався розгляд питань щодо передачі в оренду вільних земельних ділянок підприємствам, які справно сплачують податки в бюджет саме нашої громади. Проте ці земельні ділянки зацікавили і ТОВ «Бучачагрохлібпром», яке практично не сплачує вищенаведені види податків у бюджет нашої громади. Більше того, деякі із даних ділянок вже зараз розорані ТОВ «Бучачагрохлібпром» без відповідних рішень міської ради, – стверджує Віталій Фреяк.

Крім того, на міській сесії планувався розгляд проєкту рішення щодо відмови у погодженні спеціального дозволу на користування надрами Бертниківського родовища.

– Якщо простіше – відмова у розробці кар’єру, у якому зацікавлене ТОВ «Бертники камінь» для виробництва цементу. Власник даного підприємства – Гадз П.І. Отже, нам – розбиті дороги, цементні порохи, а податки – в іншу громаду?, – дивується міський голова.  

Бучацькою міською радою неодноразово направлялися листи в Державну податкову інспекцію України та інші державні органи щодо порушень у порядку сплати податків ТОВ «Бучачагрохлібпром».

– Проте, складається враження, що немає в нас державних органів, які би відстоювали інтереси людей, а не олігархів, нехай і місцевих, які вважають, що їм усе дозволено, які свого часу отримують медаль «Герой України» від януковича, які у важкий час тікають з України, а, коли бачать, що українці перемагають у війні, повертаються і відразу показують себе великими патріотами. Зараз ми вже всі чули, що російська федерація планувала за три дні захопити Україну, провести парад російських військ в Києві, за декілька днів провести референдум про приєднання до російської федерації, а янукович сидів в Мінську і чекав свого часу. Тож у мене питання, а хто в нас мав робити референдум? Може той, хто брав медаль? Наше суспільство повинно змінюватись, надто багато крові пролито і проливається, нам потрібно будувати нову сильну справедливу державу без колаборантів та злодіїв. Усвідомлюю, що під час війни з’ясовувати стосунки неправильно, але, можливо, це саме той час, коли біле потрібно називати білим, а чорне – чорним. Знаю, який тиск чинитимуть на мене, проте по іншому не вмію. А того, хто думає, що він усіх обдурив, шлю за руським кораблем?, – підсумував Віталій Фреяк.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,




Новини
16 Лютого
15 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше