Найсвіжіше:
• Колишня віцепрем’єрка спростувала чутки про призначення на посаду голови Тернопільської ОВА • Двічі колишній головний тренер тернопільської «Ниви» покинув ще одну команду • На Тернопільщині сталася пожежа на свинокомплексі (+фото) • Україна закриє небо: стало відомо, скільки Patriot нададуть партнери • Загиблий військовослужбовець з Тернопільщини посмертно нагороджений орденом “За мужність” • Герд Мюллер з Тернопільщини: сьогодні минає 12 років від дня смерті Романа Шподарунка • Інспектор Тернопільської митниці отримав 100 тисяч хабаря: деталі • Важка хвороба забрала життя 51-річного священника з Тернопільщини • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині в найближчі три дні • На Тернопільщині ремонтують міст однієї з найбільш завантажених доріг • У Лізі Тернопільщини з футболу визначилися два півфіналісти (+фото) • Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото)
rss

Сесія облради – про газові мережі й олігархів, п’яту колону й обороноздатність, приватизацію і таємниче підприємство


Опубліковано: 4 Червня 2021р. о 19:00


На минулому тижні відбулося сесійне засідання обласної ради, на якому депутати прийняли ряд важливих звернень, на які у непростих умовах військової агресії з боку Росії мали б відреагувати перші особи держави. Також було ухвалено чимало важливих рішень для життєдіяльності Надзбручанського краю.   

Депутати закликали вище керівництво держави посилити обороноздатність

Упродовж останніх місяців Москва концентрує на кордонах України найбільше з 2014 року угрупування своїх військ, демонструючи наміри продовжити вторгнення в Україну, а московські політики напряму погрожують геноцидом щодо українців. Зважаючи на це, депутати облради прийняли звернення щодо запровадження невідкладних заходів, спрямованих на посилення обороноздатності України.

– У цей час усе суспільство має бути єдиним у готовності відбити можливий московський наступ, в якій би частині України він не відбувався. Бо Росія не збирається на цьому зупинятися, як заявив Путін, сама буде проводити «червоні лінії» і «швидко, асиметрично і жорстко» карати за їхній перетин. Жоден «мирний план» не гарантує непереможності нашої держави – лише негайні конкретні кроки влади, спрямовані на захист нації та держави, – зазначено у зверненні.

Депутати обласної ради закликали вище керівництво держави запровадити воєнний стан на окремих територіях України та провести мінування у всіх напрямках можливого наступу московських військ; створити Ставку верховного головнокомандувача; оголосити загальну мобілізацію і провести повномасштабні навчання у безпосередній близькості до північного, східного й південного кордонів України; внести зміни до держбюджету з метою збільшення державного оборонного замовлення. Також необхідно негайно розірвати дипломатичні стосунки та всі договори з Російською Федерацією, вислати дипломатів і закрити державний кордон, заборонити проросійські партії та організації, арештувати рахунки, майно усіх компаній, де є частка російської власності, й розпочати процес її конфіскації. Окрім того, слід терміново офіційно звернутися до США та Великої Британії як держав-гарантів України за Будапештським меморандумом щодо поставок летального озброєння, у тому числі важкого, укласти з ними двосторонні договори про військову допомогу й звернутися до США про надання Україні статусу Основного союзника поза НАТО.

Газорозподільні мережі області пропонують передати у комунальну власність

Депутатський корпус обласної ради обговорював і приймав звернення не лише ті, що стосуються загальнодержавного рівня, а й наближені до людей Тернопільщини. Зокрема, за ініціативи голови облради Михайла Головка ухвалено рішення «Про надання згоди на безоплатне прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області газорозподільних мереж, що належать до об’єктів державної власності», яке розпочинає процедуру передачі газорозподільних мереж області у комунальну власність. 

– Переконаний, газові мережі, які прокладали люди, повинні належати громадам, а не ставати інструментом визиску олігархів! Місцева влада, вибрана та підзвітна жителям області, повинна мати важелі впливу на болюче питання тарифів. Зараз, коли опалювальний сезон закінчився, тема тарифів відійшла на другий план, проте вартість газу та його доставки зростає. Ми працюємо над тим, щоби ціни на енергоносії в новому опалювальному сезоні не заганяла жителів краю у прірву. Утім відповідальність за ціни на енергоносії лежить на Кабінеті Міністрів України. Ми вважаємо, що до вирішення болючих питань мають залучатися органи місцевого самоврядування, адже у цьому й полягає децентралізація. Усвідомлюючи відповідальність перед жителями області, ми звертаємося до уряду щодо передачі газотранспортних систем Тернопільської області у комунальну власність. Ці об’єкти не зможуть бути відчужені у приватну власність, адже належать виключно жителям області, – сказав Михайло Головко.

Голова облради закликав Кременецьку, Тернопільську, Чортківську районні ради та місцеві ради територіальних громад області підтримати це рішення.

10% коштів від приватизації держмайна – в бюджет громади!

Депутати обласної ради також підняли тему приватизації, яка має бути чесна та прозора, що дозволить підняти з руїн покинуті підприємства, привести до ладу занедбане майно і довгобуди, запустити економіку, дати людям роботу і наповнити як державний бюджет, так і бюджети громад.

– Усі 100% коштів від приватизації комунального майна за загальним правилом мають спрямовуватися до місцевих бюджетів. Але закликаємо  парламент також передбачити в новому законодавстві правило, за яким 10% коштів від приватизації державного майна надходитимуть у бюджет громади, на території якої знаходиться актив. Вважаємо, що це справедливий підхід, оскільки занедбане державне майно часто стає проблемою конкретної громади, в якій воно знаходиться. Тому держава має розділити з місцевою владою не лише шкоду, а й потенційні вигоди від державної власності. Водночас ми наполягаємо на тому, що Україна має зберегти у державній власності підприємства й активи, які мають стратегічний характер, належать до об’єктів критичної інфраструктури, оборони або мають важливе значення для народу України. Їхній статус і надалі має захищатися на рівні закону. Ми переконані, що мала приватизація поверне до життя колишні заводи, магазини, гуртожитки і санаторії, що за стільки років перетворилися на справжні пам’ятники безгосподарності, корупції і втрачених можливостей, – йдеться у зверненні депутатів.

Депутат виявив таємниче підприємство, на якому відмивають бюджетні кошти

Відомий тернопільський співак Володимир Вермінський, котрий нині входить до депутатського корпусу обласної ради, проаналізував роботу обласного центру дозвілля «Терноцвіт», який є комунальним підприємством облради, і виявив, що на ньому відмивають значні суми бюджетних коштів.

– Тернопільський обласний центр дозвілля «Терноцвіт», мабуть, за такий довгий період існування (від 1993 року, – авт.) мав би бути добре відомим серед жителів Тернопільщини та мати значні досягнення на ниві культури й дозвілля. Але, на жаль, цього немає. Крім кількох людей, які виводять кошти на утримання «Терноцвіту», практично більше ніхто не здогадується про наявність такого мега підприємства. Якщо хтось і зустрічався з його роботою, то це мало присмак непрофесіоналізму. Чому ж так довго існує підприємство, від якого немає користі, а є лише шалені витрати на його утримання? Відповідь одна – воно є засобом для відмивання коштів, – заявив Володимир Вермінський.

Депутат, аби не бути голослівним, навів ряд фактів у підтвердження своїх слів.

– На засіданні комісії із культури депутати просили зробити звіт Віктора Яковлєва (директор «Терноцвіту», – авт.), щоби він розповів про його досягнення, об’єми виконаних робіт тощо. На жаль, якоїсь притомної відповіді члени комісії не отримали. Жодного переліку вартості виконаних послуг ми не побачили. Тому попросили незалежного юриста поверхнево оцінити діяльність цього комунального підприємства. Вистачило всього двох днів, щоби побачити масштаби розкрадання і нецільового використання коштів. Так на утримання так званого КП «Терноцвіт» у 2017 році виділено 1,1 млн. грн., 2018-му – 1,380 млн. грн., 2019-му – 1,860 млн. грн. У 2020-му майже така ж сума – 1,840 млн. грн. І це в рік пандемії, коли взагалі були відсутні масові заходи! За штатним розписом у «Терноцвіті» працювало 12 людей, з 2019 року – їх є 14-ть, зараз вони просять добавити ще одну штатну одиницю. Упродовж майже 20 років, так як я працюю в галузі культури підприємцем, а не чиновником, я міг побачити максимум 3-4 людини від «Терноцвіту», які були присутні при проведенні будь-якого культурно-масового заходу в області. Для чого в них є 14 чоловік у штаті? Що робить решта? Чи має місце справді розкрадання коштів? Я думаю, що так! – вважає депутат.

Володимир Вермінський пропонує ліквідувати цю «чорну дірку», де зникають бюджетні кошти, натомість направити їх на інші потреби.

Верховний суд приміщення аптеки №78 залишив за міськрадою

Також та сесії обговорювалось питання щодо комунального підприємства обласної ради «Тернопільська аптека №78», скандал довкола приміщення якої розгорнувся за кілька днів до сесії.

– Виконавча служба направила лист-вимогу про звільнення приміщення, в якому знаходиться аптека. Мною як керівником даного закладу неодноразово направлялися звернення до депутатів обласної ради, керівництва області, щоби мені дали роз’яснення, як я маю вчиняти в даній ситуації. Так як не було надано жодної інформації, аптека продовжувала працювати. Більше того, Господарський суд чітко вказав, що це є наше майно! Якщо відбувалися якісь політичні питання, то це не до мене як керівника. Дайте нам, будь ласка, вільно працювати! – емоційно з депутатської трибуни мовила директорка аптеки Ольга Жеруха

Про ситуацію щодо приміщення аптеки в юридичній площині розповіла представниця відділу юридичного супроводу, кадрової роботи та внутрішнього аудиту облради Ганна Кузьма: «У юридичних і правових рамках обласна рада як орган місцевого самоврядування вчинила всі необхідні прецензійні дії щодо повернення цього майна у спільну власність громади Тернопільської області. Однією з позовних вимог, які виставляла обласна рада, було визнання права власності на приміщення аптеки за громадою області і скасування правовстановлюючих документів Тернопільської міської ради на нього. Проте Верховний суд відмовив у задоволенні позову і фактично визнав право власності на спірне приміщення за міською радою». 

– З правової точки зору я не бачу можливості, як депутати можуть втрутитися в цю ситуацію. У сесійній залі ми не вправі переглядати, оскаржувати, обговорювати, трактувати рішення Верховного суду «Іменем України». Те, що потрібно від обласної ради, ми зробимо, створимо робочу групу, до якої ввійдуть представники аптеки, адвокат, наші юристи, депутати від фракцій. Також своє слово має сказати комісія обласної ради з питань законності, – прокоментував ситуацію Михайло Головко.

Іван Білий

 

КОМЕНТАР

Михайло Головко, голова облради:

– Робота депутатів обласної ради була плідною та результативною. У сесійній залі ухвалено багато проєктів рішень – понад пів сотні. Серед особливо важливих – звернення до органів влади про підвищення обороноздатності нашої держави. Також про вимогу негайної передачі в комунальну власність газопроводів. Сьогодні ними керують приватні структури, але будували їх за кошти громад. Тому, звісно, обласна рада, яка кілька місяців працювала у цьому напрямку, створила робочу групу, вимагає негайно передати мережі у власність громад. Було розглянуто інші важливі питання, які стосуються допомоги та підтримки учасників бойових дій, їхніх сімей, сімей Героїв Небесної сотні. Ухвалили декілька програм, серед яких – «Турбота», програма про забезпечення харчування для дітей у закладах освіти. Також ми звернулися до правоохоронних органів з вимогою вжити заходів щодо притягнення до відповідальності політичних партій з проросійським характером.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , , , ,





Новини
20 Квітня
19 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше