Найсвіжіше:
• Переможець Зимової першості Тренопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю • Ухилянтів почали розшукувати через їхні мобільні телефони • У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК
rss

Не окладом єдиним: скільки заробляє мер Тернополя та його заступники


Опубліковано: 6 Грудня 2019р. о 12:00


Кажуть, що рахувати чужі гроші – це ознака дурного тону, але з цим не можна погодитися лише в одному випадку – якщо ці гроші належать платникам податків. Саме з цих коштів посадовці органів виконавчої влади отримують заробітну плату. Нещодавно місцеві громадські активісти ознайомили громадськість із тим, скільки заробляє міський голова Тернополя та його заступники. Цифри направду шокують. Чи справедливо те, що в одному з найменших  обласних центрів у високопосадовця та його заступників чи не найвищі зарплати в Україні? Питання риторичне, та при цьому всьому в мешканців обласного центру найнижча середня заробітна плата по Україні

Ефективність чиновника дорівнює високій зарплаті?

Дуже часто високопосадовці обґрунтовують свою високу зарплатню тим, що це необхідно для ефективної роботи, адже неможливо добре працювати й отримувати при цьому низьку зарплату. Ще одним аргументом є те, що низька заробітна плата породжує корупцію, бо стимулює шукати джерела додаткових доходів. Частково з цим твердженням можна погодитися, адже, заробляючи мало грошей, але при цьому є можливість зловживати посадою, гріх таким не скористатися. Такі дії дозволяють посадовцям довести свої доходи до високого рівня і таким чином задовольнити основні життєві потреби. Також низький дохід на роботі знижує цінність роботи для працівника, адже втрата низькооплачуваної роботи не лякає, бо за малі гроші роботу завжди можна знайти.

Але якби ж то високопосадовці обмежувались тим, щоби задовольнити свої базові потреби, інколи їхні забаганки доходять до таких розмірів, що звичайному українцю уявити важко. Ще одним аргументом для високих зарплат посадовців є те, що низька оплата праці не дозволяє залучати якісних працівників для роботи. Але ж  цей аргумент стосується і хороших лікарів чи вчителів, які також не зацікавлені працювати за низьку зарплату, якщо мають кращі альтернативи у приватному секторі або, наприклад, за кордоном. Та при цьому цій категорії заробітну плату не збільшують. Якщо говорити про зарубіжний досвід, то у країнах, де зарплати високопосадовців вищі відносно зарплат на аналогічних посадах у приватному секторі, загальний рівень корупції нижчий. Але як мінімум було б некоректно говорити про те, що рівень заробітної плати прямопропорційно зменшує рівень корупції, адже в такому випадку ми б уже давно жили довго і щасливо.

В Україні вищі зарплати можуть слугувати додатковим прикриттям для корупціонерів, які ведуть розкішний спосіб життя, мовляв, мають за що гуляти. Врятувати країну від засилля корупції високою зарплатою не можливо, поки діють усталені корупційні норми. За відсутності гарантованого покарання стійкі корупційні норми в організації й толеруванні розкоші серед посадовців стимулюють не відмовлятися від хабарів, навіть якщо офіційні доходи зростають. А якщо у такому середовищі посадовець не один, то навіть соціальні чинники втрачають дієвість. Порушники не страждають від почуття провини і виправдовують себе тим, що так влаштований світ і так роблять інші. Тож із підвищенням зарплат суспільство швидше за все отримає корумпованих, але трохи багатших посадовців.

Мер Тернополя у жовтні заробив понад 6 тисяч доларів

У Тернополі протягом кількох років зарплата очільника міста б’є рекорди, а активісти звинувачують його у сумнівних схемах. У 2016 році Сергій Віталійович задекларував 321324 грн., у 2017-му – 577408 грн., у 2018 році – 813832 грн. Якщо порівнювати з тим, як зростала мінімальна заробітна плата українців, то у 2017 році «мінімалка» становила 3200 гривень, а у 2019 -му – 4173 грн. Те, що міський голова не дасть собі в кашу наплювати, знають усі, ну й, звісно, грошима він себе не обділив.

Нещодавно громадський активіст Олег Синовець вирішив поцікавитися тим, скільки заробив міський голова за жовтень 2019 року, і цифра шокувала не тільки його – значна частина містян не повірила своїм очам. Сергій Надал отримав 135 тисяч 943 грн. 73 коп. У жовтні 22 робочих дні, виходить, що за день очільник міста отримав трохи більше 6 тисяч гривень або близько 258 доларів на день. Примітно, що навіть депутати Верховної Ради отримують менше.

Згодом активіст подав ще один інформаційний запит.

– Я вирішив поцікавитися зарплатою деяких заступників мера, і з’ясувалося, що й вони отримують вищу зарплату за народних обранців. І це вам не Київ, Дніпро, Одеса чи Харків, а маленький Тернопіль, який щороку лідирує в антирейтингу із розміру середніх заробітних плат. Диявол криється в деталях: в усіх інформаційних запитах я просив надати інформацію про зарплати за перші 9 місяців 2019 року. Але чомусь по Остапчук В.В. подали інформацію лише за перші 8 місяців. Невже прикра помилка? – розповідає громадський активіст Олег Синовець.

Згідно з інформацією, наданою ТМР, заступник міського голови Володимир Дідич отримав за 9 місяців роботи 510913,93 грн., що в місячному еквіваленті становить майже 57 тисяч на місяць. Владислав Стемковський, ще один заступник мера, добре відомий тернополянам своєю «вправною» боротьбою зі снігом, який щороку так неочікувано випадає саме зимою, отримав у період із січня по жовтень цього року 419376,61 грн., тобто трохи більше 46 тисяч на місяць. А ось Вікторія Остапчук, вірна соратниця міського голови, за 8 місяців своєї роботи отримала 566340,90 грн., що у місячному розрізі майже 71 тисяча гривень.

«Що ж такого високопосадовці роблять для громади, що отримують такі зарплати?

Тим часом середній рівень заробітної плати на Тернопільщині пасе задніх – 8563 грн., менше отримують тільки жителі Чернівецької області – 8211 грн.  Місячна мінімальна зарплата в Україні складає 4173 грн., а прожитковий мінімум – 2102 гривні. То виходить, що мер у жовтні місяці отримав трохи більше 32 мінімальних зарплат, його заступники теж не відставали. Така інформація викликала справжній шквал критики й обурення в соціальних мережах, однак сумнівно, що про це дізнаються жителі обласного центру, поки в тролейбусах транслюють інформацію про те, скільки бруківки вкладено і яка кількість дворів буде відремонтована до кінця року. При цьому забуваючи вказати, які інвестугоди було підписано, скільки землі виділено під не зовсім потрібні тернополянам, але такі цікаві бізнесменам проєкти.

– Мені цікаво, що таке ті особи роблять для громади, що отримують такі зарплати? Міський голова лише за місяць може отримати близько 150 тис. грн. Це, мабуть, такі надбавки за напружену й шкідливу роботу та за вирішення питань щодо проблемних забудов? А кажуть, погано жити в Україні, але не оточенню Надала. За що громада їм платить?  Хто його знає! Вони самі собі роблять нарахування. Криміналітет у законі дорого обходиться платникам податків! – коментує тернополянин Михайло І.

– А не вдавиться? Цікаво, у таких людей совість є? За які такі заслуги? – запитує тернополянка Віра Свідинська-Шумляк.

– Це ж треба, щоби такі зарплати собі поробили за наші податки. І це тоді, коли в країні війна! А народ – у злиднях, останнє готові на фронт віддати чи хворому допомогти. А воно при кориті з жиру біситься ще й зелений Тернопіль руйнує. Бо йому все мало й мало. Коли вже нажеретеся? – не стримує емоцій Марія Я.
– Добре їм усім там живеться. Ситий голодного не розуміє, як і ту бабусю, що отримує 1,5 – 2 тисячі пенсії, і нещасний бюджетник чистими 3300 – це не життя, а існування. Сумно від таких реалій сьогодення. Там усі мають захмарні зарплати і живуть як вареники в маслі, – каже тернополянка Орися М.

– Уявіть собі, що у найбіднішому із міст цивілізованих країн світу мер дозволяє собі отримувати виплати від громади у сумі майже 10 середніх заробітних плат по регіону! І бідна громада досі мовчить, – розповідає мешканець міста Олег Фостяк.

– Гляньте на зарплату самого Надала. У мене таке враження, що вони всі реально сміються зі своїх виборців, більшість з яких прозябає в бідності і живе лише на субсидії, які зараз хочуть зменшити, – коментує Олександр К.

Ми хочемо нагадати тернополянам, що всю заробітну плату мера та заступників  профінансували ви як платники податків. І з вашої мовчазної згоди це було зроблено.

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
28 Квітня
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше