• У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото)

Благодійний футбольний матч у Підгайцях: тренер, капітан і воїн Тарас Стирчак, протистояння майстрів спорту міжнародного класу та понад 25 тисяч для ЗСУ від родини Романишин (+фото)

Опубліковано: 18 Липня 2022р. о 18:24

17 липня футбольне свято у непростий воєнний час відбулося у славних Підгайцях. Координаційний центр підтримки Збройних Сил України Асоціації футболу Тернопільщини організував благодійний матч за участю команди зірок Тернопільського футболу та підгаєцької «Ниви» – учасниці першої ліги чемпіонату області.

Після виконання гімну України слово взяла заступниця голови Підгаєцької міської ради Ірина Григорівна Мирна, котра подякувала у першу чергу воїнам, які захищають Україну від російського окупанта. До речі, у складі підгаєцької «Ниви» на поле партнерів по команді з капітанською пов’язкою вивів Тарас Стирчак (він ж головний тренер команди), котрий на кілька днів повернувся додому з військової частини (боронить північні рубежі нашої країни), щоби вже 21 липня знову поїхати на фронт.  Підсумком офіційної частини заходу стала хвилина мовчання, якою учасники матчу та глядачі вшанували усіх загиблих за Україну воїнів. Опісля розпочалася його величність гра.

У складі збірної зірок тернопільського футболу ворота боронив Дмитро Карасьов, пару центральних оборонців склали досвідчені Тарас Дурай та Максим Стельмащук. Крайні захисники – Максим Бугера (справа) та Андрій Кондзьолка (зліва), опорні півзахисники Віталій Гоцалюк та Матвій Николайчук, піднападник – Ігор Бадло. Крайні хави – Тарас Галас (справа) і Роман Клос (зліва). І на вістрі атаки діяв майстер спорту міжнародного класу Василь Чорний. До слова, був у цьому поєдинку ще один майстер спорту міжнародного класу – це підгайчанин, дворазовий чемпіон і срібний призер літніх Паралімпійських ігор Іван Шкварло.

Часто «міжнародники» на полі пересікалися у силових єдиноборствах, адже Іван діяв на місці останнього захисника, перешкоджаючи Василеві вийти на оперативний простір, щоби завдати прицільного удару. Що власне йому, забігаючи на перед, і вдалося. Василь Чорний так і не зумів відзначитися в цьому поєдинку, що для нього є не властивим, адже він у більшості благодійних матчів, у яких брав участь, не залишав футбольне поле без забитого м’яча. Та повернімося власне до початку поєдинку.

Матч активніше розпочали зіркові футболісти. Небезпечно у першій 15-ть хвилин пробивали гри Ігор Бадло, Віталій Гоцалюк та Тарас Галас. Ближче до середини першого тайму гра вирівнялася і вже підгаєцькі футболісти раз по раз турбували кіпера гостей Дмитра Карасьова. У ряді епізодів молодий страж воріт виручав свою команду, але і він був безсилим на 25-й хвилині. Тарасові Шкварлу партнери по команді закинули м’яча за спини оборонцям зіркової команди, той вийшов віч-на-віч з голкіпером і влучно пробив (1:0). До завершення першої 45-хвилинки футболісти обох колективів мали нагоди, щоби відзначитися, особливо активними були крайки зіркової команди, однак все найцікавіше футболісти вирішили залишили на другий тайм.

У перерві відбувся традиційний для таких матчів благодійний аукціон. Лотом був футбольний м’яч з автографами гравців команди зірок тернопільського футболу. Переможцю Ігорю Романишину, до речі, у минулому футболісту ряду обласних команд, за м’яч довелося викласти 5 000 гривень.

На старті другого тайму після флангової передачі головою пробивав Андрій Кондзьолка – м’яч пройшов поруч зі штангою. Далі Василь Чорний вивів на оперативний простір капітана Ігоря Бадла. Той елегантного підсік м’яча, однак він так і не опустився за лінією воріт. І все ж активність зірок тернопільського футболу була винагороджена. Вони провели ще одну масовану атаку і Тарас  Дурай потужно пробив метрів з 18-ти – після незначного рикошету м’яч опинився у воротах (1:1).

На куражі зірки повинні були виходити вперед. Це Тарас Галас пробив метрів з 22-ох у поперечину, а добиваючи у ворота Василь Чорний не потрапив у рамку. І знову, як і в першому таймі, зірки були покарані. Якщо Сергій Мацалап, який обіграв центрального захисника, з вбивчої позиції пробив прямо в руку кіперу Дмитру Карасьову, то Роман Наконечний був точним. Йому вдався гарматний удар з далекої відстані – м’яч потрапив у дальній кут воріт (2:1). Гол-красень власне вінчав цей цікавий поєдинок, адже незважаючи на всі зусилля зірок, їм так і не вдалося зрівняти рахунок…

Після фінального свистка тернопільського рефері Андрія Гаха була спільна фотосесія команд та їхніх наставників, а також кожен бажаючий міг сфотографуватися з учасниками матчу.

Оскільки поєдинок був благодійним, як повідомили його організатори, завдяки благодійним пожертвам, а також аукціону в перерві матчу, вдалося загалом зібрати 33 970 гривень. При чому найбільшу лепту внесла родина Романишин – Ігор та Дар’я з Бронгалівки, котрі власне придбали м’яча з автографами зірок з 5-ть тисяч і пожертвували додатково ще 20 тисяч гривень. Низький Вам уклін! Усі кошти будуть направлені для придбання амуніції військовослужбовцям Збройних сил України!

***

«Нива» (Підгайці) – Зірки тернопільського футболу – 2:1 (1:0)

17 липня 2022 р. Підгайці. Стадіон «Нива». 200 гл. +21 град.

Арбітр – Андрій Гах (Тернопіль), асистенти – Ростислав Новосад (Тернопіль), Віталій Чорній (Тернопіль).

«Нива»: Цяпа, Стирчак-к, Гарас, Т. Гураль, О. Гураль, Ласий, Р. Гром’як, А. Засєдко, Мацалап, Наконечний, Новачинський. На заміну виходили: І. Шкварло, Т. Шкварло, Кидонь, Чернець.

Зірки тернопільського футболу: Дмитро Карасьов, Максим Бугера, Максим Стельмащук, Тарас Дурай, Андрій Кондзьолка, Ігор Бадло-к, Матвій Николайчук, Віталій Гоцалюк, Тарас Галас, Василь Чорний, Роман Клос. На заміну виходив: Віталій Первак.

Голи: Тарас Шкварло (25), Тарас Дурай (56), Роман Наконечний (77).

Попереджений: Максим Стельмащук (59).

Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,