Найсвіжіше:
• Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області
rss

Анатолій Гриценко: «В Україні 9 мільйонів домогосподарств посаджені на «голку субсидій»


Опубліковано: 8 Березня 2017р. о 10:05


^3A4A015970F822CA18F92AD12385FD97A1ED09EA06E69BC2AA^pimgpsh_fullsize_distrНа минулому тижні з робочим візитом у Тернополі перебував лідер партії “Громадянська позиція”, колишній Міністр оборони України Анатолій Гриценко. Він провів лекцію для студентів та викладачів економічного університету, зустрівся з місцевим політичним активом та відверто поспілкувався з журналістами на найболючіші для українського суспільства теми. Найцікавіші тези з виступу пана Гриценка пропонуємо до уваги читачів «Номер один».

Олігархат потрібно знищити

Нині Україна стоїть перед кількома загрозами, які повинні бути ліквідовані, якщо ми, українці, хочемо бачити свою державу сильною та заможною.

– Ключова загроза для країни – олігархат. Я вважаю, що його потрібно знищити як клас та перевести в категорію крупного бізнесу, аби він забув дорогу на Банкову, Грушевського, в суди, прокуратуру, куди завгодно, крім випадків, коли його туди запрошують. Щоб олігархат втратив свою монополію в ключових сферах не лише економіки, а й суспільного життя і не лежав отим «лежачим поліцейським» на шляху нормального розвитку країни. Доки олігархат визначатиме порядок денний, доки він зароблятиме в режимі мародерства, ділячись із владою, країна не має перспективи, – зазначив Анатолій Гроиценко.

Уряд будує тотально залежне суспільство

Очільник «Громадянської позиції» заявив: те, що твориться нині в системі тарифів, не далеке від назви «геноцид», а субсидії перетворюють українців на рабів влади.

– Спочатку уряд Яценюка хизувався, тепер Гройсмана хизується тим, що в нас із 15 мільйонів домогосподарств  9 мільйонів посаджено на «голку субсидій» і ця кількість збільшується. Це означає, що олігархи гарантовано отримують із державного бюджету гроші. Домогосподарства тих грошей не бачать, а значить, у них немає стимулу для енергозбереження. Збільшується тиск на тих, хто формує держбюджет, тобто ті, хто має робочі місця  або бере на себе створення таких. Але найгірше те, що уряд України через систему масових субсидій будує в Україні… Росію – тотально залежне суспільство від влади. Люди, які з простягнутою рукою оформляють субсидії, замість того щоб міцно стояти на ногах, жити на гідну зарплату і пенсію та бути спроможними оплатити «комуналку», вони принижуються, а значить, у своїй більшості, очевидно, підтримують владу, – переконує Анатолій Степанович.

Категорично не погоджується пан Гриценко і з постійними підвищеннями тарифів для населення, яке в Україні і так ледве зводить кінці з кінцями.

– Ви знаєте, хто являється головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕ)? Дмитро Вовк. Це «рошенівський» менеджер із Росії, який жодного дня не працював в енергетиці. І ось цей молодий чоловік днями заявив, що українцям з 1 березня підняли плату за електроенергію, але і в такому разі вони платитимуть лише… 58% від ринкової вартості електроенергії. Насправді ж ринку немає! Є монополіст з офшору, який отримує надприбутки і хоче ще більше прибутків, – зауважив політик.  

Афера тисячоліття!?

Сьогодні в кулуарах говорять про новий виток співпраці України з МФВ, але ніхто з високопосадовців нашої держави публічно про це не каже. 

– «Громадянська позиція» вимагає від влади оприлюднити меморандум з МВФ. По-перше, щоб не було спекуляцій; по-друге, щоб було чітко зрозуміло, які зобов’язання взяла на себе українська влада. Люди добре відчувають: коли робиться щось під килимом, то тут щось не те. Щоб там знову не «виросли вуха» ринку землі. В нашому випадку це буде навіть не базар, а скупка землі кількома родинами, які мають величезні гроші, бо ніхто інший у нас їх не має. І це не за 20 тис. євро за гектар, а за 500 доларів за гектар з наступним перепродажем через кілька років з маржею і сотні мільярдів. І тоді ми будемо говорити про аферу тисячоліття. Тому цього не потрібно допустити. У даному меморандумі можуть випливти зобов’язання за пенсійною системою, які неприйнятні для нас. Можуть випливти зобов’язання швидкої приватизації державних підприємств у вкрай складних економічних умовах, коли реальна вартість у разів 5 менша, ніж була би за інших умов. Майдан – це ж не просто подія, а стан душі. Українці мають здійснювати постійний контроль над владою, у тому числі контролювати і стратегічні документи, які підписують наші керівники, – впевнений пан Гриценко.

Хабарникам – довічна тюрма

Згадав відомий політик і про реформи, які намагається впроваджувати українська влада в різні сфери життя. Акцент зробив на судовій та правоохоронній реформах, при цьому вже на початковому її етапі простежується певний дисбаланс.

Протидія корупції – це завжди баланс стимулів і покарань. Зараз стимулів створили купу – вистачає зарплати в НАБУ, у ДБР, НАЗК, суддям по 250-350 тисяч зарплати і їхні захмарні пенсії, які ще назвали «довічним грошовим утриманням» – знайшли гігієнічну формулу. Але хтось відчув, чи можна захистити своє право без хабара? Практично, ніхто. Балансу немає. На мій погляд, було б на часі прийняти закон, який кардинально підвищує кримінальну відповідальність за хабар для трьох категорій: слідчий, прокурор, суддя. Такий законопроект я вносив, коли був депутатом. Його тоді не прийняли. Точніше, один раз прийняли – 363 «за», але Ющенко заветував. Його під номером 4109 вже у парламенті теперішнього скликання зареєстрували рік тому 19 лютого, підписаний 50 депутатами з усіх фракцій і навіть позафракційними. Суть цього законопроекту: якщо слідчий, прокурор, суддя взяли хабар і наслідком стало неправомірне правосудне рішення, коли винного відпустили або невинного посадили, для них у пакеті три види покарання: довічна тюрма; без права амністії; конфіскація всього майна родини. Тільки тоді наступить баланс «стимул – відповідальність», – мовив голова «Громадянської позиції».

Переслідування ініціаторів блокади – це аморально

Політик вважає, що українська влада мала давно визнати непідконтрольні Україні території  Донбасу окупованими і ввести режим блокади з ними.

– Одні сидять в окопах, а поряд, на відстані пару кілометрів, ідуть вагони туди-сюди – нормальне мирне життя.  «Кришується» все на найвищому рівні. То такий стан війни, неназваної війною, їх (владу –, ред.) абсолютно влаштовує. Кожен день – це нові мільйони для них у кишені, та, на жаль, вбиті, поранені – для родин солдатів. Ось така ця правда. Режим блокади потрібно було вводити ще в 2014 році після визнання окупованими територіями. А зараз обзивати тих людей, які пройшли зону АТО і прийшли як ветерани туди, щоб зупинити цю контрабанду, щоб зупинити Ахметова і його заробляння разом з Порошенком, чи порушувати проти них кримінальні провадження, я вважаю,  абсолютно аморально, – резюмував Гриценко.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше