Найсвіжіше:
• Побиття, «зниклий» свідок і COVID: родина військового з Гусятинщини не вірить в офіційну версію смерті • У Чернігівській області загинув прикордонник з Гусятинщини • Затримали другого фігуранта, причетного до вибуху на «Укрпошті»: тернополянин виготовляв з боєприпасів сувеніри • Митний склад чи звичайне зберігання: у чому різниця і що обрати бізнесу • Шукаєте неповторні ювелірні прикраси – вам до Arcanite! • У Тернополі нагородили найкращі футбольні команди та найкращих гравців 2025 року! • Туристичні локації Київщини, про які варто знати • Ексдепутата Тернопільської облради підозрюють в отриманні хабаря у 30 тисяч доларів • Новий бомбардир з Тернополя для «Буковини»: деталі трансферу та перше інтерв’ю новачка (відео) • Верховна Рада включила ювілей Олега Барни до календаря пам’ятних дат • Вірт відверто розповів, чому покинув тернопільську “Ниву” • У Збаражі згоріла приватна оселя: рятувальники вберегли від вогню сусідні будівлі та техніку • Головний тренер «Вікнин» Ростислав Ціх: «Хлопці за два роки змужніли, це показала остання гра проти «Агрону» • Фіктивні акти і завищені роботи: у ДСНС Тернопільщини розкрили схему на 1,8 млн грн • Пилочки для манікюру: які бувають і як обрати • Гучна справа ТЦК у Борщеві: доки тривають суди і слідство, померли вже двоє людей • На Тернопільщині замінять аварійний міст через річку Стрипа • Довідка про несудимість: як отримати офіційний документ швидко та без черг • Палац із таємним ходом і шаховим орнаментом: на Тернопільщині відновлять графський маєток • У громаді на Тернопільщині здійснюватиметься відстріл тварин • По 50 тис грн отримають власники квартир, чиї помешкання згоріли під час ракетної атаки по Тернополю • Спочив у Бозі керівник оркестру з Кременеччини • У гаражі тернополянина виявили гранату та порохові заряди до мінометних мін • Депутатка Зборівської міськради склала мандат • У Тернополі освятили хрест на місці загибелі людей після ракетного обстрілу
rss

21% суддів першої інстанції у Тернопільській області є недоброчесними


Опубліковано: 19 Березня 2020р. о 11:44

Такі результати аналізу кампанії «Чесно. Фільтруй суд!», презентованого 12 березня в Тернополі. За даними «Чесно», ці судді порушили щонайменше один критерій доброчесності, тобто виносили сумнівні рішення, мають непрозорі статки, причетні до корупції або кримінальних проваджень, порушень прав людини або ж порушували професійну етику. Всього аналітики кампанії проаналізували 92 судді першої інстанції Тернопільської області, 23 з яких не відповідають критеріям доброчесності згідно з методологією руху.

– Одним з наших завдань стало очищення судової системи від недоброчесних суддів. Ми створили базу профайлів, вона наповнюється поступово. В Україні зараз понад 5,5 тисячі суддів, а профайлів у базі поки що 3666. Аналіз здійснювали за нашою методологією і за п’ятьма критеріями. Це непричетність до корупції і кримінальних правопорушень, прозорість статків, непричетність до порушень норм професійної етики, до ухвалення сумнівних рішень, а також до порушень прав людини. Всю інформацію ми беремо з відкритих джерел – це відкриті реєстри, звіти міжнародних правозахисних організацій та українських правозахисних організацій, а також рішення органів державної влади і звіти журналістських розслідувань, – розповіла координатор проєкту Людмила Слива.

У профайлах суддів є інформація про біографію судді, майнові декларації, родинні зв’язки, декларації доброчесності, офіційні документи, оцінка доброчесності за методологією руху «Чесно», додаткова інформація про професійну діяльність і резонансні справи, публікації про суддю у ЗМІ.

Найбільше судді Тернопільської області порушили критерій прозорості статків – 18 осіб. Як зазначила Людмила Слива, найпоширенішими серед порушень, що були виявлені в ході аналізу, стали значні розбіжності між майновими деклараціями суддів, відсутність у деклараціях нерухомості, де можна проживати.

Чотири судді Тернопільщини порушили критерій непричетності до ухвалення сумнівних рішень. Найбільше їх у Тернопільському окружному адміністративному суді – три особи. Судді Ольга Чепенюк, Уляна Мірінович та Андрій Жук, що були причетні до ухвалення рішень, які обмежували право громадян на мирні зібрання, в тому числі й під час Революції гідності.

Ще двоє служителів Феміди причетні до порушень норм професійної етики. Зокрема, мова йде про суддю Тернопільського окружного адміністративного суду Андрія  Осташа та суддю Господарського суду Тернопільської області Сергія Стопника. Обидва вони були визнані судами першої інстанції винними у керуванні авто в стані алкогольного сп’яніння.

Що ж до порушень таких критеріїв як “порушення прав людини” та “причетність до корупції та інших кримінальних правопорушень”, активістами в ході аналізу таких суддів виявлено не було.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,




Новини
20 Грудня
19 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше