Найсвіжіше:
• Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 • В Україні нарахували 160 тисяч чиновників, мобілізовано – 2,5% • На Тернопільщині продовжує свою діяльність робоча група з підзвітності та прозорості • Нещасний випадок на Тернопільщині – 81-річна жінка впала у річку і втопилася • Заробітки аферистів: поліцейські Тернопільщини встановлюють особу шахрая • На війні загинув футболіст з Тернопільщини • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • Раніше судимого тернополянина поліцейські підозрюють у вчиненні крадіжки з ринку • На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасово тримання (відео+фото) • Відбулося жеребкування півфінальних пар футбольної Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини • П’яний водій з Чортківщини намагався відкупитися доларами і гривнями • Головний футбольний матч тижня на Тернопільщині: «Агрон» – «Дністер» • Профілактика інфекційних захворювань у дитячому віці • Боєць бригади «Лють» з Тернопільщини Володимир Ониськів: «Після реабілітації одразу до побратимів на поле бою, інших варіантів не розглядаю» • 50-річний мотоцикліст потрапив до реанімації після ДТП на Борщівщині • На Тернопільщині інвестор за 5 років так і не збудував обіцяний сміттєпереробний завод • Дві гранати, артснаряд, протитанкова та мінометна міни – виявили та знешкодили на Тернопільщині • У Тернопільській та Хмельницькій областях під час Великодніх свят на могилах з’являються мавки і танцюють • Сьогодні у деяких частинах Тернополя не буде світла • Понад дев’ять місяців вважався зниклим безвісти: стало відомо про смерть на Запоріжжі Героя з Тернопільщини • На війні загинув 52-річний військовослужбовець з Тернопільщини • 1 травня – жеребкування півфіналу Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини з футболу • На війні загинув розробник застосунку Приват24 • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині
rss

У Тернополі розповіли, що чекає дітей-сиріт у майбутньому


Опубліковано: 13 Червня 2021р. о 20:45


У Тернополі відбулася пресконференція, ініційована Тернопільським благодійним фондом «Майбутнє сиріт». Її мета – привернути увагу до проблем дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та залучити людей до їхньої індивідуальної підтримки. Якою є місія благодійного фонду «Майбутнє сиріт» у житті вихованців та випускників інтернатних закладів Тернопільської області, як їх підтримує держава і місцеві громади та чому в процесі соціалізації їм так потрібна ефективна індивідуальна підтримка?

«Майже 90% дітей-сиріт влаштовані у сімейні форми виховання»

Закінчуючи школу-інтернат, молоді люди стикаються з багатьма проблемами, пов’язаними з отриманням житла, пошуком роботи, організацією побуту, харчування й вільного часу, взаємодією з соціумом, отриманням медичної допомоги, створенням сім’ї. Зазвичай у цей час вони залишаються без підтримки та не уявляють, кому вони могли би довіряти й на кого розраховувати. Часто суспільство виявляється неготовим прийняти цих молодих людей і сприяти їхній соціалізації.

Волонтери Фонду розповіли про основні проєкти, які реалізували за 15 років своєї діяльності. 

– Уже кілька років «Майбутнє сиріт» сприяє адаптації випускників інтернатних закладів у соціумі завдяки програмі «На порозі дорослого життя». «Вона має теоретичну і практичну частини, під час яких молодь вчать, як правильно організувати побут: купувати продукти, готувати їжу, витрачати гроші тощо. Бо, виходячи зі школи-інтернату, діти часто поводяться, як сліпі кошенята: вони не знають, що треба платити за комунальні послуги, що зварити обід потрібно самому, бо в інтернаті за них це робили працівники. Варто зазначити, що діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, вихованці інтернатів Тернопільської області потребують ефективної та індивідуальної підтримки в процесі соціалізації. У них недостатні навички розуміння та відстоювання своїх прав на житло, на майно, на якісну освіту і майбутню роботу, сімейне життя та навіть звичайне бачення себе у майбутньому. Вони обмежені в позитивних моделях поведінки в соціумі, щоби наслідувати і застосовувати їх, – розповіла координаторка програм та проєктів БФ «Майбутнє сиріт» Ірина Абрамець.

Серед інших проєктів фонду –  «Запроси дитину на свята у родину», «Рука допомоги», «Валіза підтримки випускнику», наставництво, літні табори, профорієнтаційні екскурсії.  Усі програми базуються на потребах вихованців інтернатних закладів.

На даний час на Тернопільщині реалізовують пілотний проєкт із реформування інтернатних закладів. Завдяки цьому майже 90% дітей-сиріт влаштовані у сімейні форми виховання.

– Є частка дітей, які нині ще не влаштовані. Це близько 80 осіб. Є певні причини: діти, які мають вади розвитку, в тому числі психічного, діти, які належать до великих родинних груп. Створення дитячих будинків сімейного типу вирішує цю проблему, і ми активно над цим працюємо. Також це можуть бути діти старшого віку, які не бажають бути влаштовані. Держава для цього передбачає іншу форму виховання –  малий груповий будинок, де можуть проживати до 10 таких дітей. Будинок має директора і по вихователю на кожних дві дитини, – розповів начальник Служби у справах дітей Тернопільської облдержадміністрації Ростислав Дрозд.

Начальник розповів, що держава надає фінансову підтримку дітям-сиротам та виділяє кошти на придбання житла.

«Дитині потрібен наставник, авторитет»

– Звертаюся до всіх небайдужих із проханням долучатися до проєктів фонду та сприяти адаптації випускників інтернатів до дорослого життя. Адже дітям-сиротам важливі не подарунки, а увага. В сім’ї дитина бачить певні моделі поведінки: як батьки працюють, заробляють, ведуть побут, тож таким чином ментально готуються до дорослого життя. На жаль, діти-сироти цього не знають і відповідно після закінчення інтернатів стикаються з різними проблемами. Так, держава допомагає у різний спосіб, але випускники інтернатних закладів не завжди можуть  правильно скористатися цією допомогою. Тому вони потребують нашої підтримки,- додає голова БФ «Майбутнє сиріт» Андрій Назаренко.

На пресконференції була присутня і вихованка, випускниця Бережанського ліцею Яна Боднар. Дівчина розповіла, що форуми та програми допомогли їй адаптуватися в сучасному світі, і зараз вступати у самостійне життя не так страшно, хоч ти й сама.

– Мені було дуже цікаво ходити на тренінги, я дізналася багато всього корисного. А під час акції «Запроси дитину на свята в родину» я відчула, що мене полюбили, що мені можуть дарувати любов просто так. Бо бути сиротою нелегко, адже так хочеться мати свою сім’ю, батьків. Образливо бачити, коли до когось приїжджали, а до тебе ні. А усвідомити, що твоя мама є, але їй до тебе байдуже, дуже боляче та важко, – сказала дівчина.

Щасливе майбутнє сиріт залежить від кожного небайдужого громадянина

На завершення волонтери розповідають, що дітям потрібні не цукерки і не дорогі подарунки. Вони наголошують на тому, що дітям потрібна увага і навіть справжні друг та порадник, до яких можна зателефонувати у будь-який момент життя. Стати так званим авторитетом для дитини і навчити її реаліїв життя. Окремо зупинилися представники організації на солодких подарунках, яких, як виявляється, дуже багато, однак тут є інша сторона медалі.

– Звісно добре, коли до дітей проявляють увагу, але повірте, їм потрібні не цукерки. І ми навіть придумали гасло: «Подаруй дитині не цукерку, а увагу». Насправді,багато людей не розуміють, що задобрюючи сиріт солодощами, це породжує хибні бачення на життя. Вони звикають до того, що позбавлені батьківського піклування і їм все змушені подавати. Ми ж хочемо навчити їх самостійності. Є маса прикладів, коли, незважаючи на важкі сімейні обставини, діти добивалися висот у кар’єрі і мали прекрасні сім’ї. Ми закликаємо не відкуповуватись від таких дітей, якщо ви маєте нагоду, краще поділіться з ними своїм світом, – підсумувала Ірина Абрамець.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
1 Травня
30 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше