Найсвіжіше:
• Помер у день свого 40-річчя: у госпіталі зупинилося серце воїна з Тернопільщини • Ще один комунальний заклад Тернополя профінансує фірму піарника Надала • Частина Тернопільщини сьогодні буде без світла • У Тернополі пішов з посади ще один керівник комунальної лікарні • Два капітани: вихованці тернопільського футболу вивели одразу дві команди Прем’єр-ліги з капітанською пов’язкою • На Харківщині останній бій прийняв 45-річний військовослужбовець з Тернопільщини • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • На щиті: Тернопільщина зустріла тіло загиблого до Донеччині Героя (+фото) • Результати МСЕК вноситимуть до електронного реєстру, а пройти МСЕК можна буде дистанційно • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Жорстока війна забрала життя 41-річного воїна з Тернопільщини: загинув на Донеччині • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • На Запоріжжі загинув 32-річний воїн з Тернополя • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Харківщині загинув батько двох дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині на Великдень працівники водоканалу ліквідовували прорив мережі (+фото) • У Тернополі судитимуть колаборанта з Херсонщини, який здавав окупантам патріотичних жителів Чонгару • На Тернопільщині, втікаючи від поліцейських, п’яний водій заїхав в електроопору • Тернопільщина сьогодні зустрічатиме тіло загиблого на Донеччині 40-річного снайпера • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Тернополянка стала чемпіонкою України з футболу • Сьогодні Тернопільщина зустрічатиме загиблого на Харківщині Героя
rss

Колонка шеф-редактора: «А що станеться, якщо ми почнемо бути щасливими?»


Опубліковано: 3 Червня 2021р. о 22:00


Скільки разів на день ви посміхаєтеся? Як часто зупиняєтеся, щоби помилуватись природою чи якимсь цікавим об’єктом? А що частіше відчуваєте – посмішку чи роздратування? Як швидко вас можна розвеселити? А рознервувати?…

…Коли народилася моя донька, я різко перетворилася із киплячої на роботі жінки в маму і домогосподарку. Чомусь прийшло усвідомлення того, що це дитинча вперше прийшло у наш світ, а моє головне завдання – розказати і показати, що тут, у нас, є і як це все працює. Це як ви показуєте своє помешкання гостям, які раніше у вас не були. Ця гра виявилась не просто захоплюючою, бо згодом вона перевернула мій світогляд.

Чи звертали ви увагу коли-небудь, як найменші діти реагують на свої успіхи і поразки? Дуже швидко минає плач від чергового синця, але як довго дитина сміється від веселої гри! І вже за кілька хвилин із негативної емоції переключається на нову –позитивну. Я це називаю просто: вміти бути щасливим.

А тепер подивимося на нас, дорослих. Як справи? – запитують один одного при зустрічі. У відповідь здебільшого починаються скарги: на здоров’я, сім’ю, роботу, погоду чи чергову проблему. Значно рідше – сухе «Все добре». У мене, до прикладу, є тільки один знайомий, який на це запитання завжди відповідає: «У мене все супер!»

Коли, в який момент і в якому віці ми робимо розворот на 180 градусів і починаємо на проблемах і негативних емоціях зациклюватися більше, ніж на радісних подіях та почуттях? Перестаємо помічати красиві квіти, чути компліменти, але по три дні нервуємо через чиєсь образливе слово?

…Нещодавно я розмовляла по телефону і пила каву у дворі чужої багатоповерхівки. Краєм ока помітила старшу жінку, яка з похмурим обличчям мила вікна на балконі і наче прислухалася до моєї розмови. Я підійшла до смітника коло під’їзду, щоби викинути спорожнілий стаканчик, і раптом почула згори: «Тут смітник тільки для наших мешканців!» Тітонька звісилася з балкона і всім своїм виглядом виражала готовність до сварки. «Пробачте, пані, Вам було би краще, якби я викинула його просто на землю, а не в смітник?» – посміхнулася я до жінки і додала: «Спробуйте бути добрішою, думаю, Вам буде личити!» Пані оторопіла, бо її надія на скандал щезла, як мій стаканчик у смітнику.

Насправді, мені шкода цю літню жінку. Напевне, її турбують проблеми зі здоров’ям, адже негатив, кажуть психосоматики, шкодить тому, хто його розповсюджує. Можливо, вона не відчуває любові близьких, а тому й сама відучилася любити. Думаю, вона дуже рідко посміхається, адже радісні люди похмурими не бувають. Вона не щаслива, бо не вміє, а головне – не хоче такою бути.

Звісно, я не закликаю радіти життю, коли хворіють близькі чи в сім’ї непоправне горе. Ви ж розумієте, що доля влаштовує усім нам інколи навіть нестерпні випробування. Я пишу про буденність, про ті всі дні, коли ми встаємо, йдемо на роботу, займаємося дітьми чи господаркою, спілкуємося з іншими людьми, знайомими і чужими. Коли їдемо в автобусі і замислюємось над якимись негараздами замість того, щоби милуватися краєвидом за вікном. Коли чужий дитячий плач викликає роздратування й осуд замість бажання запропонувати мамі свою допомогу. Коли успіх сусіда викликає заздрість замість стимулу досягнути такого ж результату…

Діти – вони справжні. І емоції у них справжні. Усього решта – злості, осуду, заздрості, пліткарства і вміння зациклюватися на негативі – вони вчаться у нас, дорослих. І непомітно для себе перетворюють своє вміння бути щасливими на здатність бути нещасними. Ну бо дорослі – вони ж такі, а всі діти хочуть швидше стати дорослими…

Як думаєте, що станеться, якщо ми раптом почнемо бути щасливими? Якщо проблемам і образам приділятимемо рівно стільки уваги, скільки вони того вартують і не більше? Якщо скажемо собі: а взагалі-то… не все у мене так погано! Почнемо більше радіти красивим речам і хорошим подіям, яких раніше не помічали. Навчимося посміхатися навіть першим сонячним промінчикам, які вранці нас будять зі сну… Навчимо своїх дітей власним прикладом вміти бути щасливими навіть у дорослому віці. І може, тоді наше життя зміниться на краще?


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
7 Травня
6 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше