Найсвіжіше:
• Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини
rss

Державний аграрний реєстр: що варто про нього знати?


Опубліковано: 28 Грудня 2020р. о 9:03


Верховна Рада України ухвалила закон, що змінює правила отримання аграріями держпідтримки, які мають зробити її більш доступною. Зокрема, планується запровадити Державний аграрний реєстр. Про принципи державної підтримки сільського господарства України на 2021 рік розповів директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Володимир Стахів.

Володимир Стахів

Державний аграрний реєстр – державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції та сільськогосподарську діяльність, яку вони здійснюють.

– Закон передбачає принципи державної підтримки, якими є прозорість та публічність, прогнозованість та послідовність, справедливість та ефективність, цільове спрямування державної підтримки. Справедливість державної підтримки сільського господарства України забезпечується шляхом пропорційності розподілу державної підтримки та обмеження максимального розміру підтримки на одного виробника сільськогосподарської продукції. Із запровадженням аграрного реєстру передбачається щорічно за кожним видом державної підтримки один виробник сільськогосподарської продукції з урахуванням пов’язаних з ним осіб може отримати державну підтримку в сумі не більше, ніж 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, – розповідає Володимир Стахів.

На 1 січня 2021 року визначено мінімальну заробітну плату в розмірі 6000 грн. Отже, сільгосппідприємство може отримати протягом року фінансову підтримку по всіх програмах у розмірі 60 млн. грн.

Разом з тим особа, яка претендує на отримання державної підтримки, передбаченої цим законом, зобов’язана повідомити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, політики у сфері сільського господарства про всіх пов’язаних з нею осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами державної підтримки, а також про зміни стосовно таких пов’язаних осіб.

– Цільове спрямування державної підтримки забезпечується пріоритетним наданням державної підтримки малим фермерським господарствам, у тому числі сімейним фермерським господарствам, які мають у власності або користуванні не більше 100 га земель сільськогосподарського призначення та річний дохід, який від реалізації продукції не перевищує 5 мільйонів гривень, – додає Володимир Миронович.

Обсяг і види державної підтримки малим фермерським господарствам, у тому числі сімейним, на наступний рік розраховуватимуться щороку, виходячи з фактичної чисельності таких господарств у поточному році. Обсяг цієї підтримки, що залишився нерозподіленим між малими господарствами, у тому числі сімейними, спрямовується на державну підтримку інших виробників сільськогосподарської продукції.

Варто зазначити, що державний аграрний реєстр ведеться шляхом добровільного внесення виробниками сільськогосподарської продукції достовірних відомостей про себе та відображення відповідних актуальних відомостей у Державному аграрному реєстрі в порядку його електронної інформаційної взаємодії з іншими державними реєстрами та кадастрами.

– Виробники сільськогосподарської продукції мають право зареєструватися (самостійно або через центри надання адміністративних послуг) у Державному аграрному реєстрі, отримати доступ до особистого кабінету та управління своїм профілем. Там вони мають право: на отримання державної підтримки на основі інформації, що міститься в реєстрі, в тому числі інформації, отриманої шляхом інформаційної взаємодії Державного аграрного реєстру, з іншими реєстрами та кадастрами, без надання відповідних відомостей у паперовій формі. На безкоштовне отримання інформації стосовно себе з Державного аграрного реєстру, в тому числі інформації, отриманої шляхом інформаційної взаємодії з іншими державними реєстрами, з яких забезпечено технологічну сумісність технічних рішень аграрного реєстру. На подання заявок на отримання державної підтримки, а також документів дозвільного характеру за допомогою програмних засобів ведення аграрного реєстру, на управління своїм профілем в особистому кабінеті, надання доступу до інформації, що міститься в ньому, – підсумував директор департаменту АПК.

Зауважимо, що інформація щодо внесення у Державний аграрний реєстр особистих селянських господарств, які не зареєстровані як фізична особа – підприємець або юридична особа, не є підставою для стягнення з них податків та зборів, крім плати за землю. Вона використовується органами статистики як офіційна та включається в офіційну статистичну інформацію. Натомість використовується як офіційна при отриманні документів дозвільного та іншого характеру від органів державного управління та органів державної влади.

Іванка Біла

 

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор:
Мітки: ,

Перегляньте також:





Новини
3 Травня
2 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше