Найсвіжіше:
• МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини • Житель Запоріжжя у Тернополі збував вогнепальну зброю • Тернопільського лікаря відзначили грамотою за порятунок військових • У Гусятині не розминулися автобус та мотоцикл • Тернополянин здобув кубок президента Азербайджану • Чистий четвер: прикмети, традиції, молитви і замовляння • Військового з Тернопільщини, який загинув 2 роки тому, сьогодні поховають у Чернівцях • Частина Тернопільщини сьогодні буде світла – стала відома причина • Електронні черги в ТЦК і онлайн-кабінет: як все працюватиме з 18 травня • Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 • В Україні нарахували 160 тисяч чиновників, мобілізовано – 2,5% • На Тернопільщині продовжує свою діяльність робоча група з підзвітності та прозорості • Нещасний випадок на Тернопільщині – 81-річна жінка впала у річку і втопилася • Заробітки аферистів: поліцейські Тернопільщини встановлюють особу шахрая • На війні загинув футболіст з Тернопільщини
rss

Тернопіль укотре став заручником негоди: заблокований транспорт, вода по коліна та повністю паралізоване місто


Опубліковано: 15 Жовтня 2020р. о 10:00


6 жовтня у Тернополі випав потужний дощ, який паралізував місто. Гігантські калюжі, озера та ріки води взяли в заручники не лише мешканців, а й їхні автівки. До ліквідації біди, що наробила негода, були залучені і рятувальники. Громадський транспорт взагалі зупинився, а місто нагадувало Венецію, щоправда, без гондольєрів. 25 рятувальників та 11 одиниць техніки було задіяно для того, аби врятувати тернополян із дощової пастки.

Проблема з підтопленням міста існує вже кілька років. І кожного разу місцева влада то стверджує, що проблему ось-ось буде вирішено, то посилається на «тропічні дощі». Вже традиційно в Тернополі затоплює просп. Злуки, що біля «Універсаму», вул. Слівенську на перехресті Коновальця – Рєпіна, бульвар Данила Галицького, вулиці Миру, Січових Стрільців, Бродівську, Оболоня, Липову, Білогірську, Крушельницької, Галицьку, Збаразьку, Стадникової, Коновальця, Живова, двори вул. Володимира Великого та Микулинецьку, що біля авторинку. Тернополяни схильні думати, що всі проблеми через непродумане ущільнене будівництво міста, засмічені колектори, в які весь час врізають каналізацію новобудов.

Врятувати ситуацію має Галицький колектор, тендер на будівництво якого провели ще минулого року. І до кінця цього року проєкт, згідно з договором, уже мали б завершити. Проте знову з’явилися перешкоди. Цього разу реалізувати грандіозні плани з будівництва Галицького колектора, який є найголовнішим у місті, завадив карантин, виправдовуються у міськраді.  За словами начальника управління житлово-комунального господарства міськради Олега Соколовського, система дощеприймальних колекторів у Тернополі будувалася ще приблизно в 60-ті роки минулого століття. Нині вона просто не справляється з такою великою кількість опадів. 
Тим часом у міській раді повідомили, що 6 жовтня випав не просто дощ, це була «дощова повінь», яка тривала близько 2-х годин і під час якої випало 46% місячної норми опадів.

– У Тернополі ввечері 6 жовтня відбулася надзвичайна ситуація. Упродовж двох годин випало понад 950 млн. літрів опадів.  Для порівняння: населення міста складає близько 200 тис. людей і в перерахунку на одного мешканця випало 5 000 літрів опадів, а це майже 1 млрд. літрів води за дві години, – повідомив міський голова Сергій Надал.

Щоправда, як рахували кількість опадів – загадка. Також міський голова зазначає, що у місті буде створена комісія, яка опрацює всі скарги тернополян, що постраждали від підтоплення, а це окремі квартири, будинки, комерційні приміщення  і транспортні засоби, та передасть зібрану інформацію уряду з вимогою виплатити компенсацію цим жителям міста.

Тим часом люди діляться фотографіями у соцмережах і висловлюють обурення діючій владі.

– А будувати будинок на колекторі на вулиці Миру, в скверику, хто примушував? Хто давав дозвіл на будівництво? Вчора вода була аж до бібліотеки і «п’ятачка». Охота було Гладкого, Бесагу та всіх причетних до будівництва втопити в тій баюрі, – пише тернополянка Наталія Романюк.

– Злива восени – це так неочікувано. А скоро  зимою випаде сніг. Так страшно жити. Все дуже непередбачувано, – коментує тернополянка Світлана.

– Ще тільки одна каденція тернопільському меру потрібна, щоби дорозробити проєктну документацію й легалізувати у Файному місті море, і проблема водовідведення сама відпаде, – іронізує тернополянин Володимир Михал.

– Цей високий рівень води показує низький рівень місцевої влади, – пише Роман Чернета.

– Зате бруківка в парку є. А те, що місто ущільняється, а злив ще за «совка» збудований – дурниця, – коментує Віталій Дяків.

– Що тепер скажуть місцеві «керманичі»? Стидоба… Неможливо було додому добратися не то що на автомобілі, а й по тротуарах. Усюди потоки брудної води, якій нікуди стікати. Вулиця Крушельницької, парк Шевченка затоплені. Ніде ступити в такий дощ. І що далі? Чого ми ще не відчули на собі? – бідкається Олександра Оніщенко.

– Насправді це проблема не лише Тернополя. Таке ж діється і у Франківську, і в Києві. Проте ще раз переконався: ззовні може бути красива обгортка, а всередині все гниле. Лікувати треба хворобу, а не усувати симптоми, – пише Юрій Іванечко.

Наші журналісти вже підготували інформаційні запити й будуть досліджувати цю проблему і те, з якими успіхами, а точніше з відсутністю яких проводиться ліквідація проблеми з підтоплення.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
2 Травня
1 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше