Найсвіжіше:
• Аренда квартир для корпоративных клиентов: особенности и требования • На одній з вулиць у центрі Тернополя завтра не буде світла • Тернопільські енергетики звертають увагу споживачів на важливі дати • Стали відомі результати стартових матчів другого кола Тернопільської обласної дитячо-юнацької футбольної ліги • Аварія біля Зборова: авто з’їхало у кювет, неповнолітній – у лікарні • Через воду на стадіоні на Тернопільщині довелося перенести матч вищої ліги  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • «Колос» у стартовому матчі нового чемпіонату Тернопільщини з футболу мінімально переміг «Галич» • Особлива увага перед купівлею велозапчастин оптом – їх якість, на що звертати увагу перед закупівлею? • На Тернопільщині п’яні водій та водійка пропонували хабар поліцейським • Відомий дисидент з Тернопільщини виділяє власні кошти на відновлення кладовища воїнів УГА • П’ять днів тривали пошуки 79-річного уродженця Тернопільщини – використовували квадрокоптер • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Тернопільщині покарали горе-жінку, діти якої проживали у жахливих умовах і без нормальної їжі  • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявили автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу
rss

Забруднення навколишнього середовища. Як можемо зарадити?


Опубліковано: 29 Липня 2019р. о 10:15


Учені б’ють на сполох, соціальні мережі майорять постами про тотальне забруднення та катастрофічну смертність тварин. А про глобальне потепління  просто страшно й говорити. Чи можуть тернополяни вплинути на цей факт, як вберегти нашу матінку-природу, що робити, аби наші діти мали чим дихати?

Споконвіку природу старалися берегти, допомагати їй, адже людина – частина тієї самої природи. Чисті ріки, свіже повітря, родюча земля – запорука нашого з вами здоров’я та довголіття. Проте на просторах інтернету все частіше можемо зустріти публікації, котрі підкріплені науковими дослідженнями про те, що через 30 років питну воду українцям доведеться купувати за кордоном. Через 50 років не буде на кого дивитися в зоопарках, бо тварини масово гинуть (і не лише через незаконне браконьєрство), а через 200 років планети взагалі може не бути, вона погрузне у смітті, пластику та відходах. Звісно, можна сказати, не відомо, що буде завтра, або ж я цього не застану. Але давайте подумаємо про наших внуків, котрі можуть побачити страшні речі, які будуть відбуватися навколо.

 Кожен був свідком забруднених узбіч, брудних водойм та, вибачте, «засраних» лісів та парків. Чому ж люди елементарно не прибирають за собою? Якщо у ресторані, на прибудинковій території за це відповідають  певні люди, то що робити з парками та місцями загального  відпочинку? На Тернопільщині встановлено знаки подяки за чисте узбіччя, хоча його вигляд бажає бути кращим. Більшість людей вже обрали для себе питну воду із джерела, купують її в спеціальних автоматах або ж їдуть у Ступки чи до інших місць набирати питну воду для приготування їжі та щоденного вжитку. Вода – джерело нашого з вами існування. Тому стараємось пити чисту воду. Хоча і в тих же Ступках працюють лише 3 крани з 4-ох, і з третього тече вода ледь-ледь. Не відомо, що стало точною причиною зникнення води. Місцеві мешканці розповідають, що найімовірніше забило трубу сміттям, оскільки вода до недавнього часу била ключем. І справді ця версія має право на існування, оскільки у водній колонці, що знаходиться під кранами, з яких тече вода, помітили папір із пляшок, фантики від цукерок та різного роду сміття. Цікаве особисте спостереження: вода «Малятко» може стояти більше двох тижнів у пластиковій пляшці й не мати сторонніх запахів та натяків та зіпсованість, а вода із джерела через 5 днів починає набувати неприємного тухлого запаху і до вживання вона не придатна.

У самому центрі Мадрида на берег викинувся кит, він стікав кров’ю. І поки виясняли причину, він загинув. Норвегія, Іспанія, Німеччина кричать про страшне забруднення океану, оскільки, за їхніми даними, щорічно туди потрапляє 8 тонн пластику, 56% його заковтують дельфіни та кити. Понад 500 випадків зареєстровано смертей найбільших  морських ссавців. Фахівці повідомляють, що в Італії на берег було викинуто самку кашалота, котра була вагітною, і загинула вона від 20 кілограмів пластику, вилученого із її шлунка. Тут були пластикові тарілки, пакети, пляшки та рибальські сіті.

Варто пригадати нещодавнє масове спалювання трави, яке загрожує людям, спалює живцем диких тварин та в будь-який момент вогонь може перекинутися на прилеглу територію. На Львівщині внаслідок незаконного спалювання загинули зайці, їжаки, куріпки та інші живі істоти. А  у парку «Топільче» загинула велика кількість риби. Причина з’ясовується. Отруїли її чи загинула вона через «свою» причину, на мій погляд, немає значення, бо риба ж не гине просто так. Фактів про смертність тварин маса.

Маємо сумну статистику та розуміння, що з цим варто негайно щось робити. В Україні існують штрафи щодо незаконного вивезення, захоронення сміття, але про це смішно писати. Чому? Тому що я не чула випадків, щоб у нас когось штрафували. Звісно, якщо є такий фактор і справді було накладено штраф, сплачено його, а головне – прийшло усвідомлення до винуватця, що займатися таким він більше не буде, це вже прогрес. Але давайте не на державному рівні будемо сподіватися на допомогу, а своїми силами намагатимемось допомогти нашій країні, тим самим допоможемо й планеті. Можна користуватися еко-сумками замість поліетиленових пакетів, про це недавно навіть відомі тернопільські блогери говорили. Варто відмовитись від пластикової тари, придбати пляшку багаторазового використання, котра буде служити вам безпечніше. Викидаючи пластикову пляшку, випустіть з неї повітря та скрутіть її. Старайтеся сортувати сміття, бодай до природних відходів не кидайте скла та поліетилену. Це найпростіші та елементарні поради. І закликаю всіх висаджувати нові дерева. Адже це легені планети. Давайте зробимо їх чистішими!

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
29 Квітня
28 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше