Найсвіжіше:
• Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини • Житель Запоріжжя у Тернополі збував вогнепальну зброю • Тернопільського лікаря відзначили грамотою за порятунок військових • У Гусятині не розминулися автобус та мотоцикл • Тернополянин здобув кубок президента Азербайджану • Чистий четвер: прикмети, традиції, молитви і замовляння • Військового з Тернопільщини, який загинув 2 роки тому, сьогодні поховають у Чернівцях • Частина Тернопільщини сьогодні буде світла – стала відома причина • Електронні черги в ТЦК і онлайн-кабінет: як все працюватиме з 18 травня • Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 • В Україні нарахували 160 тисяч чиновників, мобілізовано – 2,5% • На Тернопільщині продовжує свою діяльність робоча група з підзвітності та прозорості
rss

Інтенсивність захворювання на кір спадає, але розслаблятися не слід


Опубліковано: 3 Червня 2019р. о 16:00


Кір – захворювання, котрого остерігаються більшість наших громадя та й України в цілому. Єдиний спосіб захистити себе та своїх дітей – вакцинуватися. На цьому акцентував начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростислава Левчук.

Пан Ростислав навів сумну статистику, згідно з якою українці найчасніше хворіють на цю недугу.

– З усіх людей, які у Європі хворіють на кір, 70% складають українці. Окрім цього, за 4 місяці 2019 року кількість людей в Україні, які захворіли на кір, перевищує число хворих, які перебували на обліку в минулому році. Бачимо, що захворювання з минулого по цей рік почало зростати в геометричній прогресії. Ця хвороба має свою сезонність, а кожні 7 років ми помічаємо її збільшення. Разом з тим Міністерство охорони здоров’я України не розглядає поширення захворюваності як епідемію, – сказав Ростислав Левчук.

Що стосується саме Тернопільщини, то наш регіон у цьому плані дещо краще стоїть, ніж інші, хоча і в нас був смертельний випадок – внаслідок ускладнення від кору 3 травня помер уродженець Гусятинщини Андрій Шморган.

– Станом на сьогодні спостерігаємо в області зменшення захворюваності на кір. Так за останні тижні медики фіксують тільки 3-5 хворих у тиждень. Хоча на початку року хворіло навіть 15-19. Кір – хвороба, яка повністю залежить від вакцинації та від табеля щеплення дітей. Нагадую, що дітей потрібно вакцинувати двічі – в 1 та 6 років. Памятаю, що на початку 2000-х років табель щеплення було зірвано, адже в Україні не було необхідних вакцин. Це стало причиною епідситуації з захворюваністю, яку можемо сьогодні спостерігати й на Тернопільщині. Важливо, що в області ситуацію із перебігом кору ми контролюємо. Наявні вакцини як для імунізації дітей, так і дорослих, – наголосив керівник медичного відомства обласного центру.

– А як щодо дорослих?

– Міністерство охорони здоров’я України нещодавно дозволило та закликало всіх дорослих безкоштовно прищепитися від кору в закладах первинної медичної допомоги. Кількісна та якісна вакцина є в Центрі первинної медико-санітарної допомоги та дитячих поліклініках. Медики готові надати всім необхідну інформацію та вакцинувати бажаючих.

– А чи є протипоказання?

– Звичайно. Вакцинація – складний біологічний процес. Чи дозволено її робити, повинен визначити лікуючий лікар. Перед тим як вводити вакцину дорослій особі, потрібно детально вивчити анамнез (історію). Була введена вакцина у дитячому віці чи ні. Можливо, людина не пам’ятає цього факту, а можливо, й без щеплення у пацієнта виробились антитіла до захворювання. Тому перед тим, як робити щеплення дорослій особі, потрібно взяти направлення у сімейного лікаря і звернутися у лабораторний центр (вул. Шпитальна), щоби визначити, чи є в організмі антитіла, які здатні протистояти кору. 

– Якщо дитину заборонено вакцинувати, що робити батькам?

– Це індивідуальний підхід. На кожен такий випадок буде створено медичні протоколи. З цим питанням потрібно звертатися до сімейного лікаря або ж до педіатра. Ми працюємо з медичним університетом, де є кафедра імунології, саме там розглядаються такі нетипові випадки.

– Якщо школярі не вакциновані, їх не будуть допускати до навчання з осені?

– У рішенні надзвичайної комісії є пункт про обмеження масових заходів. Обмеження стосуються допуску дітей, які не вакциновані, або вакциновані лише раз. Ці речі є індивідуальними. Немає закону, в якому прописано, не впускати в школу невакцинованих дітей. Ми не можемо юридично заборонити відвідувати масові заходи невакцинованим дітям, проте ми попереджаємо та застерігаємо, що під час спалаху хвороби дітям, у яких немає повторної вакцинації, місця, де є скупчення людей, краще не відвідувати. Ланцюг хвороби не переривається. 

– Хто нестиме відповідальність, якщо після вакцинації постраждає дитина?

– На кожен випадок створюється індивідуальний протокол. Ретельно вивчається ситуація, яка склалася. На сьогодні можу сказати, що таких випадків не маємо. А це говорить про якісну вакцину із Франції та Індії.

Провывши опитування, чи довіряють тернопільські батьки вакцинації, маємо ось таку картину: зі 100 опитаних людей 88 не вважають теперішню вакцину єдиним захистом від захворювань, 15-ть із них мають постраждалих дітей після щеплення. Поки що питання вакцинації та вибір робити її чи ні залишається відкритим. Але пам’ятайте, здоров’я дітей у ваших руках і відповідальність нести будуть лише батьки. 

На завершення начальник відділу охорони здоров’я додав, що вважає вакцинацію єдиним правильним рішенням, щоби запобігти поширенню небезпечного захворювання. Тим часом пан Ростислав нагадує тернополянам, що на кір можна захворіти упродовж всього 21-денного періоду. Отож бережіть себе та своїх дітей.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
3 Травня
2 Травня
1 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше