Найсвіжіше:
• Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини • Як зменшити суми у платіжках за газ: експерти дали чотири прості поради • На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині • Лікарня на Тернопільщині отримала нового головного лікаря  • На Тернопільщині поховали військовослужбовця, котрого 9 місяців вважали безвісти зниклим (+фото) • У Києві на Майдані Незалежності відбудеться прощання із загиблим волонтером з Тернопільщини • Футбольна команда з Тернополя великою перемогою на Львівщині привітала президента з 60-річчям! • З перших днів війни став до лав ЗСУ: від отриманих поранень помер 54-річний військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині 81 церква і досі пов’язана з країною-агресором • Валюта, готівка і ресторанний бізнес: як збагатів торік головлікар лікарні в Тернополі • Дружина священника з Тернопільщини потребує дороговартісного лікування • Хотів придбати авто для ЗСУ – тернополянин перерахував шахраям 280 тис грн • На сайті Верховної Ради з’явився законопроект про заборону Московської церкви • Шахрая з Тернопільщини знайшли у ЗСУ: пограбував пенсіонерку і потрапив “до рук” ТЦК
rss

Персона 2018 року – номінація від газети «Номер один»


Опубліковано: 31 Грудня 2018р. о 9:16


Завершується рік. І як завжди, в останньому числі нашого видання ми визначаємо людей, котрі найбільше доклалися до розвитку нашої області протягом року. Ці особи отримують унікальну нагороду “Персона №1” як свідчення того, що відтепер вони є прикладом для нашого суспільства. Отож носити почесне звання у 2018 році достойні:

Ростислав Небельський, народний адвокат

Ростислав увірвався в тернопільську правову спільноту рішуче. Його професійна діяльність стала потужним імпульсом для формування громадсько-активного суспільства в Тернополі. Завдяки його принциповості, на горіхи отримують не лише судді, а й представники місцевої влади і не тільки. Ростислав – завжди на боці правди, з таким, як-то кажуть, і в вогонь, і в воду… Цьогоріч Небельський виграв справу, захищаючи інтереси іногородніх діток та їхніх батьків у справі проти міської ради та управління освіти і науки ТМР, які вирішили поділити дітей на «своїх» та «чужих». Місцева вада зобов’язала батьків дітей із нетернопільською реєстрацією сплачувати додаткові кошти (1250 грн. на місяць) за дитячий садок. Це була особлива справа, під час її розгляду до Ростислава приходили батьки тих діток, і вони зі сльозами на очах розповідали, як на них тиснуть вихователі та завідуючі дитячих садочків. Справа була складна, адже на стороні народного адвоката був єдиний інструмент – знання законодавства, а в опонентів – вплив на суд. Однак суддя не піддалася тиску і справа закінчилася на користь людей.

Незважаючи на позитивне рішення суду, Ростислав обіцяє її довести до кінця. У судовому порядку домогтися повернути батькам внесені за відвідування їхніми дітьми дитсадків кошти, а винні мають покрити судові витрати. Як каже сам Небельський, це він робитиме для того, аби була наука та наочний приклад, до чого можуть призвести незаконні дії влади.

Ігор Гуменний, лікар

Тернополянин Ігор Гуменний більшість свого життя присвятив одному з найскладніших напрямків лікувального фаху – кардіохірургії. Прагнучи допомогти хворим на важкі серцеві недуги, він переймає досвід як вітчизняних, так іноземних провідних фахівців. Лише в 2018 році Ігор Гуменний побував одразу в кількох зарубіжних клініках, де вивчав новітні методики кардіохірургічних оперативних втручань, практикував і вдосконалював власні навички у складі тамтешніх операційних бригад. Ігор Гуменний разом із командою медиків зі Львова стали знаменитостями у столиці Афганістану – Кабулі. За місяць фахівці зуміли організувати та налагодити роботу кардіохірургічного відділення, а також провести першу в країні операцію на відкритому серці. Цьогоріч Гуменний став першим тернопільським лікарем, який разом із львівськими медичними побратимами започаткував на Тернопільщині унікальні операції на серці в університетській клініці. На сьогодні до Ігоря Гуменного назбирується черга із хворих на важкі серцеві недуги, яких він із колегами поступово оперує.

До нашого земляка кілька разів надходили запрошення щодо працевлаштування за кордоном, однак він не залишив Батьківщини, бо вважає: «Кому ж тоді тут лікувати людей, якщо всі медики поїдуть працювати за кордон?»

Андрій Підлужний, співак

Андрія Підлужного культурна спільнота країни давно знає як відомого співака, композитора, музиканта, телеведучого, продюсера, лідера гурту «Нічлава» та колишнього учасника гурту «Скрябін». Пісні нашого земляка зараз звучать з уст таких відомих зірок, як Тіна Кароль, Тоня Матвієнко та багато інших. Однак у 2018 році Підлужний розкривався з іншого ракурсу. Як позаштатний радник голови Тернопільської ОДА з питань культури та людина надзвичайно впливова в культурному середовищі, він став одним з організаторів та ідейних натхненників обласного патріотично-мистецького фестивалю «Вставай, сонце». Розпочавшись на початку жовтня, фестиваль об’їхав уже половину районів Тернопільщини. На його сцені є хороша нагода заявити про себе не лише місцевим зірочкам, а й маловідомим альтернативним музичним гуртам, а також здібним дітям із сіл, які не мають належних можливостей та умов для розвитку своїх талантів. Цей фестиваль – це ще одна можливість популяризувати українські народні танці та пісні – основу нашої нації. В Україні подібного формату фестивалів не існує, Тернопільщина в цьому плані є флагманом. Що цікаво, кожен відбірковий етап фестивалю завершується відомим хітом гурту «Нічлава» «Вставай, сонце» у виконанні Андрія Підлужного. Пісні виповнюється 25 років, на ній виросло багато поколінь не лише тернополян.

Анастасія Бачинська, спортсменка

Тернопільська жіноча спортивна гімнастика завжди мала хороші традиції. Однак останніми роками жодне із молодих дарувань не могло «вистрелити». Це у 2018 році зробила Анастасія Бачинська, яка виборола одразу дві бронзові медалі на ІІІ-х юнацьких Олімпійських іграх. В аргентинському Буенос-Айресі наша землячка, яка була єдиною представницею Тернополя в олімпійській команді, зійшла на п’єдестал пошани у змаганнях із вільних вправ та багатоборстві. Вже нині 15-річну Настю спеціалісти називають продовжувачкою слави відомої тернопільської гімнастки Інги Шкарупи. Їй пророкують не менш, а можливо, і більш яскраву спортивну кар’єру, приносячи славу Україні, українському спорту і Тернопіллю.

Цьогорічні успіхи Бачинської були відзначені місцевою владою: від мерії їй вручили сертифікат на отримання премії в розмірі 10 тис. грн., а від обласної адміністрації – плазмовий телевізор.

Додамо, що Анастасія Бачинська – майстер спорту України зі спортивної гімнастики, багаторазова чемпіонка України зі спортивної гімнастики, фіналістка XIV-го літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю, є вихованкою відділення спортивної гімнастики ДЮСШ №2 імені Юрія Горайського.

Тетяна Титович, волонтер

Тернополянка Тетяна Титович у всіх сенсах – феноменальна жінка. Вона встигає бути не лише люблячою мамою, турботливою дружиною, а й допомагати людям, які потрапили в скрутне становище. У 2017 році нею було створено групу в соціальній мережі «Допомога від щирого серця», ідея якої – безкоштовно поділитися речами, взуттям, медикаментами, предметами вжитку, якими ми не користуємося, з тими, хто дійсно цього потребує. Її діяльність безкорислива і неприбуткова. За свою роботу вона не отримує ні зарплати, ні жодної матеріальної вигоди, все робить безкоштовно. І єдина її нагорода – це усвідомлення того, що взаємодопомога є фактором еволюції сучасного суспільства.

Цього літа Тернопіль сколихнула страшна звістка – у квартирі вибухнув газ. Постраждав 7-літній хлопчик та його батько, яких із важкими опіками доставили до лікарні. Тетяна однією з перших взялася допомагати родині, адже чужої біди не буває. Її добросердечність не дозволила залишитися осторонь. Завдяки наполегливості і завзятості, вдалося не лише зібрати кошти на дороге лікування, а й зробити ремонт у квартирі постраждалих і подарувати нову дитячу кімнату хлопчику.

Вона й надалі продовжує займатися різноманітними соціальними проектами, допомагати усім, хто цього потребує, чим вкотре підтверджує: світ не без добрих людей.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
5 Травня
4 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше