Найсвіжіше:
• Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 • В Україні нарахували 160 тисяч чиновників, мобілізовано – 2,5% • На Тернопільщині продовжує свою діяльність робоча група з підзвітності та прозорості • Нещасний випадок на Тернопільщині – 81-річна жінка впала у річку і втопилася • Заробітки аферистів: поліцейські Тернопільщини встановлюють особу шахрая • На війні загинув футболіст з Тернопільщини • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • Раніше судимого тернополянина поліцейські підозрюють у вчиненні крадіжки з ринку • На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасово тримання (відео+фото) • Відбулося жеребкування півфінальних пар футбольної Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини • П’яний водій з Чортківщини намагався відкупитися доларами і гривнями • Головний футбольний матч тижня на Тернопільщині: «Агрон» – «Дністер» • Профілактика інфекційних захворювань у дитячому віці • Боєць бригади «Лють» з Тернопільщини Володимир Ониськів: «Після реабілітації одразу до побратимів на поле бою, інших варіантів не розглядаю» • 50-річний мотоцикліст потрапив до реанімації після ДТП на Борщівщині • На Тернопільщині інвестор за 5 років так і не збудував обіцяний сміттєпереробний завод • Дві гранати, артснаряд, протитанкова та мінометна міни – виявили та знешкодили на Тернопільщині • У Тернопільській та Хмельницькій областях під час Великодніх свят на могилах з’являються мавки і танцюють • Сьогодні у деяких частинах Тернополя не буде світла • Понад дев’ять місяців вважався зниклим безвісти: стало відомо про смерть на Запоріжжі Героя з Тернопільщини • На війні загинув 52-річний військовослужбовець з Тернопільщини • 1 травня – жеребкування півфіналу Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини з футболу • На війні загинув розробник застосунку Приват24 • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині
rss

Володимир Кравець: «Сподіваюся, Україна найближчим часом стане заможною та багатою і зможе в подальшому допомагати своїм сусідам»


Опубліковано: 21 Грудня 2018р. о 9:00


У Вишнівці відбулася підсумкова конференція польсько-українського проекту у сфері децентралізації

Управління ключовими сферами в об’єднаних громадах, розробка механізмів сталого розвитку та стратегічне планування були лейтмотивом проекту, який протягом цього року реалізувала Фундація менеджерських ініціатив із Любліна (Польща) у восьми областях Західної та Центрально-Східної України.

8 громад переймали польський досвід

У ході проекту, що реалізується у рамках програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, було проведено декілька навчальних турів для ознайомлення із досвідом функціонування основних для об’єднаних громад сфер комунального господарства, місцевого економічного розвитку, формування бюджетів, енергетичної ефективності, освіти, культури, туризму, активізації мешканців.

У рамках проекту відбувся тижневий навчальний візит представників 8 громад до Польщі, під час якого керівники українських ОТГ мали змогу ознайомитися з роботою своїх колег – відвідати гміни Люблінського воєводства. Основна увага під час візиту приділялася практичному ознайомленню з польським досвідом підтримки місцевого економічного розвитку,  роботі з інвесторами, формам функціонування комунального господарства, соціального захисту населення, діяльності закладів освіти, культури, механізмів делегування повноважень від місцевого самоврядування до соціальних партнерів та стратегічного планування. Ці теми також були основними на зустрічах під час візитів представників польських органів місцевого самоврядування до громад-учасниць проекту, що відбулися протягом весни-літа цього року. У ході тренінгу було проведено майстер-класи на теми стратегічного планування та механізмів економічного розвитку громад. Інновацією проекту стало те, що у другому етапі його реалізації взяли участь голови громад, що утворилися одними з перших і з якими Фундація менеджерських ініціатив співпрацює від початку створення. Голови громад були наставниками для своїх колег – громад, що утворилися пізніше. Під час зустрічі ОТГ першої хвилі ділилися досвідом, підходами до реалізації завдань і повноважень, що отримали як територіальні громади.

Як підсумок, було проведено конференцію, що проходила 14 грудня у Вишнівецькому палацово-парковому комплексі. У ній взяли участь польські експерти та практики місцевого самоврядування, керівники 16 об’єднаних громад із восьми регіонів України, директори Центрів розвитку місцевого самоврядування, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

До вітального слова було запрошено Віктора Литвинчука – директора Тернопільського центру розвитку місцевого самоврядування, Павела Прокопа – голову правління Фундації менеджерських ініціатив, Івана Бабійчука – керуючого справами Тернопільської обласної ради та Лілію Попову – заступника директора департаменту місцевого самоврядування Мінрегіону.

Загалом на конференції було проведено чотири панельних дискусії, які стосувалися функціонування об’єднаних територіальних громад, моделей функціонування системи охорони здоров’я в ОТГ, бюджетного процесу, в тому числі фінансової децентралізації та управління фінансами, функціонування сфер освіти, культури та розвитку туризму.

Під час обговорення приділили особливу увагу стратегічному плануванню, яке дозволить ОТГ стати інвестиційно привабливими

Вибори 2020 року відбуватимуться на новій територіальній основі

Також на конференції було представлено покроковий план дій для успішного завершення реформи місцевого самоврядування і досягнення стратегічного завдання – вибори 2020 року на новій територіальній основі, яка передбачає чіткий план дій, з конкретними завданнями і термінами виконання.

– Сьогоднішня конференція – це підсумок роботи Фундації менеджерських ініціатив. Вона уже кілька років поспіль працює в Україні, у тому числі і в Тернопільській області. Основне завдання фундації – допомога у реалізації реформи децентралізації в Україні. Дуже важливо, що ми проводимо це в місці, де переплелася історія, в тому числі та, яка пов’язує Польщу й Україну, таким чином ми намагаємось налагодити ті стосунки, які дещо охололи, а з іншої сторони, стараємося «зшивати» Україну. Дуже багато територіальних громад саме зі Східної України побачили, як впроваджується реформа на Тернопільщині, яка є одним із лідерів реформи децентралізації, як люди тут живуть, з якими поглядами. Для прикладу, Теребовлянська громада здобула унікальний досвід, такого в Україні ще не зміг ніхто реалізувати. Переформатовано будинки культури у центри культури й дозвілля, при цьому не звільнивши жодної людини з роботи, а це дуже важливо. Головний фактор розвитку ОТГ – це люди, які хочуть жити краще! Це аксіома, яка не потребує доказів.  Люди хочуть відчути, що після створення ОТГ життя змінилося. Саме вони, отримавши досвід самоврядування, можуть впливати на керівництво, стратегію розвитку, залучення інвестицій, – розповів директор Тернопільського центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Литвинчук.

Ідея проведення обміну не лише польським, а й українським досвідом виявилась надзвичайно ефективною і дала багато практичної інформації та користі для громад.

– Реальне місцеве самоврядування у Польщі функціонує уже 28 років, країна понад 14 років є членом Європейського Союзу, що також дає величезні можливості як для розвитку країни загалом, так і польських громад зокрема. Сьогодні місцеве самоврядування в Польщі надзвичайно сильне і впливове. Україна знаходиться на початку шляху побудови реального самоврядування, і хочеться вірити, що ця вкрай важлива для України реформа буде успішно та логічно завершена і сприятиме подальшому зростанню держави, – зазначив радник мера Любліна та голова правління Фундації менеджерських ініціатив Павел Прокоп.

– Нам приємно, що сьогодні відбувається така дискусія. Нашій державі вже 27 років, і тільки чотири роки пройшло, як ми почали робити реформи. Я розумію, що час важкий сьогодні, але думаю, що потрібно дати собі установку: децентралізація – це вирішення усіх проблем. Прикро констатувати, але наше суспільство не змогло побудувати правової держави, корупція роз’їдала країну. Ми дякуємо стороні, яка навчає нас та допомагає у тому, щоби наша країна могла добре розвиватися. Думаю, якби 27 років тому почалися реформи, то ми би були вже далеко попереду багатьох країн. Сподіваюся, наша держава найближчим часом стане заможною та багатою і зможе в подальшому допомагати своїм сусідам, – підсумував Вишнівецький селищний голова Володимир Кравець.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , , , ,





Новини
1 Травня
30 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше