Найсвіжіше:
• Громада на Тернопільщині зустріла загиблого на Харківщині Героя • Які авто з Німеччини невигідно приганяти? • У Тернополі на мосту зіткнулися двоє велосипедистів, один з яких потрапив до лікарні • На Тернопільщині стартувала перша футбольна ліга: статистика + фото • Обрано голову Тернопільського міськрайонного суду • Сапфірові брекети: переваги та недоліки • 28-річна туристка з Тернопільщини травмувалася при підйомі на найвищу гору Львівської області • Назавжди в наших серцях: у громаді на Тернопільщині освятили нові стели на Алеї пам’яті • На Тернопільщині з-під носа у водія автобуса викрали три тисячі гривень • «Відкриті уроки футболу»: Шумськ долучився до масштабного соціально-спортивного проєкту від УЄФА • У Дубаї збудують найбільший у світі аеропорт за $35 млрд площею як Тернопіль • На війні загинув учасник АТО та доброволець ЗСУ з Тернопільщини • Відремонтують по завищених у 1,5-2 рази цінах: фірма уродженця Тернопільщини програла тендер на реконструкцію реабілітаційного центру • Випускник тернопільського вишу та фронтовий хірург Михайло Бойко: американські медики, які пройшли Ірак і Сирію, у нас багато чого побачили й навчилися • У Тернополі змінюється схема руху одного з автобусних маршрутів  • Заступника голови громади на Тернопільщині відсторонено від посади на 2 місяці • Фонд найвідомішого волонтера Тернопільщини передав прикордонникам безпілотні комплекси «Мара-2П» • Завтра 52 будинки у Тернополі пів дня будуть без світла • Завтра Тернопільщина прощатиметься з 38-річним спецпризначинцем • У Тернополі на два дні повністю перекриють рух через «горбатий міст» • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відомий на Тернопільщині тренер потребує дороговартісної операції на серці • Польські документи і мільйонні статки: як живе сімʼя секретаря міськради Тернополя • Чи можливо заробити гроші в селі • Найкращий вид інвестицій – придбання нерухомості
rss

Віктор Забігайло, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа»: «Коли ви робите добро іншим, ви в першу чергу робите добро собі» (Бенджамін Франклін)


Опубліковано: 12 Грудня 2018р. о 16:15


Критикувати владу за розпочаті та не завершені реформи, крім однієї, яка вдалася, – декомунізації – нічого не дасть.

Американці люблять казати: timing is everything, що означає – все потрібно робити вчасно. А часу обмаль до 31.03.2019.

Дійсно, щоб системно вирішити яке-небудь завдання, а не латати діри, потрібне ясне і чітке розуміння, що і як робити: має бути відповідна освіта (як і в генпрокурора, так і в інших високопосадовців), досвід і професіоналізм. Як підказку процитую слова Альберта Ейнштейна: «Ви ніколи не вирішите проблему, якщо будете думати так, як ті, хто її порушив».

Українцям сьогодні як ніколи потрібне відчуття власної держави. Не тільки країни як громадянського суспільства, а й держави, тому що чиновники приходять і відходять, а люди, особливо соціально незахищені, чекають від держави гідної турботи.

Наша програма «Повага – кожному» має на меті повернути повагу кожній людині в Україні. Партія «Основа» приймає на себе серйозні зобов’язання не тільки щодо людей праці, а й у соціальній сфері.

Так, необхідна державна програма соціалізації воїнів АТО та ООС, надання їм грантів на створення малих підприємств, пільг на придбання житла. Слід передбачити податкові канікули для людей з інвалідністю, які починають свою власну справу.

Партія «Основа» виступає за надання людям з інвалідністю грантів на навчання для здобуття нової професії у сфері інноваційної та креативної економіки. Ми пропонуємо також надавати дітям, у яких є такі проблеми зі здоров’ям, повний соціальний пакет на лікування, навчання та отримання професії.

Зараз в Україні налічується більше 2,6 млн людей з інвалідністю, з яких близько 160 тисяч – діти. При цьому в навчальних закладах усіх рівнів навчається менше 95 тисяч дітей з інвалідністю. До того ж чисельність таких студентів у вишах протягом останніх чотирьох років постійно знижується – з 20 тис. у 2013 році до 13 тис. у 2017 році.

На жаль, вкрай низький рівень офіційно працевлаштованих людей з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку – таких в Україні зараз лише 11 тис.

Пенсійне забезпечення соціально незахищених людей повинне бути підвищене. Пенсії в розмірі 1,5-2,4 тис. грн., які зараз отримують 2,2 млн. громадян у разі інвалідності, втраті годувальника, або соціальні пенсії, – це не захист, це його імітація з боку діючої влади (а громадян таких категорій станом на 01.01.2018 року в Україні було близько 1,4 млн.).

Партія «Основа» приймає також конкретні кроки для реалізації своєї соціальної політики. І в першу чергу ми підтримуємо розвиток матеріальної бази для лікування та реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями. Тому що в Україні – низький рівень забезпеченості людей з інвалідністю сучасними індивідуальними і технічними  засобами реабілітації. А соціальним автотранспортом людей з інвалідністю практично перестали забезпечувати. За 2017 рік спецтранспорт отримали лише 170 людей з інвалідністю із 62 тис. тих, які мали на нього законне право. За таких темпів переважна кількість потребуючих транспортні засоби за життя отримати не встигнуть. Аналогічна ситуація і зі слуховими апаратами.

Бенджамін Франклін казав: «Коли ви робите добро іншим, ви в першу чергу робите добро собі». Ми вважаємо необхідним здійснювати реальну допомогу конкретним дитячим закладам і персонально молодим людям, які потребують лікування та реабілітації. Так, у вересні 2018 року в Тернополі ми відкрили в приміщенні юридичного факультету ТНЕУ творчий центр молодіжних ініціатив для молодих людей з обмеженими фізичними можливостями і для всіх інших талановитих студентів.

У жовтні цього року наші колеги з Житомира в Коростенському центрі реабілітації дітей-інвалідів «Джерело надії» вручили реабілітаційну клітку «Павук» для відновлення функцій руху у дітей з інвалідністю. А на Харківщині ми зовсім недавно допомогли з терміновою операцією маленькій Кірі із селища Дворічне і врятували дівчинці слух.

Молодим людям з особливими потребами потрібно створювати сприятливі умови для всебічного розвитку, для засвоєння нових знань і навиків, які будуть їм необхідні для отримання освіти, для соціальної адаптації в суспільстві. Вони повинні мати можливість брати посильну участь у політичному та економічному житті країни.

Недавно, 26 листопада, на Тернопільщині відбулася Рада регіонального розвитку, здійснювали підсумки проектів, які реалізовували у 2015-2018 роках за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Хочу відзначити, що на сферу соціального захисту було витрачено 13,9 млн. грн., на культуру – 35,2 млн. грн., на освіту – 159,4 млн. грн., на охорону здоров’я – 117,4 млн. грн. Так, на жаль, соціальна сфера профінансована найменше.

Турбота про людину – це одне з основних програмних положень партії «Основа». І наша партія іде у владу, щоб усе це реально здійснити.

На закінчення своєї статті процитую Ліну Костенко: «Жах не в тому, що щось зміниться, жах у тому, що все може залишитися так само».


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика: ,





Новини
17 Травня
16 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше