Найсвіжіше:
• П’ять днів тривали пошуки 79-річного уродженця Тернопільщини – використовували квадрокоптер • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Тернопільщині покарали горе-жінку, діти якої проживали у жахливих умовах і без нормальної їжі  • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявили автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю • Ухилянтів почали розшукувати через їхні мобільні телефони • У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень
rss

Нова українська школа: багато обновок і старі проблеми


Опубліковано: 11 Вересня 2018р. о 12:28


На Тернопільщині новий навчальний рік розпочався без зривів, хоча є певні проблемні питання. Про впровадження «Нової української школи», формування нового освітнього простору, створення інноваційного середовища для якісного навчання молоді, а також закриття шкіл та непроведені тендери розповіла начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома.

Ліквідовано вісім шкіл і один ліцей

У 2018/19 навчальному році в  області функціонуватиме 727 денних закладів загальної середньої освіти, у яких навчатимуться 108,7 тисячі учнів. Для забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти у сільській місцевості працюватимуть 29 опорних закладів і 72 їхні філії.

– За новим державним стандартом початкової освіти з 1 вересня навчатимуться 12,2 тисячі першокласників, що на 800 більше, ніж торік. А загалом число учнів в області зросте на 2 тисячі. Прослідковується приріст кількості учнів не тільки до 1-го, а й до 10-го класу. Тобто учні, які боялися зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), відповідальніше ставляться до навчання і планують складати тести в 11-му класі, – повідомила Ольга Хома.

Не оминула освітянська чиновниця і проблемні питання. Так 1 вересня у дев’яти навчальних закладах області не пролунав перший дзвінок. Причина банальна – їх просто закрили.

– Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проводиться удосконалення мережі закладів освіти. На даний час, за оперативними даними відділів освіти, прийнято рішення місцевих рад про ліквідацію дев’яти закладів загальної середньої освіти. Це вісім шкіл першого ступеня та Доброводівський районний комунальний технічний ліцей ім. Олександра Смакули, що в Збаразькому районі. Ще в шести закладах загальної середньої освіти понижено їхній ступінь, – повідомила Ольга Хома.

Ольга Зіновіївна звернулася до голів місцевих рад та громад, щоби при розгляді питань з ліквідації та пониження ступеня шкіл, навіть при незначній кількості дітей, не ліквідовувати школи I-II ступенів. Тобто там, де навчаються діти 1-4 класів, щоби вони були якомога ближче до своїх домівок.

У трьох районах не проведено тендерів на закупівлю оргтехніки та меблів

На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної освіти Нової української школи освітянська галузь області отримала понад 106 мільйонів гривень, із них 75,4 млн. грн. – з державного бюджету.

– Ці кошти спрямовані на придбання шкільних автобусів, закупівлю обладнання для інноваційного навчально-тренінгового класу, придбання нового комп’ютерного обладнання, дидактичних матеріалів, оснащення 30 класів природничо-математичного циклу (кабінети хімії, фізики й біології) та на закупівлю сучасних меблів для початкових класів, – повідомила головний освітянин області.  

Ці кошти були передані райдержадміністраціям, які й повинні були провести тендери і придбати вищезгадане. Але впоратися з цим змогли не всі. З’ясувалося, із наданих коштів використали лише 42%!

– На придбання шкільних автобусів кошти практично використані, останній тендер проводиться по закупівлі ще одного автобуса, і тоді це питання буде закрито. Що стосується коштів на закупівлю комп’ютерного обладнання, дидактичних матеріалів та меблів, то всі тендери проведено. Водночас щодо використання коштів, то Тернопільська область на ці цілі направила лише 42 відсотки. На сьогодні є райони, які не проплатили жодної копійки, а саме: Бережанський, Борщівський та Бучацький. Є райони, в яких відбуваються тендери, але учасники не з’являються на тендерні процедури. Є моменти, коли аудитслужба надсилає свої листи навіть тоді, коли відбуваються тендери. Доводиться їх відміняти у зв’язку з тим, що є певні порушення у процедурі. Коли не проводять двох тендерів поспіль, щоби рятувати ситуацію, райони змушені переходити до прямих договорів поза системою публічних закупівель «Прозоро», – розповіла пані Хома.

Але навіть при проведенні тендерів деякі підприємства не готові забезпечити на 100% обладнанням, яке необхідне, скажімо, для перших класів.

– Це є найболючішою нашою проблемою, а причина проста – дозвіл на виготовлення меблів для шкіл отримали лише два підприємства на всю Україну. Вони виявились неготовими забезпечити в повному обсязі потрібне обладнання для всіх шкіл не лише Тернопільської області, а й загалом країни. На сьогодні тільки нашій області потрібно 12 тисяч парт. Тернопільські підприємці могли б теж виконувати це замовлення, однак вони не можуть отримати ліцензії для того, щоби такі меблі поставлялися в навчальні заклади, – поділилася проблемами, з якими довелось зіштовхнутися, Ольга Хома.

Підручників не вистачає лише для першокласників

Більшість учнів Тернопільщини підручниками забезпечені, є проблеми з посібниками для перших класів, які першими потрапили під реформу в освіті.

– За новими програмами будуть вчитися не тільки учні перших класів, а й 5-х і 11-х. Для них підручники вже надійшли. Що стосується перших класів, то протягом вересня вони отримають підручники. Великої проблеми не бачу, що їх немає одразу 1 вересня. Для наших першокласників перший навчальний місяць вважається  періодом адаптації, навчання у них не проводитиметься, а спілкування з дітьми відбуватиметься в ігровій формі. За цей час навчальні заклади отримають як підручники, так і нові сучасні меблі,– наголосила головна освітянка краю.

А тим часом заклади загальної середньої освіти області забезпечені підручниками відповідно: 2 – 3 класи – на 98,2%, 4 клас – 93,09%, 5 – 6 класи – 98,2%, 7 клас – 90,8%, 8 клас – 98,95%, 9 клас – 93,9% і 11 клас – 95,7%.

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
29 Квітня
28 Квітня
27 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше