Найсвіжіше:
• На Харківщині загинув батько двох дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині на Великдень працівники водоканалу ліквідовували прорив мережі (+фото) • У Тернополі судитимуть колаборанта з Херсонщини, який здавав окупантам патріотичних жителів Чонгару • На Тернопільщині, втікаючи від поліцейських, п’яний водій заїхав в електроопору • Тернопільщина сьогодні зустрічатиме тіло загиблого на Донеччині 40-річного снайпера • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Тернополянка стала чемпіонкою України з футболу • Сьогодні Тернопільщина зустрічатиме загиблого на Харківщині Героя • Тернопільщина передала 5 музичних інструментів мистецьким школам Херсонщини • Морський піхотинець із Тернополя, який був у полоні окупантів, відкрив власну майстерню • В Одесі не погодили встановлення пам’ятника Герою України з Тернопільщини, який підірвав із собою міст в Генічеську • Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини • Як зменшити суми у платіжках за газ: експерти дали чотири прості поради • На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині
rss

Як народними засобами лікувати печію


Опубліковано: 8 Травня 2018р. о 13:20


Печія, або її ще називають згагою, – відчуття пекучості за грудниною (у стравоході). Це захворювання виникає внаслідок порушення травлення, рухової функції шлунка, шлунково-стравохідного рефлюксу (переміщення вмісту зі шлунка у стравохід). Унаслідок сти­кання кислоти шлункового соку зі слизовою оболонкою стравоходу виникає печія навіть за низької кислотності шлункового соку, проте частіше вона є ознакою підвищеної кислотності. Згага нерідко супроводжує різні захворювання травної системи. Іноді вона змінюється відчуттям пекучого болю. Як лікувати печію народними засобами, розповість наш консультант – валеолог і медик Галина Кожій.

– Пані  Галино, що необхідно зробити перш за все для вгамування печії?

– Печія, звичайно ж, супроводжується кислою відрижкою, іноді блюванням.

Для усунення згаги рекомендують не вживати грубої, гарячої, дуже кислої, соло­ної або солодкої чи жирної їжі. Їсти треба невеликими порціями.

Нейтралізують соляну кислоту молоко, вершки, свіжий кефір, ряжанка. Рекомен­дують пити лужну мінеральну воду, олію (відповідно до віку по 1 чайній – 1 десертній ложці маслино­вої або кукурудзяної олії за 1 – 1,5 год перед вживанням їжі), які знижують кислототворення та сприятливо діють на слизову оболонку стравоходу.

– Що ще корисно приймати  при цій недузі?

При печії вранці корисно приймати суміш свіжого морквяного та картопляного соків, узятих порівну. Пити від 1/4 до 1/2 склянки з невеликою кількістю жиру.

Навіть дуже тривала печія припиняється, якщо на кінчику ножа тричі на день приймати порошок кореневища аїру тростинового.

– Кажуть, що найкращим народним засобом проти печії є настій трави золототисячника звичай­ного?

– Це є досить дієвий засіб для лікування печії. Для його приготування необхідні такі компоненти: 1 столову ложку трави залити 200 мл окропу, настояти упродовж 2-3 год у термосі. Приймати до 1/2 склянки 3 рази на день за 1,5 год до вживання їжі при гастриті з підвищеною секрецією. Дозувати залежно від віку людини.

– А що Ви можете порекомендувати для нейтралізації підвищеної кислотності шлункового вмісту в організмі хворого на згагу?

– Для нейтралізації підвищеної кислотності шлункового вмісту можу порекомендувати хворим на цю недугу рецепти двох сумішей.

Для приготування першої із них необхідні такі трави: золототисячника звичайного – 20 г,  звіробою звичайного – 20 г,  самосилу гайового – 20 г. Столову ложку суміші залити 250 мл окропу, кип’ятити 2 хвилини на малому вогні. Приймати по 30 – 50 мл натще, вдень перед їдою та перед сном.

Іншу суміш, яка теж є помічною для нейтралізації підвищеної кислотності шлункового вмісту, готують із таких компонентів: листків ожини сизої – 20 г, квіткових кошиків нагідок лікарських – 10 г. Чотири чайні ложки суміші залити 200 мл окропу, напарити 2 год у термосі. Пити по 1/3 1/4 склянки 4 рази на день. Дітям віком до 3 років давати цю суміш по 1 столовій ложці.

– Які народні засоби можна застосовувати при раптових кислих відрижках, кислому присмаку в роті?

– При раптових кислих відрижках, кислому присмаку в роті призначають суміш квіток акації білої та листків шовковиці чорної, взятих порівну. Столову лож­ку суміші залити 300 мл окропу, настояти 4 год. Приймати по 100 200 мл 3 рази на день після вживання їжі, хворим на цю недугу дітям до 10 років зменшити дозу до 50 мл. Курс лікування – 10 15 діб.

– У народі кажуть, що в давнину це захворювання навіть лікували звичайною крейдою.

– Не можу стверджувати, наскільки ефективним є такий засіб від згаги. Але справді, у народній медицині при печії рекомендували їсти крейду. На Полтавщині для цього використовували крейду, якою писали хрести на Водохреща.

– Чи доцільними при лікуванні цієї недуги є водолікувальні процедури?

– З водолікувальних процедур при печії рекомендують робити прохолодні обтирання ділянки шлунка, накладати збуджувальні компреси на живіт на ніч упродовж 3 –  4 тижнів.

– У народі ще не так давно печію часто вгамовували стаканом води з харчовою содою. Чи варто застосовувати такий засіб?

– Від цього якраз я хочу всіх застерегти. Для вгамування згаги в жодному випадку не можна вживати харчову соду. Вона хоча і швидко зменшує рівень печії, але сприяє утворенню вуглекислоти, яка стимулює секрецію шлунка.
Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
6 Травня
5 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше