Найсвіжіше:
• У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти
rss

Тернополяни влаштували «вечір гніву» у парку Національного відродження. Влада мовчить


Опубліковано: 4 Травня 2018р. о 13:30


У парку Національного відродження не вщухає скандал. Щоби захистити територію від будівництва так званого спортивного комплексу, місцеві активісти днями зібралися на акцію прямої дії: забарикадували в’їзд для техніки, знесли огорожу та спалили інформаційний плакат. Та місцева влада ігнорує протести і не покидає намірів забудувати ділянку.

«Соціалка» чи бізнес?

Нагадаємо, що у грудні 2012 року КП «Тернопільбудінвестзамовник» сесією міської ради затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 0,6 га. Згодом на звернення КП у 2013 році управлінням містобудування, архітектури та кадастру видано містобудівні умови та обмеження на будівництво готелю. Своїми силами будувати готель комунальне підприємство не збиралося, а залучило приватного підприємця Володимира Поточняка, з яким підписало інвестиційну угоду.

Однак тоді солодкі плани про екоготель розбили вщент тернополяни та громадські активісти, які не дозволили комунальному підприємству розпочати будівництво. За гарними словами про робочі місця активні тернополяни побачили черговий «дерибан» комунальної землі в обхід аукціону та ще й у парку.

Утім через два роки з’ясувалося, що міськрада не облишила наміру забудувати ділянку. Та щоби проект звучав більш привабливо в очах людей, вигадали йому нову красиву назву – будівництво соціально-спортивного центру «Вулична академія». Ініціатором проекту за документами виступає громадська організація Фундація зірок світового футболу «Діти+». Її створили у квітні 2016-го. Це фактично двійник ще однієї організації, створеної у 2004 році, щоправда, без «+» у назві.

До речі, остання теж фігурує в проекті, та лише на плакаті, що висить на паркані, яким огородили будівництво в парку. Для чого така плутанина із «плюсами» – не зрозуміло. Тим паче, що склад засновників і першої, і другої ГО практично ідентичний.

Керівник Фундації зірок світового футболу «Діти+» Ярослав Несторович розповідав нашим журналістам, що організація давно хотіла звести тут спортивний центр із хостелом для спортсменів. Тому в 2016 році підписали додаток до угоди між КП «Тернопільбудінвестзамовник» та приватним підприємцем Володимиром Поточняком, згідно з яким після завершення будівництва комплекс має перейти на баланс ГО. Щоправда, коштів на будівництво громадська організація, за словами пана Несторовича, не має, однак планує залучати інвесторів як з України, так і з-за кордону. Заявлялося, що до проекту має докластися навіть зірка українського футболу, екс-нападник збірної Роман Зозуля.

– Також до ідеї реалізувати цей проект Роман Зозуля долучив своїх колег – Євгена Коноплянку та Руслана Ротаня. У вільний час ті обіцяли приїхати до Тернополя та провести в нашому місті для тернопільських дітей майстер-класи, – цитував слова Ярослава Несторовича офіційний сайт Тернопільської міської ради.

Та ці заяви розбилися вщент після нашої публікації про те, що Зозуля вперше чує про будівництво і тим паче – про свою дотичність до нього.  

– Уперше про це чую. Я нічого не збираюся будувати і взагалі не знаю ваших депутатів. Це все брехня! Якщо можна, то дайте, будь ласка, спростування! Це жах! Гнати в шию слід таких, – заявив нашому виданню Роман Зозуля.

Нові факти в цій історії та відчайдушна хвиля протестів з боку громадського сектора у листопаді минулого року збентежили і депутатів. Їм під час одної із чергових сесій вдалося скасувати інвестиційну угоду між КП «Тернопільбудінвестзамовник» та приватним підприємцем Володимиром Поточняком. Тим самим поставили юридичний «хрест» на ідеї будувати в парку Національного відродження так званий соціально-спортивний центр «Вулична академія». Однак чиновники ТМР таке рішення народних обранців сприйняли по-своєму. І замість того, щоби змиритися з позицією депутатів, на засіданні виконкому погодили комунальному підприємству укласти нову інвестугоду.

У мерії нас запевняли, що в проекті угоди жодним словом не згадано про будівництво готелю і заборонено зрізання зелених насаджень. Мовляв, додатково за кошти інвестора буде відремонтовано пішохідні алеї у парку, встановлено ігровий майданчик, лавки для відпочинку, облаштовано вуличне освітлення та передбачено висадження нових зелених насаджень. На такій версії наполягав і Ярослав Несторович.

– Тут має бути соціально-спортивний центр, розрахований на дітей як із Тернопільщини, так і з інших областей. Ми в Тернополі робимо такий пілотний проект за участі іспанських футболістів, Асоціації футболу Іспанії, у подальшому – мадридського «Реалу». Ми уклали договір із мерією про використання 5-6 полів, є тренери, волонтери. Також із медичним університетом, який надаватиме нам свій спортзал безкоштовно. Ми домовилися з іноземними партнерами (німцями, іспанцями) про те, щоби спробувати зробити в Тернополі таку модель. Без участі держави хочемо зайняти дітей, долучити їх до спорту, – коментував Ярослав Несторович.

Побили та обіцяли закатати в бетон

Та у благі наміри громадськість Тернополя не вірить. Упродовж кількох місяців місцеві активісти та просто небайдужі тернополяни влаштували справжню охорону поруч ділянки в парку (біля оглядового колеса). Люди виходили на чергування з собаками, збирали підписи, аби не допустити будівництва.

– Наші активісти щодня приходять і перевіряють, чи не йде будівництво, а зараз знову активно почали проводити роботи. Навіть виникла ймовірність, що приїде машина і будуть заливати бетон. Взагалі робіт тут не мають права проводити тому, що не дотримано жодних правил техніки безпеки. Парк – це легені міста, і ми не дозволимо тут будівництво, – запевняє активіст Олег Синовець.

До слова, 20 квітня на сесії міськради  депутати підтримали більшістю голосів депутатський запит Андрія Шкули, що стосується будівництва “Вуличної академії” у парку. В одному з його пунктів ішлося про заборону проведення будь-яких робіт на ділянці до появи рішень судів та результатів перевірок, які проводять правоохоронці.

Незважаючи на це, навіть за кілька днів після сесії забудовник не облишає намірів продовжувати будівництво “Вуличної академії”. А активісти, які блокують будівництво,  отримали як словесні погрози, на кшталт закатаємо в бетон, так і фізичні травми.

– Охоронці нанесли дуже серйозні травми активістам: струс головного мозку, порвані зв’язки, гематоми та забої. Ось таку ціну платять активісти, захищаючи парк від незаконної забудови, – розповів пан Синовець.

Мабуть, фізична розправа стала останньою краплею у діалозі між активістами, владою та інвестором. Тому останні вирішили також діяти фізично. У п’ятницю, 27 квітня, кілька десятків тернополян зібралися в парку, забарикадували в’їзд для техніки, знесли огорожу та спалили інформаційний плакат. Активісти переконують, що територія забудови – це паркова зона і ніхто не має права її забудовувати. Тим паче, що у документах, за словами громадськості, теж не все гаразд.  

– У забудовника немає обов’язкової складової проектної документації, а саме – проекту організації будівництва, що передбачає погодження документів з усіма службами, які відповідають за доїзд транспорту на територію будівництва, – стверджує активістка Юлія Мамчак.

Активісти кажуть, що днями подали позов до суду, щоб у юридичній площині також відстоювати свою позицію. До слова, кошти на позов люди збирали публічно. Всі, хто вважає, що будівництво є незаконним, могли долучитися фінансово.

Цікаво, що після акції прямої дії в парку практично жоден депутат чи тим паче міський голова не виступили з заявою до людей, а будівництво хоч і повільними темпами, але намагаються продовжити. Проте активісти запевняють, що сидіти склавши руки не будуть і в разі необхідності готові повторити «вечір гніву», який влаштували днями у парку Національного відродження…


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше