Найсвіжіше:
• Тернопільщина сьогодні зустрічатиме тіло загиблого на Донеччині 40-річного снайпера • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Тернополянка стала чемпіонкою України з футболу • Сьогодні Тернопільщина зустрічатиме загиблого на Харківщині Героя • Тернопільщина передала 5 музичних інструментів мистецьким школам Херсонщини • Морський піхотинець із Тернополя, який був у полоні окупантів, відкрив власну майстерню • В Одесі не погодили встановлення пам’ятника Герою України з Тернопільщини, який підірвав із собою міст в Генічеську • Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини • Як зменшити суми у платіжках за газ: експерти дали чотири прості поради • На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині • Лікарня на Тернопільщині отримала нового головного лікаря  • На Тернопільщині поховали військовослужбовця, котрого 9 місяців вважали безвісти зниклим (+фото) • У Києві на Майдані Незалежності відбудеться прощання із загиблим волонтером з Тернопільщини • Футбольна команда з Тернополя великою перемогою на Львівщині привітала президента з 60-річчям!
rss

Іван Чайківський: «Жодна зернина не повинна бути продана за кордон»


Опубліковано: 9 Лютого 2018р. о 11:00


Прес-тур для тернопільських журналістів організувала компанія «Агропродсервіс». Їм показали виробничі потужності підприємства – насіннєвий і соєвий заводи, м’ясокомбінат. Представники ЗМІ мали змогу на власні очі побачити, як працює сучасне сільськогосподарське підприємство. 

Компанія орендує землі в чотирьох областях 

Знайомство зі знаним далеко за межами Тернопільщини підприємством розпочалося з Настасова. На подвір’ї головного офісу компанії нас зустріли

свинки-«робокопи» – металеві копії поросят. Це свого роду данина цим тваринам, які стали основою в діяльності «Агропродсервісу» і яких тут зараз понад 130 тисяч (із них 15 тисяч – свиноматки). Саме з вирощування свиней та обробітку паїв, узятих в оренду в місцевих жителів, розпочалася історія цієї компанії, а тоді, в червні 1999 року, – орендного підприємства, засновником і незмінним керівником якого є Іван Адамович Чайківський.

Нині «Агропродсервіс» – багатовекторне сільськогосподарське підприємство із замкнутим циклом. Сьогодні воно орендує понад 40 тисяч гектарів землі у Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській і Херсонській областях. А також займається насінництвом, рослинництвом, тваринництвом (в т.ч. птахівництвом), садівництвом та глибокою переробкою.

Як наголосив Іван Чайківський, уся вирощена продукція має перероблятися на потужностях компанії. Жодна зернина не повинна бути продана за кордон у вигляді сировини – лише як готова продукція, створюючи на кожному етапі додану вартість.

На жаль, сьогодні держава створила для сільськогосподарських підприємств такі умови, що вони змушені продавати частину продукції за кордон. До прикладу, «Агропродсервіс» продає приблизно 50 відсотків вирощеного урожаю, щоб отримувати валюту, яка потрібна для закупівлі тієї ж техніки й обладнання, які Україна не виробляє.

У планах – увійти до ТОП-5 найбільших виробників м’яса

Особлива гордість Івана Чайківського – Тернопільський м’ясокомбінат.

– Коли у 2014-му «Агропродсервіс» вирішив придбати м’ясокомбінат, це була суцільна руїна, адже на той момент він уже 8 років не працював. За короткий час нам вдалося провести масштабну реконструкцію комбінату, закупити сучасне обладнання та підібрати колектив фахових спеціалістів. Робимо раз і навіки, – відзначив пан Чайківський.

Сьогодні м’ясокомбінат випускає 250 найменувань продукції.

– І це ще не кінець. Підприємство має завдання у найближчі три роки увійти до п’ятірки найбільших виробників м’яса в Україні. І для цього є всі передумови, адже ми маємо власну сировину. Окрім вирощування свиней, минулого року «Агропродсервіс» відкрив ферму для відгодівлі бичків, а ще на Львівщині почали вирощувати індиків, – повідомив Іван Адамович.

Як відзначив Іван Чайківський, м’ясо від Тернопільського м’ясокомбінату екологічно чисте, адже вісім років тому «Агропродсервіс» відмовився від лікування свиней антибіотиками, бо спеціалісти підприємства довели, що під час термічної обробки антибіотик не пропадає і залишається у продукті, а для людини він шкідливий.

Сьогодні продукцію м’ясокомбінату можна придбати у 22-ох фірмових магазинах «Студії м’яса», які знаходяться на території нашої області. З часом планують відкрити їх по всій Україні.

У Чайківського яблука ростуть… під музику

В «Агропродсервісі» займаються і садівництвом. Цей напрямок діяльності, як відзначають у компанії, не головний, а для душі. Сади закладено у Настасові і в Оришківцях Лановецького району. З однієї яблуньки збирають до 90 яблук за сезон. Їх обривають вручну, залежно від розміру – спочатку більші, щоби зберегти гілки від ламання, потім – менші. Для цього наймають до 30 сезонних працівників. У компанії вирощують 12 різних сортів яблук. Фрукти продаються в магазинах «Студія м’яса» або ж гуртом їх можна придбати на складі у селі Настасів.

– Наші фруктові сади цікаві ще й тим, що вони мають свою систему озвучення. Включають її у час зав’язки плодів і виключають після повного збору урожаю. Цікава історія трапилася з нашим садом у селі Оришківці. Він знаходиться на території ферми, яка межує з людськими подвір’ями. І одна місцева жінка потрапила у той сад на екскурсію. І каже, що те озвучення допомагає і її садові, але лише половині. Бо… до другої звук не доходить, тому там яблука потерпають від птахів, а там де озвучення чути, плоди захищені, – розповів один із працівників «Агропродсервісу».

Компанія повністю забезпечує власні потреби у комбікормах

Іван Чайківський розповів, що «Агропродсервіс» не планує зупинятися на досягнутому.

– Два роки тому відкрили соєвий завод. Це була не лише вимога часу, а й певний принцип. Адже донедавна таку продукцію закуповували у Польщі. Тепер тут випускають соєву макуху і соєву олію, відтак «Агропродсервіс» повністю забезпечує власні потреби у комбікормах. У травні минулого року, що цікаво, дві цистерни соєвої олії відправили до Польщі, де… колись її купували. Для нас було принципово довести свою сою до кондиції, яка би переважала навіть європейську. І це один із багатьох прикладів нашої роботи на майбутнє, – відзначив Іван Адамович.

А ще цього року «Агропродсервіс» запускає новий напрямок з освоєння великої рогатої худоби м’ясних порід.

– У США вже закупили сперму биків породи «Герефорд». Ця порода найбільше відповідає нашим кліматичним умовам, невибаглива до харчування і в неї домінують чоловічі хромосоми. Тобто при спарюванні існує доволі велика ймовірність того, що народиться бичок. Тому компанія «Агропродсервіс» пропонуватиме людям, у яких є корови, таку оригінальну послугу – запліднювати корів закупленою сировиною. При цьому плануємо компенсувати половину вартості послуг запліднення. Якщо ж потім корова народить бичка, компанія викуповує його за ціною телятини живої ваги на той день на ринку плюс 10 відсотків. Фахівці компанії розраховують, що ознаки м’ясної породи «Герефорд» збережуться і в новонародженого теляти. Потім усіх телят забирають на ферму для подальшої відгодівлі, після чого вони підуть на виготовлення продукції з яловичини, – розповів керівник «Агропродсервісу».

Таким чином компанія намагається підтримати людей, які все ще тримають корів у своїх господарствах. Власники «Агропродсервісу» дають зрозуміти, що селянам і зараз вигідно утримувати корів, адже новонароджених бичків у них викуплять, бо годувати його на м’ясо у домашніх умовах сьогодні не завжди рентабельно.

Сплачують 130 мільйонів податків

На запитання, яке найбільше досягнення компанії за минулий рік, Іван Адамович, не задумуючись, відповів: «Минулого року ми заплатили 130 мільйонів гривень податків. Багато це чи мало? У 2016-му їх було 80 мільйонів. Сума податків так суттєво зросла не лише через збільшення податкового тиску на бізнес, а й через динамічний і постійний розвиток компанії».

На сайті компанії «Агропродсервіс» можна побачити гасло: «Нас надихає наша робота». Мені ж під час екскурсії запам’ятався інший вислів, який висить в одному з офісів компанії: «Робіть сьогодні те, чого інші не хочуть робити, а завтра будете жити так, як інші не зможуть». І 20-річна історія розвитку компанії «Агропродсервіс» є яскравим підтвердженням цьому.

Іван Білий

 

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

– Скільки Вами створено робочих місць?

– Загалом у компанії працює близько двох тисяч людей, з яких на Тернопільському м’ясокомбінаті – 400, враховуючи магазини «Студія м’яса».

– Чи залучаєте іноземні інвестиції?

– Компанія «Агропродсервіс» – суто українська, без іноземних інвестицій, і всі податки сплачуються у бюджет держави. Використовуємо тільки гривневі кредитні ресурси, у валюті кредитів не маємо.

– 20 років тому, коли ви стали доволі молодим головою господарства, чи мріяли про таке виробництво як сьогодні?

– Не думав, як і не думав, що воно мене… вкраде.

– «Агропродсервіс», окрім всього іншого, підтримує й спорт…

– Ми підтримуємо федерацію кікбоксерів Тернопільщини. У сучасному спортивному залі нашої компанії тричі на тиждень тренуються юні кікбоксери, а також кожен наш працівник може тут займатися безкоштовно. Коли випадає така нагода, на тренажерах займаюся особисто. Також наша компанія майже рік підтримує жіночий та чоловічий баскетбол у нашому краї.  


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , , , , ,





Новини
6 Травня
5 Травня
4 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше