Найсвіжіше:
• У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявляти автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю • Ухилянтів почали розшукувати через їхні мобільні телефони • У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини
rss

Як народними методами вилікувати кашель?


Опубліковано: 9 Грудня 2017р. о 11:00


Кашель – одна з ознак захворювань дихальних шляхів і легень. Іноді він виникає у здорових людей, зокрема при хвилюванні – так званий нервовий кашель, а також при потраплянні у дихальні шляхи сторонніх тіл тощо. При лікуванні кашлю слід усунути насамперед основне захворювання. Для безпосереднього впливу на кашель навіть у традиційній медицині використовують народні відхаркувальні і фітотерапевтичні засоби. Про них нашим читачам розповів 68-річний народний умілець, житель села Устечко, що у Заліщицькому районі, Михайло Подолюк.

Пане Михайле, який, за Вашим досвідом, найпростіший народний засіб від кашлю?

– У народі одним із найкращих засобів лікування кашлю вважають часник. 5 зубчиків часнику подрібнити, прокип’ятити у склянці свіжого молока. Цей напій можна пити декілька разів на день. При кашлі, захриплості, задишці дуже корисні також варені з медом плоди калини звичайної.

Що застосовують для полегшення спазматичного кашлю?

– Для полегшення спазматичного кашлю, зменшення збудження кашльового цент­ру застосовують такі два основні народні засоби.

Перший із них – відвар кореня бедринцю ломикаменевого: 1 чайну ложку залити 200 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 10 хв на малому вогні, процідити. Приймати по одній чайній ложці 3-4 рази на день. Ефективніша його настоянка (1:5) на 40%-му спирті етиловому. Давати по 20-30 крапель з водою 4 рази на день дітям старшого віку.

Другий спосіб – відвар кореневища з коренями синюхи блакитної: 1/2 чайної ложки залити 200 мл окропу, кип’ятити упродовж 15 хв на малому вогні, охолодити, процідити. Приймати по одній столовій ложці три рази на день через 1,5 год після вживання їжі. Дітям віком до 5 років дають по 1/2-1 чайній ложці тричі на день.

– А вживання настоянки якої трави може послабити та ліквідувати приступи кашлю?

– Для цього використовують траву фіалки запашної: одну чайну ложку залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв, процідити. Дітям молодшого віку давати по одній чайній-десертній ложці через 2 год, старшокласникам і дорослим – по 2-3 столові ложки через 2 год. Одночасно теплими вичав­ками трави обкладати верхню частину грудної клітки, обгорнувши зверху вовня­ною хусткою. Компрес тримати 1-1,5 год. Процедури робити вранці і перед сном. У народі вважають, що за такого лікування кашель мине.

– Що може полегшити відкашлювання в’язкого харкотиння?

– Екстракт трави чебрецю звичайно­го. Дві чайні ложки залити 150 мл окропу, уварити до 1/2 від початкового об’єму. Змішати з настоєм кореня алтеї лікарської (одну столову ложку залити 200 мл води, витримати 10 хв на малому вогні) і додати 1-2 чайні ложки меду. Приймати по 1/2-1 чайній ложці три рази на день.

– Який народний засіб можна застосувати як спазмолітичний?

– Як спазмолітичний засіб, що розширює спазмовані бронхи, а також такий, котрий тамує біль, рекомендують екстракт беладонни звичайної (аптечний препарат). Дітям дають по 0,015 г зі 100 мл 5% розчину кальцію глюконату залежно від віку по 5-15 мл тричі на день.

Дихання полегшується, зменшується біль у грудях, спазми, нормалізується сон після прийому настою таких сумішей.

До складу першої із них входять: плоди ганусу звичайного – 20 г, кореневища з коренями оману високого – 20 г, трави багна звичайного – 10 г, квітки дивини спікетровидної – 20 г, трави чебрецю звичайного – 20 г. Столову ложку суміші залити 300 мл окропу, кип’ятити одну хвилину на малому вогні у закритому посуді, настоювати 1 год. Приймати по 30-50 мл п’ять разів на день.

До складу іншої входять: трава багна болотяного – 20 г, трава кропиви дводомної – 10 г, шишки хмелю звичайного – 20 г, трава чебрецю звичайного – 20 г.

Столову ложку суміші залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв. Приймати по 30-50 мл 4-5 разів на день за 30 хв перед вживанням їжі та перед сном. Дітям віком до 3 років дають по одній чайній ложці 4 рази на день. Суміші можна чергувати через 5-7 діб.

– І на закінчення, які інгаляції і з яких народних засобів варто застосовувати при лікуванні цієї недуги?

– Для інгаляцій беруть 25-30 г часнику, розтирають його у ступці. Кашку кладуть у пляшку з широким горлом. За одну хвилину роблять 15-20 глибоких вдихів через рот і видихів через ніс. Тривалість цієї процедури – 5-10 хв.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
28 Квітня
27 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше