Найсвіжіше:
• Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини • Як зменшити суми у платіжках за газ: експерти дали чотири прості поради • На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині • Лікарня на Тернопільщині отримала нового головного лікаря  • На Тернопільщині поховали військовослужбовця, котрого 9 місяців вважали безвісти зниклим (+фото) • У Києві на Майдані Незалежності відбудеться прощання із загиблим волонтером з Тернопільщини • Футбольна команда з Тернополя великою перемогою на Львівщині привітала президента з 60-річчям! • З перших днів війни став до лав ЗСУ: від отриманих поранень помер 54-річний військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині 81 церква і досі пов’язана з країною-агресором • Валюта, готівка і ресторанний бізнес: як збагатів торік головлікар лікарні в Тернополі • Дружина священника з Тернопільщини потребує дороговартісного лікування • Хотів придбати авто для ЗСУ – тернополянин перерахував шахраям 280 тис грн • На сайті Верховної Ради з’явився законопроект про заборону Московської церкви • Шахрая з Тернопільщини знайшли у ЗСУ: пограбував пенсіонерку і потрапив “до рук” ТЦК • Стала відома кількість правоохоронців на Тернопільщині, які слідкуватимуть за порядком під час Великодніх свят • Матір 21-річного військового із Тернополя третій раз ховає свого сина
rss

Реформа охорони здоров’я: вибір між медиками та пацієнтами


Опубліковано: 17 Червня 2017р. о 14:05


meducunaВерховна Рада розглянула проекти законів, які впроваджують медичну реформу в Україні. Законопроект Уляни Супрун у першому читанні підтримали більшість народних депутатів.

Це дає підстави припускати, що закон приймуть і в другому читанні. В.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун нагадала, що за роки незалежності було розроблено 21 законопроект про медичне страхування та змінилось понад 20 Міністрів охорони здоров`я, а українців стало на 10 мільйонів менше.

Ключові моменти реформи – впровадження страхової медицини та створення госпітальних округів. Сьогодні є багато скептиків щодо реформування галузі охорони здоров’я. Тим не менше, механізм запущено.

Реформа спрямована на те, щоб покращити надання медичних послуг і сконцентрувати в округах весь сектор необхідної допомоги, наблизивши її до пацієнта.

У свій час автором проекту рішення про створення госпітальних округів на Тернопільщині був нині голова Тернопільської облради Віктор Овчарук.

За його словами, цей крок дозволить зберегти залишки зруйнованої системи охорони здоров’я і навіть зробити її конкурентною. З таким меседжем Віктор Овчарук виступив на комітеті Верховної Ради.

У перспективі в області має працювати чотири госпітальних округи з центрами у Тернополі, Чорткові, Кременці та Бережанах. Щодо останнього, то в керівництва є сумніви стосовно його необхідності.

– Сьогодні ситуація складається таким чином: нам потрібно вибирати – або обслуговувати 12-тисячну армію медиків, або забезпечувати якісною медичною послугою населення, – розповідає Віктор Овчарук. – Медицина в районах фактично не працює. Весь потік пацієнтів сьогодні стікається в обласні центри. І не тільки тому, що там є обладнання. В першу чергу, там працюють медики з досвідом. Первинне діагностування здійснюється, опираючись на досвід та знання лікаря. Лише після цього він призначає додаткові методи дослідження – УЗД, МРТ тощо. Зважаючи на великий потік пацієнтів, медик отримує більше навиків, тож, ясна річ, до нього йтимуть пацієнти. В районах медицина не працює. З десяти хірургів оперують в кращому випадку чотири. Решта займаються бюрократичною роботою – переписують історії хвороб. У них просто фізично немає пацієнтів. Хто піде до лікаря, у якого немає практики? Зі всією повагою до медиків, утримуючи галузь у такому стані, ми просто розпорошуємо кошти. Фінансуємо лікарні, у яких немає хворих. Витрачаємо кошти на утримання закладів, заробітну плату, а населення отримує неякісну послугу.

Змінити ситуацію можливо, створивши госпітальні округи, зазначає Віктор Овчарук. Там буде сконцентровано необхідне обладнання та кращі спеціалісти. Радіус округу не має перевищувати 60 км. Тож уявімо, що у Чорткові з’явиться лікарня. За наповненням (матеріальним та фаховим) аналогічна до тернопільської. Тоді пацієнти з Мельниці-Подільської зможуть їхати не в обласний центр, а в окружну лікарню, відстань до якої удвічі коротша. Більше того, кожен з округів отримає на матеріальне забезпечення 50 млн. грн.

– Сьогодні пацієнт при виникненні проблем спершу звертається до амбулаторії, тоді його скеровують у районну лікарню. Там йому нічим не можуть допомогти. Тоді він звертається в обласний центр. При цьому втрачає час та кошти, – каже Віктор Овчарук. – Так не має бути.

Крім того, реформування заходів передбачає, що певну частку витрат на лікування хворого покриватимуть страхові внески. Понад передбачену суму змушений буде оплачувати пацієнт.

Що цікаво, на місцях залишиться ургентна допомога. Тож населення не залишиться без медичного забезпечення. Водночас районні лікарні обіцяють не закривати, а використати для потреб галузі охорони здоров’я. Розглядають варіанти їх перепрофілювання.

Сьогодні у медиків нема стимулу розвиватися. Тому що лікар, який приймає 5 пацієнтів, і лікар, який проконсультував 55 пацієнтів, мають однакову зарплатню. Планується, що із запровадженням реформи гроші йтимуть за пацієнтом. Для лікарні буде цінним той медик, до якого звертаються люди. Тому що заклад зможе отримати фінансування на хворого. Відтак, непрофесійні кадри залишаться за орбітою. Такий стан речей створить конкуренцію між лікарям. Це сприятиме їхньому професійному росту і частково вирішить питання відтоку кадрів за кордон.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
5 Травня
4 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше