Найсвіжіше:
• Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • На щиті: Тернопільщина зустріла тіло загиблого до Донеччині Героя (+фото) • Результати МСЕК вноситимуть до електронного реєстру, а пройти МСЕК можна буде дистанційно • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Жорстока війна забрала життя 41-річного воїна з Тернопільщини: загинув на Донеччині • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • На Запоріжжі загинув 32-річний воїн з Тернополя • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Харківщині загинув батько двох дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині на Великдень працівники водоканалу ліквідовували прорив мережі (+фото) • У Тернополі судитимуть колаборанта з Херсонщини, який здавав окупантам патріотичних жителів Чонгару • На Тернопільщині, втікаючи від поліцейських, п’яний водій заїхав в електроопору • Тернопільщина сьогодні зустрічатиме тіло загиблого на Донеччині 40-річного снайпера • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Тернополянка стала чемпіонкою України з футболу • Сьогодні Тернопільщина зустрічатиме загиблого на Харківщині Героя • Тернопільщина передала 5 музичних інструментів мистецьким школам Херсонщини • Морський піхотинець із Тернополя, який був у полоні окупантів, відкрив власну майстерню • В Одесі не погодили встановлення пам’ятника Герою України з Тернопільщини, який підірвав із собою міст в Генічеську • Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах
rss

Пацієнти відділення гемодіалізу пікетували антимонопольників


Опубліковано: 31 Березня 2017р. о 14:47


^40A95CFDA382F575ACA3689C559362DF9D6E6D69DED7CA1ACC^pimgpsh_fullsize_distrБлизько 60 пацієнтів відділення гемодіалізу Тернопільської університетської лікарні та їхні родичі 27 березня пікетували обласне представництво Антимонопольного комітету України  через те, що він призупинив тендер на закупівлю необхідних медичних препаратів, відсутність яких може призвести навіть до смерті.

Представник територіального відділення АМКУ невдоволеним людям нічого конкретного не пообіцяв, мовляв, це справа столичного рівня. 

– Пацієнти прийшли з приводу того, що в період здійснення державних закупівель медпрепаратів для гемодіалізу надійшла скарга і зараз тендер призупинено. Згідно з законодавством, скарга має бути розглянута протягом 15 днів центральним апаратом Антимонопольного комітету України, – повідомив керівник Тернопільського обласного територіального відділення АМКУ Ростислав Лещишин.   

Часові рамки, про які розповів держслужбовець, вкрай обурили хворих.

– Ми не можемо чекати 15 днів. Процедуру гемодіалізу необхідно проводити кожні два-три дні. Ми зверталися до вас тиждень тому, зібрали багато підписів, але ситуація не зрушилася з місця. І ви нам пропонуєте зачекати ще. Наше здоров’я та життя вимірюється кількома днями, а не тижнями. Наші смерті можуть бути на вашій совісті! – заявив Василь Дячук із Шумського району, котрий показав повний пакунок таблеток, що постійно носить з собою, та поколені руки.

Пацієнти, зважаючи на дорогу процедуру гемодіалізу, не спроможні власним коштом її проводити.

– У мене пенсія 1350 грн., а один діаліз варує 2000-2500 грн. Держава таких хворих забезпечує необхідними медпрепаратами для гемодіалізу. Сьогодні ми благаємо державу та представників Антимонопольного комітету якомога швидше вирішити це питання. Я розумію, що законом визначено кількість днів на розгляд скарги, але ми теж хочемо жити. Не можна в XXI ст. ставити на шальки терезів життя людей і чиїсь фінансові примхи. Я переконана, якби в чиновників, від яких залежить ухвалення подібного рішення, на кону стояло життя їхніх батьків чи дітей, то все вирішилось би оперативно. Такої ж реакції чекаємо і ми, – з болем зазначила пані Ольга з Монастириського району.

– Ось літня жінка, яка мала «качатися» в понеділок (27 березня). Вона не прийде на діаліз, бо немає ні діалізатора, ні магістралей, їй фактично підписують смертний вирок, – бідкається пані Надія з Тернополя.

Ростислав Лещишин повідомив, що в компетенції територіального відділення АМКУ немає можливості розгляду подібних скарг, водночас чоловік зауважив: «Ми зі своєї сторони, зважаючи на великий громадський резонанс і те, що від цих медпрепаратів залежить життя пацієнтів, будемо намагатися вплинути на центральний апарат, щоб прискорити розгляд скарги і якомога швидше провести ці закупівлі».  

Хворі розуміють, що час іде на години, тому просять, від кого це залежить (у тому числі і місцеву владу), без тендеру домовитися з ліцензованою фірмою, щоб та доставила розхідні матеріали в діалізний центр хоча б на найближчі два тижні. А далі вже чекати на рішення АМКУ й оголошення переможця тендеру.

Як вдалося дізнатись «Номер один», скарга надійшла від фірми «Сучасна лікарня», яка представляє компанію «Медікал Груп». Вона пропонує абсолютно неадекватну продукцію і робить все для того, щоб зірвати тендери іншим компаніям.

У тернопільській університетській лікарні встановлено обладнання фірм «Рамбра» і «Nipro», розхідні матеріали для цих апаратів виготовляють японські постачальники «Nipro» та німецькі «Еламед». «Медікал Груп» робить продукцію власного виробництва, яка, за їхніми словами, є аналогом того, що виробляють вищеназвані фірми. «Сучасна лікарня» пропонує на тендері так звані комплекти для гемодіалізу, до складу яких входять розхідники, які виробляють компанії «Nipro» та «Еламед». На прохання тендерного комітету надати взірці своєї продукції, оскільки скаржник позиціонує себе як виробника, ті цього не зробили (дві інші фірми це зробили), тому їх зняли з торгів.

^7A072CDE640C852111E41AA04D57E5CA99FCCA50766EF514AE^pimgpsh_fullsize_distrДіалізатори для гемодіалізу виробляють лише п’ять країн світу: Німеччина, Швеція, Японія, США та Сінгапур. Усе інше – це реплікація або просто підробка. Люди ж хочуть отримувати допомогу якісними розхідними матеріалами.

– Це вже не перше непорозуміння з цією фірмою. Спершу її представники хотіли розділити лоти: окремо закупляти голки, розхідники тощо. Так не можна – нам потрібні комплекти. Тоді фірма почала формувати їх із різних комплектуючих – голок, магістралей тощо. Нам прийшов лист від японської фірми «Nipro», в якому зазначено, що виробник не давав нікому повноважень використовувати свої розхідники у створенні комплектів, – зазначив головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар

Наразі на гемодіалізі в університетській лікарні перебуває 180 пацієнтів. Ще 50-60 знаходяться на черзі. За інформацією пана Бліхара, розхідників у лікувальному закладі вистачить ще на тиждень, максимум – на 10 днів. Натоміть скарга по даному питанню в Антимонопольному комітеті розглядатиметься 6 квітня.

Нагадаємо, гемодіаліз – це механічне очищення крові від відходів, солей і рідин, необхідне пацієнтам, нирки яких не здатні виконувати свої функції. Гемодіаліз є найбільш поширеним способом для лікування важких форм ниркової недостатності. Процедуру зазвичай призначають, коли нирки пацієнта можуть виконувати лише 10-15% своєї роботи. Гемодіаліз допомагає пацієнтові вести активний спосіб життя, незважаючи на порушення роботи нирок. При цьому пацієнтам необхідно строго дотримуватись графіка лікування та регулярно приймати ліки. Це доволі дорога процедура і здійснюється за державні кошти. Розхідні матеріали та препарати закуповують централізовано.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
6 Травня
5 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше