Найсвіжіше:
• У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявляти автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю • Ухилянтів почали розшукувати через їхні мобільні телефони • У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини
rss

Головну карту Тернополя поставили «на паузу»


Опубліковано: 2 Березня 2017р. о 12:00


!!!Прийняття змін до Генерального плану Тернополя відклали «у шухляду». Принаймні допоки всі зауваження та правки депутатів і громадськості не будуть відображені на головній карті Файного міста.

Розглядати і не планували?

Передумовою до такого кроку, вочевидь, стали публікації депутата міськради, голови земельної комісії Андрія Шкули, який оприлюднив шокуючі відмінності діючого Генплану Тернополя та «його копії» із сайту міської ради. Народний обранець проілюстрував, як, на його думку, свідомо підробили документи, аби сміливо роздавати землю в обласному центрі.

За словами Шкули, такі нестиковки є по цілому місту.Однак депутат аналізував лише проблемні місця у парках, де людям і депутатам легше орієнтуватися.

-Загалом весь Генплан «підмальований». Голосуючи за зміни до нього, депутати узаконять ділянки, де виділяли незаконно землю під забудову, – переконував Андрій Шкула

В унісон з депутатом били на сполох також місцеві активісти, які запевняли, що теж мають беззаперечні докази фальшування Генплану. Відповідно, якщо його приймуть, то узаконять усі колишні оборудки.

Кілька громадських організацій Тернополя навіть прийшли на сесію, аби з трибуни достукатися до народних обранців та не дати їм проголосувати за зміни до головної карти міста. Мабуть, таке прискіпливе та радикальне ставлення до Генплану збоку тернополян змусило мера неочікувано «дати задню».

– На початку сесії я чітко дав зрозуміти, що сьогодні ніхто рішення щодо Генплану ухвалювати не буде. Ми хочемо почути думку всіх. Більше того, фракції по декілька разів ознайомлювались з усіма графічними матеріалами, – сказав міський голова Сергій Надал під час пленарного засідання сесії.

Хоча, судячи зі слів депутата облради, «свободівця» Олександра Башти, підстав до такого кроку в мера не було. Адже  всі дискусії, які виникали навколо Генплану, – це ніщо інше, як конфлікт інтересів між невдоволеними та тими, які намагаються працювати.

– Якщо є порушення, то їх може зафіксувати прокуратура, а скасувати Генплан може лише суд. Все! Якщо громадськість має якісь документи, що свідчать про порушення, – то без проблем, хай це вирішує суд, – заявив Олександр Башта.

Іншими словами, не впіймали – не злодій! Хоча, хто мав ловити, не зрозуміло, адже, за словами депутата Шкули, він не може звернутися до прокуратури з приводу фальсифікації Генплану, позаяк наша обласна прокуратура отримала 35 сотих землі в зеленій зоні міста під житлову забудову.

–Про що тут можна говорити? Крім того, цей Генплан має проектну дію до 2031 року. Тобто кінця світу не станеться і будівельники від нас не підуть, якщо ми ще над ним попрацюємо, – переконаний Андрій Шкула.

На сесію – через тиждень?

Мабуть, найбільшим оптимістом під час розгляду змін до Генплану залишався головний архітектор Тернополя Василь Бесага, який, вочевидь, уже звик тримати удар та навіть знайшов позитив у цій затяжній «генплановій епопеї».

– Я не тримаю образи на тих людей, які на мене стільки бруду вилили. Таке відчуття, ніби всі біди – в мені! З іншого боку, ці люди зробили гарну роботу, адже, можливо, ніхто б і далі не знав, що таке Генплан чи план зонування тощо,– каже Василь Бесага.

Натомість менш позитивноу залі поводився міський голова, який хоч і сказав, що питання Генплану відклали, однак не переставав і далі «гнути» свою лінію.

– Мені прикро, що зараз дехто займається дурницями та розкидає по інтернету малюнки, де в кожному парку намальовано будинок, при тому чітко розуміють призначення цієї землі, що там у принципі не може бути житлова забудова. Тим, хто так активно розповідає про парк Національного відродження, то скажу вам, шановні, що там за Генпланом передбачено цирк, – розповів Сергій Надал.

Знову за сімома замками? 

Після тривалої дискусії депутати ухвалили рішення створити робочу групу, яка мала би розглянути та по можливості усунути всі спірні моменти, пов’язані з Генпланом. Аби не відкладати проблему, вирішили зібратися вже наступного дняпісля сесії. Однак, окрім членів робочої групи, на засідання несподівано прийшли і представники громадськості, яких там бачити були не раді. 

–Перед початком засідання з колегами досліджували дві великі порівняльні мапи Генплану. В сесійній залі з’явився міський голова та попросив нас покинути приміщення, оскільки засідання робочої групи нібито є закритим. Спираючись на закон “Про доступ до публічної інформації” та на ст.171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), я повідомив, що є також представником медіа і можу пред’явити посвідчення. Моєму здивуванню не було меж, коли “шановний міський голова”, обраний громадою міста, при присутніх депутатах та громадських діячах, які були свідками цього, промовив до мене наступні слова: “Можеш засунути його в одне місце! – повідомив місцевий активіст Ігор Сцібайло.

За словами правника Олени Степанової, яка теж була присутня на першому засіданні робочої групи, депутати взагалі мали намір провести засідання у закритому режимі, що,у свою чергу, викликало обурення збоку громадськості. За версією активістів, Надал «розігнав» робочу групу до понеділка. Хоча потім міський голова під час свого брифінгу переконував журналістів у протилежному.

–Жодного скандалу не було, якби дехто не хотів його спровокувати. Сесія міської ради ухвалила рішення, яким встановила поіменно перелік тих, хто входить до складу робочої групи. Робоча група має опрацювати всі спірні моменти і винести їх на розгляд громадськості та сесії. Мета цієї робочої групи – не дати можливості комусь отримати політичного піару чи дивідендів, а вирішити робочі питання,- сказав пан Надал. – Звичайно, що журналісту ніхто не може заборонити виконувати свої обов’язки та бути присутнім на засіданні робочої групи. Однак  якщо ми хочемо зробити роботу, а не дати можливість комусь отримати додаткові дивіденди, то треба займатися роботою, а після того виходити до журналістів і давати інформацію про те, що зроблено і що буде зроблено.

Про які дивіденди говорив мер, мабуть, йому одному і відомо. Однак те, що зміни до Генплану продовжують розглядати за сімома замками, – факт. Що побачимо у підсумку:враховані зауваження чи черговий «договорняк»?16938526_10208439803133277_5308503128666573511_n


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:





Новини
28 Квітня
27 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше