Найсвіжіше:
• На щиті: громада на Тернопільщині сьогодні зустріла загиблого на Запоріжжі Героя • Колишній нардеп з Тернопільщини спрогнозував, коли закінчиться війна? • Влада одного з найбільших міст Тернопільщини хоче контролювати всі фінансові потоки громадського транспорту • Волонтери оголосили збір на потужний безпілотний комплекс для тернопільських артилеристів   • На Тернопільщині місцевий житель зберігав два раритетних карабіни без документів та набої до них • Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду
rss

Петро Мокрій: «В Україні перевірка – це привід для корупціонерів прийти до підприємця»


Опубліковано: 24 Лютого 2017р. о 16:02


1111

20 лютого в Тернополі під стінами «білого дому» місцеві підприємці провели пікет під гаслом «Ми живемо, як жебраки, тарифи і штрафи – захмарні, малий і середній бізнес знищують. Зупинимо владний геноцид!». Одним із організаторів акції виступила Тернопільська обласна громадська організація “Підприємці Тернопілля”. Чого добиваються підприємці, ми розпитали керівника ГО Петра Мокрія.

– Підприємці стукають у двері та хочуть, щоб їх почули. Адже введення штрафів у 320 000 грн. –  це не що інше як націоналізація в сучасній формі. Ми не заперечуємо того факту, що трудові відносини потрібно оформляти, мінімальну заробітну плату – піднімати, а також платити податки. Але ми не згідні з тим, що бюджет, який наповнюють підприємці, треба розкрадати!

– Ви говорите про те, що малий бізнес знищують. У чому саме це проявляється?

– Наведу тільки один приклад. Ніде немає такого, щоб податок платився з обороту, тобто з усіх виручених коштів за товар чи послуги. Податки повинні сплачуватись із доходів, тобто із чистого прибутку, адже витратна частина у підприємців теж є значною. У 2016 році ввели 5% податок з обороту від продажу акцизних товарів (алкоголь, сигарети, пальне), який сплачували магазини, заклади громадського харчування, заправки. Але на цей рік заправки від даного податку взагалі звільнили. А з малого бізнесу вимагають перекрити ці втрати!

– Наскільки серйозно вдарило по стійкості місцевого бізнесу запровадження штрафу за недопуск контролюючих органів на перевірку підприємства?

– Про що говорити, коли зараз фактом недопуску на перевірку контролюючих органів є… відсутність підприємця на робочому місці? Також підприємець, окрім договору, повинен вести повний облік нарахування заробітної плати. Так, наприклад, як на заводі з виробництва сталі. Це табелі виходу на роботу, індексація зарплат тощо. За такі порушення – штраф 32 000 грн. Скажіть, для чого і кому це потрібно? Хіба це не абсурд? Як це може виконати малий підприємець чи людина, яка торгує на ринку? Хіба це не шлях до корупції, яка і так набула небачених масштабів?

– Чи вже були подібні штрафи на Тернопільщині?

– Поки що контролюючі органи не ризикують іти на таке. Але це питання часу! Якщо закон не змінити, то буде все. Будуть, прогнозую, і нещасні випадки…  

– Окрім акцій непокори, якими ще методами малий і середній бізнес себе захищатиме?

– Малий бізнес і так вже закривається і виїжджає за кордон. Дехто йде у «тінь». Таких у нашій державі не чіпають. Забирають останнє в малого легального бізнесу.

– Чи відповідає дійсності інформація міської влади Тернополя, що місцевому бізнесу стало легше жити через те, що договори оренди землі під торговельними точками продовжують автоматично?

– Жодних договорів автоматично не продовжують. Спочатку земельна комісія визначає, хто достойний такої подачки від міської ради, і критерії визначають самі. Хоча в законі чітко прописано, що міська рада зобов’язана автоматично продовжувати договори оренди землі, якщо підприємець подав про це заяву.

– Чи продовжуються випадки, коли за рішення щодо підприємців свідомо не голосують у стінах рад або їхні документи губляться в чиновницьких кабінетах?

– На цьому тижні земельна комісія міськради відмовлялася вносити питання підприємця на розгляд, запрошують до себе… Як думаєте, для чого? Нещодавно підприємець звернувся в міську раду із заявою про надання сервітуту на 2 кв. м біля входу в магазин, щоб йому незаконні МАФи (малі архітектурні форми – авт.)не закривали входу. І в кращих традиціях міської ради – йому відмовили. Хоча для надання сервітуту на 300 кв. метрів для мегамагазину на місце виїхала вся земельна комісія.

– Тернопільська міська рада нині активно взялася за демонтаж, як вона стверджує, незаконно встановлених МАФів. Чи насправді це так, як подає влада у своїх офіційних повідомленнях?

– На сьогодні кількість незаконних МАФів збільшується. Там така ж ситуація, як із договорами оренди землі. Комісія вирішує, який МАФ законний, а який – ні. Вдумайтеся: не закон вирішує, а комісія!

– Зі створенням громад бізнесу стало легше працювати чи навпаки?

– На мою думку, нічого не змінилося. За даними американського дослідного центру «The Heritage Foundation», Україна опустилася на 166 позицію серед 180 країн у рейтингу економічних свобод. Поруч з Україною – Ангола і Суринам.

– Чи володієте Ви інформацією, скільки фізичних осіб – підприємців закрилося за останній час у зв’язку зі змінами системи оподаткування?

– З другої половини грудня по теперішній час, за останньою інформацією, 245 420 ФОП по Україні закрилися. Даних по області ніхто не дає, але, за власними спостереженнями, ця цифра теж є великою.

– Мораторій на перевірку бізнесу ще є чи ні? І взагалі, це була корисна практика для підприємців?

– Це справжній популізм і користь для великого бізнесу. Спочатку давайте  розберемось, що таке перевірка. В Україні – це привід для корупціонерів прийти до підприємця. І не для того, щоб змусити його діяти у правовому полі. Під час мораторію до малого бізнесу під різними приводами ходили і ходять корупціонери. А,  наприклад, у нашому «Сільпо» посеред залу, порушуючи всі санітарні норми, продають печиво. Я особисто  бачив, як його пробують на смак. І жодним контролюючим органам нема до цього діла…

– 3200 грн. – мінімальна заробітна плата. Як її сприйняв тернопільський бізнес?

– По-різному. В основному, бізнес не проти, адже він сьогодні мріє працювати у правовому полі. Але для підняття «мінімалки» потрібні економічні передумови. Зараз підуть ціни вгору. А що буде з пенсіонерами, у яких пенсії не зросли ні на копійку?

– Доводилося чути, як підприємці скаржаться на те, що, сплативши оренду, підвищену «комуналку» та всі податки, вони просто не мають сили «потягнути» такі витрати. Це відповідає дійсності?

– Звичайно. Зараз платіжна спроможність населення не збільшується. Натомість у підприємців збільшуються витрати, в тому числі і за комун послуги, пальне…  Це все з однієї кишені.

– Обласна влада постійно говорить, що нині малому і середньому бізнесу створено «зелену» вулицю. Можливо, ваші осередки в районах мають іншу думку?

– Сьогодні обласна влада мало на що може вплинути. Кулуарний Кабінет Міністрів, фіскальна служба, партійні місцеві ради та відсутність опозиції – головна причина корупції та спаду розвитку економіки.

– Малим та середнім підприємствам важко працювати і планувати свою діяльність в умовах, коли державна політика часто є складною і непередбачуваною, а вимоги до ведення бізнесу постійно змінюються…

– Як можна планувати свою діяльність наперед хоча би на рік, якщо ти не знаєш, що буде за тиждень? Ти навіть не знаєш, на якій системі оподаткування можеш опинитися. От, наприклад, підприємець запланував собі з нового року зайнятись торгівлею акцизними товарами. Він до 15 грудня повинен оплатити ліцензію. А щоб її отримати, потрібно купити касовий апарат. Ці витрати він поніс, а 30 грудня вночі йому додають податок 5% з обороту. І ці витрати не планові, і не кожен у змозі їх перекрити. Згідно з Податковим кодексом, закони повинні вступати в дію через півроку після їх прийняття. Але закони для людей, а не для влади!

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:





Новини
3 Травня
2 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше