Найсвіжіше:
• Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини • Як зменшити суми у платіжках за газ: експерти дали чотири прості поради • На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині • Лікарня на Тернопільщині отримала нового головного лікаря  • На Тернопільщині поховали військовослужбовця, котрого 9 місяців вважали безвісти зниклим (+фото) • У Києві на Майдані Незалежності відбудеться прощання із загиблим волонтером з Тернопільщини • Футбольна команда з Тернополя великою перемогою на Львівщині привітала президента з 60-річчям! • З перших днів війни став до лав ЗСУ: від отриманих поранень помер 54-річний військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині 81 церква і досі пов’язана з країною-агресором • Валюта, готівка і ресторанний бізнес: як збагатів торік головлікар лікарні в Тернополі • Дружина священника з Тернопільщини потребує дороговартісного лікування • Хотів придбати авто для ЗСУ – тернополянин перерахував шахраям 280 тис грн • На сайті Верховної Ради з’явився законопроект про заборону Московської церкви • Шахрая з Тернопільщини знайшли у ЗСУ: пограбував пенсіонерку і потрапив “до рук” ТЦК
rss

У чиновників тернопільської мерії можуть бути серйозні проблеми через генплан?


Опубліковано: 27 Січня 2017р. о 11:15


IMG_6345

Генеральний план Тернополя – це головний біль як для міського голови та депутатів, так і для місцевих забудовників. Адже перші цим документом визначають чіткі правила гри для останніх, від яких залежатиме подальша розбудова Файного.

Уже понад рік у мерії то розглядають, то відкладають прийняття змін до головної мапи міста.Ще у червні 2016 року на позачерговій сесії міської ради Тернополя депутати планували розставити всі крапки над «і» щодо генплану. Навіть попередньо до орієнтовного порядку денного було внесено три проекти рішень, пов’язаних із головною картою Тернополя. Проте фактично в останній момент вони «зникли». І це вже не вперше народні обранці відкладають генплан на потім. Фактично аналогічна ситуація мала місце і раніше. Щоправда, тоді сам міський голова Сергій Надал «з голосу» зняв питання, що стосувалися генплану, з установкою до депутатів, аби ті за місяць вивчили документ і прийшли на наступну сесію готові до голосування.

Депутати, дійсно, тоді весь місяць «пітніли» над опрацюванням головної карти обласного центру. Кожен по-своєму, але полеміка велась. Однак! Продемонструвати під час сесії виконане «домашнє завдання» від міського очільника народні обранці не змогли. З того часу питання відклали у довгий ящик. Аж раптом у січні в кулуарах ради знову заговорили про генплан. За інформацією журналістів «Номер один», головну карту Тернополя мав задум винести на розгляд міський голова пан Надал. Проте, пробігшись по депутатах, омріяних 22 голоси зібрати не зміг. Натомість така активність мера, вочевидь, дуже збентежила депутатів. Тому вони вирішили розпочати роботу з вивчення генплану, аби вже бути озброєними на випадок, якщо міський голова таки збере більшість. 

– Поки що офіційних звернень до земельної комісії розглянути генплан не надходило. Відповідно ми цього питання і не піднімаємо публічно. Проте, однозначно, будемо згодом вивчати відповідність виділення окремих земельних ділянок згідно з генпланом, що діяв у попередні роки. У нас зараз є звернення від людей щодо будівництвав парку «Топільче». Комісія перевірить, наскільки відведення землі в тій частині відповідає генплану і взагалі чи легально там проводити будівельні роботи. Загалом на комісії ми аналізуватимемо кожне звернення від громадян, – розповів депутат та голова земельної комісії Андрій Шкула.

Депутат Шкула каже, що їм вдалося отримати два документи: генплан, що опублікований на офіційному сайті ради, та справжній, за яким реально «розбудовується» місто, які за всіма законами мали би бути однаковими, натомість майорять розбіжностями.

– Працюємо зараз над генпланами різних видів: за діючим, який був прийнятий у 2010 році, та над тими змінами, які пропонують затвердити. Вираховуємо всі розбіжності. Зокрема, на основі якого генплану видавали містобудівні умови та обмеження суб’єктам господарювання або фірмам. Попередньо скажу лише, що нестиковок є достатньо, тому ми вивчаємо дане питання, – наголошую депутат, член земельної комісії Роман Навроцький.

Депутат пояснює таку раптову зацікавленість генплану тим, що триває ряд дискусій під умовним заголовком «Чому не приймаємо генплану?». Однак, за словами Навроцького, щоби приймати рішення, для початку слід у ньому розібратися.

– Вивчаємо також об’єкти, які, однозначно, не будуть узаконені. Наприклад, на моєму окрузі відома вул. Текстильна, 2. За генпланом там забудова, хоча реально – сквер. Однозначно, що такі речі потрібно «присікати», – каже Роман Навроцький.

Зараз депутати виписують спірні об’єкти по своїх округах та в подальшому, за словами Навроцького, прийматимуть зміни із врахуванням зібраних зауважень.

– Ми вирішили, що кожен депутат повинен вивчати проблемні моменти на своєму окрузі. Якщо у нього «зелена» зона, а в генплані – будова, то ясно, що за таке голосувати не можна. Згодом до цієї роботи плануємо залучити і громадськість.  Наразі пропозиції збираємо я та Андрій Шкула. Дуже надіємось на активність колег, – зауважив Роман Навроцький.

До речі, якщо дійсно депутати назбирають чималу «папку» нестиковок у затвердженому генплані, то комусь може бути дуже не солодко. Адже ті ж містобудівні умови та обмеження повинні видавати згідно з головною картою міста, а не на власний розсуд. Не виключено, що така легковажність та вседозволеність потягнуть за собою ряд кримінальних проваджень стосовно посадовців мерії. Та на це, в першу чергу, потрібна воля депутатів. Якщо всі обурення та критика обмежаться кулуарами, а не колективними зверненнями до правоохоронців, то можна буде сміло ставити умовний хрест на стійкості та прозорості цієї каденції… Що ж, побачимо!

Тетяна Колеснік


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
5 Травня
4 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше