Найсвіжіше:
• Результати МСЕК вноситимуть до електронного реєстру, а пройти МСЕК можна буде дистанційно • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Жорстока війна забрала життя 41-річного воїна з Тернопільщини: загинув на Донеччині • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • На Запоріжжі загинув 32-річний воїн з Тернополя • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Харківщині загинув батько двох дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині на Великдень працівники водоканалу ліквідовували прорив мережі (+фото) • У Тернополі судитимуть колаборанта з Херсонщини, який здавав окупантам патріотичних жителів Чонгару • На Тернопільщині, втікаючи від поліцейських, п’яний водій заїхав в електроопору • Тернопільщина сьогодні зустрічатиме тіло загиблого на Донеччині 40-річного снайпера • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Тернополянка стала чемпіонкою України з футболу • Сьогодні Тернопільщина зустрічатиме загиблого на Харківщині Героя • Тернопільщина передала 5 музичних інструментів мистецьким школам Херсонщини • Морський піхотинець із Тернополя, який був у полоні окупантів, відкрив власну майстерню • В Одесі не погодили встановлення пам’ятника Герою України з Тернопільщини, який підірвав із собою міст в Генічеську • Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини
rss

У Великому Глибочку борються за п’ять сіл


Опубліковано: 7 Серпня 2016р. о 12:00


ivasechko

Великоглибочецька громада воює за п’ять населених пунктів. Як розповідає член виконкому сільської ради Василь Івасечко, села, які мали до них приєднати, планують віднести до Озернянської громади. Причому самі люди проти такого обєднання. В обласній адміністрації жодних проблем у тому не бачать. Мовляв, нехай села нададуть рішення рад про бажання приєднатися до тої чи іншої громади – і питання вирішене.

Як розповів «Номер один» Василь Івасечко, за попередніми розрахунками, п’ять населених пунктів, серед яких села Висипівці, Кокутківці, Нестерівці, Серединці та Воробіївка, планували приєднати до Великоглибочецької громади. Минулого року навіть було досягнуто попередньої домовленості, однак коли дійшло до справи, усе змінилося.  

– Минулого року сесії сільських рад прийняли рішення про надання згоди на входження до Великого Глибочка, – розповідає Василь Івасечко. – А зараз їх планують приєднати до Озерної. Хоча серед людей проводили опитування. Цікавились, куди саме вони хочуть: до Глибочка чи Озерної? Були й такі, що не визначились. Загалом опитали понад 90% населення. За винятком Нестерівської сільської ради. Там є 300 виборців, а зібрано 182 підписи. Законодавство говорить, що об’єднання здійснюється лише в межах району. Колись Глибочок був районним центром. До крайньої точки – всього 13,5 км. Із сіл до нас є пряма дорога, а до Озерної треба добиратися через поле. Нас запитують, для чого нам ці бідні села, а я відповідаю, що там люди багаті духовно.

Представник громади заявляє, що населений пункт має хорошу інфраструктуру, здатну забезпечити всі потреби людей. Школа розрахована на 700 дітей і можна організувати доїзд.

Чому так сталося, що людей без їхньої згоди приєднують до іншої громади, «Номер один» запитала  у начальника управління містобудування та архітектури ОДА Володимира Харченка.

– Обласною адміністрацією проведено роботу щодо підготовки пропозицій до перспективного плану об’єднаних територіальних громад, – каже спеціаліст. – Визначено певний алгоритм цієї роботи. Обрано центри потенційних громад, навколо яких можуть утворитися нові. Великий Глибочок потрапив у перелік 23 пунктів.

Розпочалася робота щодо проведення консультацій з уповноваженими представниками органів самоврядування, що передбачено методикою формування громад. У них брали участь спеціалісти обласної адміністрації, Офісу реформ, обласні депутати та всі бажаючі. Голови районних адміністрацій спільно з головами районних рад запрошували до себе керівників органів місцевого самоврядування і вивчалася думка громад щодо можливого об’єднання. За результатами цих консультацій вносились загальні пропозиції на обласну робочу групу щодо можливості формування нових громад.

Фахівець визнає, що проект перспективного плану, який хотіли затвердити на минулій сесії обласної ради, не є ідеальним. Існують різні думки та бачення окремих частин населеного пункту, деяких сіл, сільських рад. Проводилось опитування в окремих населених пунктах, у результаті яких думка людей розділяється. Половина села хоче в одну громаду, інша половина – в другу.

– Остаточне рішення щодо входження до тої чи іншої громади залишається за людьми. Якщо сільська рада каже, що вона не згідна, то ми не можемо її примусово приєднати. Наприклад, у Зборівському районі є сільська рада, яка включена до складу Озернянської територіальної громади. Але вона не згідна з таким рішенням. Тож рада голосує за приєднання до  Глибочанської громади і ми зобов’язані врахувати цю пропозицію, – каже Володимир Харченко.  – Більше того, за наполяганням пана Івасечка, до складу громади було включено Плотичу, Чистилів та Івачів. Днями вони принесли до нас рішення, відповідно до яких відмовляються входити до громади, і виявили бажання увійти до Байковецької громади. Ми знаємо, що громади провели подворове опитування, і врахуємо його результати. Однак для нас вирішальним є рішення сільської ради.

Василь Івасечко стверджує, що це лише на словах усе так гладко, а на практиці є проблеми. Мовляв, сільські голови роблять так, як їм каже владна вертикаль, а люди не можуть протидіяти владі. Це маленькі населені пункти, де всі один одного знають. Тож відкрито йти проти сільської ради не можуть.

– Ми визнаємо, що є дискусійні питання,- каже пан Харченко. – Цей процес буде тривати доти, поки громади не об’єднаються у повному обсязі по всій території. Ми пам’ятаємо про наявність різних пропозицій частини населеного пункту і розглядатимемо кожен випадок індивідуально. Минулого року всі громади, які першими йшли на вибори, мали бонус. Міністерство регіонального розвитку дозволило проводити вибори, навіть якщо процедура формування не зовсім відповідали методиці. Але зараз у перспективному плані виправляємо ситуацію.

До слова, перспективного плану територіальних громад сесія облради поки не прийняла. Тож питання Великоглибочецької громади залишається відкритим.

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
6 Травня
5 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше