Найсвіжіше:
• З перших днів війни став до лав ЗСУ: від отриманих поранень помер 54-річний військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині 81 церква і досі пов’язана з країною-агресором • Валюта, готівка і ресторанний бізнес: як збагатів торік головлікар лікарні в Тернополі • Дружина священника з Тернопільщини потребує дороговартісного лікування • Хотів придбати авто для ЗСУ – тернополянин перерахував шахраям 280 тис грн • На сайті Верховної Ради з’явився законопроект про заборону Московської церкви • Шахрая з Тернопільщини знайшли у ЗСУ: пограбував пенсіонерку і потрапив “до рук” ТЦК • Стала відома кількість правоохоронців на Тернопільщині, які слідкуватимуть за порядком під час Великодніх свят • Матір 21-річного військового із Тернополя третій раз ховає свого сина • ФК “Борщів” у футбольному сезоні-2024: з легендою “Дністра” та екс-нападником команди з Таджикистану • Для спрощення роботи інвесторів Тернопільську і ще кілька областей Британія віднесла у «жовту зону» • На Донеччині загинув 40-річний снайпер з Тернопільської області • Стало відомо, якого бізнесу позбувся найбагатший уродженець Тернопільщини • Стала відома сума преміальних для збірної України за вихід на Євро-2024 • Благодатний вогонь у Храмі Воскресіння не «сходить» – його запалюють і освячують • На щиті: громада на Тернопільщині сьогодні зустріла загиблого на Запоріжжі Героя • Колишній нардеп з Тернопільщини спрогнозував, коли закінчиться війна? • Влада одного з найбільших міст Тернопільщини хоче контролювати всі фінансові потоки громадського транспорту • Волонтери оголосили збір на потужний безпілотний комплекс для тернопільських артилеристів   • На Тернопільщині місцевий житель зберігав два раритетних карабіни без документів та набої до них • Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток
rss

Зарплатний страйк: у Почаєві на Тернопільщині одночасно звільнилися всі листоноші


Опубліковано: 14 Грудня 2018р. о 10:20


Листи, пенсія та комунальні квитанції десяти тисяч людей знаходяться під загрозою

У Почаєві всі листоноші звільнилися за власним бажанням. Люди не задоволені тим, що їхня мізерна зарплата може ще зменшитися через скорочення кількості робочих днів. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Дев’ять заяв, датовані одним днем, коли на пошті оголосили про зміну графіка. “Сказали, що все”, – констатує керівник Почаївського відділення зв’язку Марія Нек. Листоноша Світлана пояснила, що впаде від надмірної роботи, адже тепер її потрібно робити швидше, а взимку використовувати старий службовий велосипед забороняє техніка безпеки. Пішки ж обійти 14 вулиць на її ділянці протяжністю майже двадцять кілометрів не реально, а керівництво пропонує ще й збільшити швидкість руху. Якщо раніше за нормами їй виділяли дві хвилини на обслуговування однієї людини, то тепер і їх зменшили. Але насправді, щоби видати людині пенсію, жінка витрачає мінімум десять хвилин.

“Ось приходжу, даю розписатися, рахую гроші, пенсіонери повинні після мене перерахувати. А ще товар пропоную “, – пояснює листоноша Світлана Хомич.

Листоноші скаржаться, що з них зробили ходячі магазини.

“Ось для бабки-пенсіонера товар першої необхідності – кава! Вона купує таблетки від тиску – ми їй каву носимо. Бабка отримує пенсії півтори тисячі, то вона візьме шоколадку за 21 гривню?” – пояснюють вони. Листоноші тягнуть на собі сумки із пляшками олії і банками томатної пасти.

Молодша почаївська листоноша Юля, збираючи сумку, губиться у назві власної професії – вантажник, кур’єр, марафонець, інкасатор або продавець.

«За нормативами повинна бути сумка не більше 7-8 кілограмів”, – говорить вона. На практиці ж виходить 15-кілограмова. З нею відправляється на ділянку стоптувати своє взуття. Чоботи – це найболючіша тема листонош.

“Це нам дали чоботи, щоби ми ходили взимку. Вони слизькі. Стань у них на лід. У нас немає ні льодоходів, нічого”, – каже Оксана Гнатишин.

Про свої проблеми листоноші говорили не раз, але їх ніхто не чує.

“Нам доводять, що ми не маємо навантаження, бо у нас мало газет. Подивіться, будь ласка, коли я все розсортую, в якій порі звідси вийду. Ніч буде. Скоротили один день – раз, зарплата взагалі маленька – два. Немає ні лікарняного, ні відпустки”, – нарікають працівники.

Районне поштове керівництво дає такі пояснення, що зрозуміти їх не може, здається, ніхто.

“Кожна людина для себе визначає, якою має бути зарплата. Ось моя зарплата мене теж не влаштовує”, – каже директор Кременецького центру поштового зв’язку Петро Брик.

Як і хто буде розносити пенсії, комунальні квитанції, листи або газети десяти тисячам жителів Почаєва в кінці грудня – не відомо.

Листи, пенсія та комунальні квитанції десяти тисяч людей знаходяться під загрозою

– «Укрпошта» працювала, працює і буде працювати. Послуги ми надавали, надаємо та будемо надавати. Зокрема, у Почаївському відділенні не змінено графіка роботи, не додано ще одного вихідного дня. Навпаки, ми стараємося режим роботи відкоригувати так, щоби людям було зручно і під час обіду підійти. Дивимось, наскільки це можливо, і вивчаємо попит, коли та в який момент у людей є найбільша потреба звернутися у відділення. У цьому плані Почаївське відділення не є винятком. Ми плануємо збільшити перелік послуг, які надаватимемо клієнтам. Вдосконалюємось, різними силами впливаємо на якість надання послуги. Щодо ситуації, яка власне склалася з написанням заяв, то на сьогоднішній день листоноші не звільнені, лише заяви написали. Це виникло через брак навантаження, тому ми запропонували додатковий вихідний день.  Відповідно якщо немає навантаження, то виводити 9 людей для нас неприйнятно. Я зустрічалася з листоношами, обговорювали з ними графік роботи та режим, вникала в цифри, можливо, вони не звикли за собою кожного дня підраховувати. Ми спілкувалися за результатами показників кожного з них. Обговорили проблемні питання, які є, що, на їхню думку, необхідно від дирекції та керівництва, аби це вплинуло на покращення їхньої роботи. На сьогоднішній день працівники забезпечені спецодягом та взуттям. Заробітна  плата виплачується своєчасно.  Ми домовилися, якщо навантаження буде збільшено, то в наших силах та повноваженнях переглянути  графіки їхньої роботи в сторону збільшення, –  прокоментувала ситуацію керівник Тернопільської дирекції «Укрпошти» Любов Гринчишин.

– Це дуже погано, що так сталося і люди написали заяви на звільнення. Та в той же час вони їх написали тому, що їм зменшили заробітну плату за рахунок того, що раніше доставка була 4 рази на тиждень, а тепер, згідно з новими розрахунками, – 3. Тернопільська дирекція діяла згідно з наказами,  які надсилала генеральна дирекція «Укрпошти». Ми будемо підтримувати наших людей і виступаємо за те, щоби їм підвищували заробітну плату, а не знімали її. Таких випадків по області немає, така ситуація склалася лише в Почаєві, – сказав голова обласної профспілки працівників зв’язку Михайло Осадца.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
4 Травня
3 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше