Найсвіжіше:
• Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона гривень під час ремонту доріг • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • На Харківщині від удару ворожого дрону загинув уродженець Тернопільщини • Як зменшити суми у платіжках за газ: експерти дали чотири прості поради • На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині • Лікарня на Тернопільщині отримала нового головного лікаря  • На Тернопільщині поховали військовослужбовця, котрого 9 місяців вважали безвісти зниклим (+фото) • У Києві на Майдані Незалежності відбудеться прощання із загиблим волонтером з Тернопільщини • Футбольна команда з Тернополя великою перемогою на Львівщині привітала президента з 60-річчям! • З перших днів війни став до лав ЗСУ: від отриманих поранень помер 54-річний військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині 81 церква і досі пов’язана з країною-агресором • Валюта, готівка і ресторанний бізнес: як збагатів торік головлікар лікарні в Тернополі • Дружина священника з Тернопільщини потребує дороговартісного лікування • Хотів придбати авто для ЗСУ – тернополянин перерахував шахраям 280 тис грн • На сайті Верховної Ради з’явився законопроект про заборону Московської церкви • Шахрая з Тернопільщини знайшли у ЗСУ: пограбував пенсіонерку і потрапив “до рук” ТЦК
rss

За яким принципом у Тернополі проводять комунальний ремонт?


Опубліковано: 15 Вересня 2016р. о 14:34


Як простий тернополянинможе вплинути на ремонт свого двору чи вулиці

Ціле літо Тернопіль був на ремонті. Починаючи від масштабних проектів, таких як реконструкція «Циганки», закінчуючи латанням ям у дворі. Проте багато городян на оновлення так і не дочекалися, хоча мали в цьому першочергову потребу. Тому журналісти газети «Номер один» вирішили з’ясувати, за яким принципом чиновники мерії відбирають двір чи вулицю, яку згодом відремонтують. Та чи можуть тернополяни впливати на формування списку «на ремонт».

Усе впирається в гроші

– На останній щотижневій нараді з керівниками підприємств і балансоутримувачів мною була дана вказівка з вересня розпочати формування титульних списків капітального ремонту на 2017 рік. Що мається на увазі? На сьогоднішній день балансоутримувач дає пропозиції, де в нього найгостріше стоїть питання щодо проведення капітального ремонту прибудинкової території, даху й інші роботи, які потрібно провести в житловому фонді. Аналогічно дають свої пропозиції керівники КП, а саме – «Водоканалу» та «Теплокомуненерго». Після того створюється комісія з представника управління, відділу технагляду, проектної організації, депутата по округу і балансоутримувача. Ми спільно забираємося на дах або у підвал і дивимось на технічний стан мереж чи покриття. Складаємо дефектний акт і на підставі цього формуємо орієнтовний план проведення капітальних ремонтів житлового фонду та КП, – каже начальник міського управління ЖКГ Микола Лесів.

Пропри те, що заявок на ремонт може бути чимало, чиновники повинні «затягувати» пояси, опираючись на кошти з міського бюджету. Приміром, у цьому році, за словами депутата міськради Сергія Лупака, згідно з титульним списком,  запланували відремонтувати понад сто дворів, а зробили лише 25. В ідеалі  до кінця року осилять ще 15. Доля решти поки що не відома.

– Можна включити всі будинки в титульний список, але коли немає коштів, то це нічого не змінить. Можливо, заплановані ремонти будуть перенесені на наступний рік, бо щодо більшості об’єктів була виготовлена проектно-кошторисна документація,- стверджуєте пан Лупак.

Тернополянам, які хочуть дочекатися на ремонт, варто брати ініціативу в свої руки. За словами Лесіва, якщо мешканці хочуть «вибити» на свій двір чи будинок певні кошти, вони повинні в першу чергу звернутися до голови ОСББ (якщо воно створене), до управителя будинку або до ЖКГ чи ПП. При бажанні, заявкитернополяни можуть подавати напряму до міського голови Сергія Надала. І чим швидше – тим краще, аби чиновники встигли врахувати побажання людей в обстеженні, яке вони проводять щорічно.

Тисніть на депутата

Не слід забувати і про існування депутатів міської ради, які мають вплив на формування титульних списків. Вони фактично є завершальною ланкою перед бажаним ремонтом.

– Депутати міської ради делегували затвердження переліків об’єктів, котрі капітально ремонтують за бюджетні кошти, виконавчому комітету та постійній профільній депутатській комісії з питань ЖКГ, яка попередньо погоджує так звані титульні списки дворів, покрівель, ліфтів, інженерних мереж, вулиць, об’єктів благоустрою, тротуарів, світлофорів та інше, а після цього виконавчий комітет на чолі з міським головою його затверджує. У процесі аналізу і прийняття рішення члени комісії намагаються бути максимально об’єктивними та справедливими. Ми дискутуємо інколи й на підвищених тонах, але намагаємось чути аргументи один одного,- каже депутат, голова комісії з питань ЖКГ Іван Сороколіт.

Між іншим, у комісію з питань ЖКГ входять щечетверодепутатівіз різних фракцій: заступник голови комісії Галина Гевко, секретар комісії Сергій Лупактачлени комісії Петро Ландякі Тарас Білан. Відповідно до кожного з них також можна звернутись за допомогою.

Проте є одна сумна обставина. В Тернополі залишилося 12 округів, які не мають свого депутата в міській раді. Частину цих «сиріт» взяли під опіку народні обранці, які балотувались у раду першим номером в списку. За інших же, окрім самих мешканців, «битись» нікому. Хоча депутат Сороколіт запевняє, що і на «одинокі» округи гроші на ремонт поступають.

–Можу сказати, що намагаємось не обділити жодного з виборчих округів, навіть якщо там немає депутата, але є якась серйозна проблема. Також враховуємо, що на тих чи інших вулицях робилось (або ж не робилось) у попередні роки. Для мене особисто чиненайважливішим аргументом на користь того чи іншого багатоквартирного будинку або вулиці є готовність їх мешканців взяти участь у співфінансуванні (навіть невеликому) ремонту своєї спільної власності. На власному виборчому окрузі в пріоритет ставлю або найстаріші будинки, або ті, де мешканці не побоялися взятись за самостійне утримання будинку, утворивши ОСББ,- пояснює голова житлово-комунальної комісії.

Просити у письмовій формі

Щоб виграти в лотерею, слід спочатку придбати квиток. Така ж ситуація з ремонтом. Аби чиновники та депутати звернули увагу на проблему, слід вказати на неї пальцем письмово, а не нарікати про неї «на кухні».

– По-перше, має бути колективна заява від мешканців, що вони хочуть, аби їхній будинок включили до списку капітального ремонту прибудинкової території, заміни лежаків тощо. Звісно, є такі речі, про які співвласники не знають, приміром та ж  щитова. Хто з тернополян був там і знає, в якому вона стані? Можливо, одиниці! Мешканці в основному бачать те, що наяву. Однак про це добре знає ЖЕК. Тому заявки на ремонт мають подавати і  балансоутримувачі, і депутати, і мешканці, аби бачити проблеми комплексно,- стверджує депутат Сергій Лупак.

За словами депутата, чим швидше тернополяни подаватимуть свої побажання з приводу тих чи інших ремонтних робіт – тим краще.

– Титульні списки будуть розглядатися в грудні або на початку січня. Тому активні тернополяни ще мають час подбати про ремонт свого двору чи будинку. Управління ЖКГ і депутати першочергово дивляться на звернення мешканців,- наголошує Лупак.

Депутати кажуть, що секрет рецепту, як отримати довгоочікуваний ремонт, дуже простий. По-перше, має бути об’єктивна потреба в допомозі з бюджету, по-друге, повинна існувати робота мешканців з депутатом, самоорганізація (ОСББ або ОСБ-БК) та, звісно ж, співфінансування. Адже якщо люди готові бодай частково докластися до ремонту, це стає значним козирем в очах і чиновників, і депутатів.

Тетяна Колеснік

 

ЦИФРА

В 2016 році у Тернополі на ремонт житлового фонд планується витратити 61млн.грн, міжквартальних проїздів  – 16,8 млн. грн. , на ремонт дворів – 7,4млн. грн.

За даними управління ЖКГ


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
5 Травня
4 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше