Найсвіжіше:
• Жорстока війна забрала життя 58-річного воїна з Борщівщини • На Донеччині загинув 43-річний воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині викрито групу шахраїв, які продали «магічні» амулети та БАДи • У Донецької області загинув воїн з Тернопільщини • Василя Малика представили у якості головного тренера ФК «Борщів» • Спочила у Бозі комендант тернопільського університету  • У Тернополі пограбували військового з Херсонщини • У Тернополі внаслідок ДТП двоє пішоходів отримали травми • На 61 місяць засудили жителя Чорткова за незаконне придбання і зберігання канабісу • На Донеччині загинув гранатометник з Тернопільщини • У жительки Збаража шахраї видурили понад 27 тис грн • На Тернопільщині без світла залишаються 65 населених пунктів: причина • Спочив у Бозі відомий скрипаль з Тернополя • Мешканці Тернопільщини замовляли фіктивну інвалідність на Хмельниччині • На Тернопільщині з початку року від переохолодження загинули семеро людей • Права на картину Марчука: тернопільський суд призначив експертизу підписів • У Бережанах католикам передали монастир, на території якого була колонія • Апеляційний суд скасував вирок Михайлу Головку і зняв з нього обвинувачення • На Теребовлянщині можуть перейменувати ціле селища: причина • На Харківщині помер офіцер з Тернопільщини • З російського полону повернувся військовий з Тернопільщини • У Бережанах внаслідок падіння льодяної брили травмувався 8-річний хлопець • На Тернопільщині викрадали і катували людей під приводом мобілізації: шістьох військовослужбовців відправили за ґрати • У Тернополі викрили працівника комунального підприємства на вимаганні 6 тисяч доларів хабаря • У Березовиці за європейські гроші збудують новий ЦНАП
rss

З’явилося перше відео про Пташку у полоні (+відео)


Опубліковано: 17 Вересня 2022р. о 21:23

Уродженка Тернопільщини 21-річна Катерина Поліщук тривалий час знаходиться в російському полоні. Нещодавно з’явилось перше відео про нашу «Пташку». Його записали російські пропагандисти, тому не варто звертати особливої уваги на титри, які вони поставили, представляючи нашу захисницю, головне – вона жива.

Україна і світ дізналися про парамедикиню із позивним Пташка навесні 2022-го, коли соцмережами розлетілось відео за її участі. На ньому в підвалах «Азовсталі» тендітна дівчинка співає пісні ОУН-УПА. Цим відео Пташка хотіла привернути увагу світу до поранених цивільних та військових у Маріуполі.

Музикантка за освітою, Пташка служить парамедикинею у «Госпітальєрах» з 2021 року. 24 лютого поїхала до Маріуполя. Після того, як російські війська розбомбили шпиталь, допомагала гарнізону «Азовсталі». Співати на великій сцені – довоєнна мрія Пташки, розповідає її брат Роман Поліщук. Вона закінчила Тернопільський мистецький коледж ім. Соломії Крушельницької. Грає на бандурі, пише вірші. З травня разом з іншими бійцями з “Азовсталі” Катруся знаходиться в російському полоні.

Донедавна її доля була не відома. Однак днями на російському каналі з’явилося відеоінтерв’ю із полоненою Пташкою. Для нас головне – вона жива!

Відповідаючи на запитання, наша землячка на відео говорить, що вона на війні була максимально корисна, працюючи медиком.

– Я не пішла поваром, тому що погано готую. Я не пішла стрільцем, не пішла кулеметником чи артилеристом. Вважала, що найбільше користі принесу, як медик, – каже «Пташка».

Відповідаючи на запитання, про що вона шкодує, Катя зазначила: «Я шкодую тільки про те, що я висловлювала нецензурні слова на одному з відео. Мені дуже соромно перед моєю мамою. Я думаю, якщо в мене був би вибір: їхати в Маріуполь ще раз, я би поїхала». 

Нагадаємо, дівчина своїм співом підтримувала бойовий дух соратників при обороні «Азовсталі». Катя стала символом незламності, нескореності українського народу, бійців, сильних духом і тілом, які утримували оборону в Маріуполі. Її назвали «Пташкою», настільки вразив усіх голос дівчини і її сміливість. Зараз вона – в руках ворогів і ми всі сподіваємося, що найближчим часом її вдасться звільнити.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,




Новини
6 Лютого
5 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше