Найсвіжіше:
• «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону?
rss

Як і за що жила владна та політична еліта Тернопільщини


Опубліковано: 24 Квітня 2019р. о 15:47


Завершилася кампанія з електронного декларування статків та заробітків за 2018 рік державних мужів. Чи вдалим із фінансової точки зору був минулий рік для владної і політичної еліти Тернопілля, вирішили дослідити журналісти «Номер один». Виявилось, що чогось особливого, за незначним винятком, вони не придбали, водночас розпродали дещо зайве. А що одразу кидається у вічі, так це значне, подекуди в рази зростання заробітної плати, а також оформлення майна на членів родини. 

Дохід мерської родини – понад 2 мільйони

Найбільшою заробітною платою серед тернопільської еліти може похвалитися міський голова Тернополя Сергій Надал. Вона у нього за рік склала 813 832 грн. проти 577,408 тис. грн. у попередньому році. У середньому мер Файного міста заробляв майже 68(!) тисяч гривень щомісяця. Але офіційно не Сергій Віталійович є головним у наповненні сімейного бюджету родини Надалів. Його друга половинка з 2016 року оформлена приватним підприємцем. Як розповіла Олена Богданівна в одному з інтерв’ю, займається вона внутрішнім інтер’єром і на цьому поприщі заробила минулоріч понад 1,3 млн. грн.

Сергій Надал задекларував дві квартири в Тернополі: площею 61,2 кв. м, де він є цілковитим власником (придбана  на п’ятому році першої мерської каденції за 415 910 грн.), та площею 58,7 кв. м, у якій йому належить 20% власності. Дружина Надала спільно з його донькою Анастасією є власницями заміського будинку площею 399,1 кв. м у селі Байківці (Тернопільський р-н). Також дружина Надала задекларувала земельну ділянку в Байківцях площею 1200 кв. м, співвласницею якої є донька подружжя, та ще один земельний наділ на 2500 «квадратів» у селі Шляхтинці того ж району, який цілковито належить дружині мера.

Згідно з декларацією, на банківських рахунках у Надала знаходиться 197 246 грн., 2 258 доларів та 377 євро, а у його дружини – 104 270 грн. Значні суми мерська родина зберігає у готівці: Сергій Віталійович має «під матрацом» 250 тис. грн. і 10 тисяч доларів та євро, а Олена Богданівна і того більше – 350 тис. грн., 40 тис. доларів та 20 тисяч євро. У декларації також вказано, що дружина міського голови позичила третім особам 430 тис. грн.

Дивно, але факт, при таких статках у власності родини Надалів офіційно немає жодного транспортного засобу. Хоча свого часу пан Надал мав «Міцубісі-Паджеро» (2008 р. в.), а після його продажу мера часто бачили за кермом «Land Rover Range Rover Vogue».

Зарплата голови облради – 55 тисяч гривень

Заробітна плата голови обласної ради Віктора Овчарука у минулому році скала 649 236 грн. або майже 55 тисяч щомісяця. Окрім того, Віктор Вікторович отримав 17 469 соціальних  виплат від Тернопільської міської ради, 13 270 грн. становила його зарплата за сумісництвом у міській лікарні №2 та 6 490 грн. – плата за викладацьку діяльність у медичному університеті. Значну суму до сімейного бюджету поклала і дружина голови облради Лариса Василівна. І якщо основна зарплата в Центрі профілактики і боротьби зі СНІДом у неї становила всього 34 508 грн., то продаючи косметику всесвітнього бренду «Мері Кей», вона заробила 302 285 грн. Ще 7 722 грн. була стипендія у сина голови облради Віталія Вікторовича, котрий навчається у тому самому медичному університеті, де викладав його батько.

Значні суми знаходяться в родини Овчаруків у готівці. Голова сімейства має «під матрацом» 35 тисяч гривень, 10 тисяч доларів та 5 тисяч євро, а його дружина – 9 тисяч доларів та 10 тисяч євро.

Усе рухоме й нерухоме майно родини Овчаруків зареєстровано на дружину голови облради: земельна ділянка у В. Глибочку площею 4 тисячі «квадратів», квартира у Тернополі та автомобіль «Шкода Октавіа» (2011 р.в.). Уперше в декларації Віктора Вікторовича з’явився «залізний» кінь – «Х’юндай Акцент» (2008 р. в.), але не власний, а зареєстрований, очевидно, на родичку голови – Ганну Василівну Овчарук.

У губернатора зарплата пішла в «мінус»

Голова ТОДА Степан Барна не особливо довіряє українським фінустановам та, окрім незначних сум у державному «Приватбанку», основні свої статки зберігає у готівці. Так у банку Степан Степанович тримає усього 3681 гривню, 2452 долари та 635 євро. Ще 2872 долари має на депозиті його дружина – Тетяна Петрівна. Натомість у готівці родина Барнів має 290 тисяч гривень, 34 тисячі доларів та 15 тисяч євро. Ще 125 тисяч гривень Тетяна Барна вклала у фірму «Фама», основний вид діяльності якої пов’язаний із рекламною сферою.  

З рухомого та нерухомого майна в родини Барнів є 14-річне авто «Daewoo Lanos» (2005 р. в.), квартира в Тернополі на «Алясці» площею 91,9 кв. м, яка записана на дружину, та земельна ділянка в селі Нагір’янка (Чортківський район) площею 11,7 тис. кв. м у власності Степана Барни.

Річна заробітна плата Степана Степановича склала незначні як для посадовця такого рівня 190 496 грн. (15,5 тис. грн. щомісяця). Дивно, однак зарплата в очільника Тернопільщини на 25% менша, ніж у нього була роком раніше. Тоді вона становила 251 181 грн. Незначну суму до сімейного бюджету поклала пані Тетяна, яка, працюючи в одній зі спортивних установ тернопільської мерії, заробила за рік 76 616 грн.

52 мільйони – «під матрацом»

Тернопільщина у Верховній Раді представлена п’ятьма депутатами-мажоритарниками і п’ятьма – списочниками. Найбагатшим із них можна назвати екс-губернатора Тернопільщини та нардепа-«радикала» Юрія Чижмаря, точніше, цей статус більше пасує його родині. Так сам Юрій Васильович тримає у готівці 60 тисяч доларів, а його дружина – Катерина Іванівна – 52(!) мільйони гривень.

Значними є річні доходи родини Чижмарів, які сумарно складають майже мільйон гривень. Заробітна плата у Юрія Васильовича як парламентаря склала 450 166 грн. або 37,5 тис. грн. щомісяця. Ще колишній губернатор Тернопільщини підробляв в університеті «Україна», де заробив 9 тис. грн. Однак, як виявилось, працюючи в державній установі, можна заробити більше, ніж у Верховній Раді України. Дружина парламентаря, працюючи в Інституті права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, поповнила сімейний бюджет сумою у розмірі 518 564 грн. (понад 43 тис. грн. щомісяця) і за сумісництвом ще 6 тис. грн. вона заробила у Київському університеті туризму, економіки і права.

Також Чижмарі володіють значними об’єктами нерухомості. У членів сім’ї перебувають у власності одразу сім земельних ділянок площею від 23 до 2342 кв. м, три квартири в Ужгороді та Києві (52,6, 76 і 101 кв. м) і житловий будинок на Закарпатті (237 кв. м). А ще родина Чижмарів продовжує будівництво житлового будинку в Києво-Святошинському районі нашої столиці загальною площею 437 кв. м.

У 2018 році дружина нардепа надала поворотну фінансову допомогу ТОВ «Акванова Гідроресурс» чотирма траншами на загальну суму майже 5 мільйонів гривень. У цьому товаристві пані Катерина має 40% у статутному фонді.  А ще жінка володіє 20% у ТОВ «Акванова Девелопмент» та 25% – у ТОВ «Площа Ринок».

Пересувається Юрій Чижмарь на власному елітному позашляховику «Lexus RX-270». Він у нього з’явився в 2017 році, попри те суму, яку було за нього заплачено, він забув вказати.

Без землі, але з мотоциклом

Народний депутат із фракції «Народний фронт» Роман Заставний уже не має у власності жодної земельної ділянки на Тернопільщині, хоча ще донедавна у нього такі наділи були як у самому Тернополі, так і в приміському селі Великі Гаї.

Якщо будинок із присадибною ділянкою у В. Гаях Роман Заставний продав у 2017 році за мільйон гривень, то шість соток у Тернополі – в минулому році, виторгувавши за них 99 тис. грн.

Роман Йосипович завжди полюбляв представницькі авто. На сьогодні ні в нього, ні в його дружини Оксани, яка займається підприємницькою діяльністю (здебільшого пов’язаною зі сферою громадського харчування), немає жодного автомобіля. Позашляховик «Audi Q7» (2013 р. в.), який значився у попередній декларації нардепа, зник через те, що був зареєстрований на сина Петра, а оскільки той одружився і став жити самостійно, то цю автівку вже можна не вносити у декларацію. З рухомого майна у родини Заставних залишився… старенький мотоцикл «Восход».  

У 2018 році суттєво зросла заробітна плата пана Романа, яка склала 408 304 грн. (35 тисяч щомісяця). Роком раніше ця сума була ледь не вдвічі меншою і становила всього 229 146 грн. Однак і збільшена зарплата парламентаря є вдвічі меншою за доходи його другої половинки. Оксана Петрівна, займаючись підприємницькою діяльністю, заробила минулоріч 998 595 грн. Ця сума до гривні аналогічна до тієї, яку жінка отримала роком раніше.

Заставні й далі не довіряють фінустановам, а зберігають зароблені гроші в готівці. Роман Йосипович «під матрацом» тримає понад 3 мільйони гривень та 75 тисяч доларів, а його дружина – 200 тис. грн. та 75 тис. доларів. У жінки значно зменшилася сума готівкової валюти, адже роком раніше в неї було 190 тис. доларів. Очевидно, ці кошти вона вклала у розвиток нової фірми «Ай К’ю Інвест» (1,3 млн. грн.), основним видом діяльності якої є консультування з питань комерційної діяльності й керування. Окрім цієї фірми, родина Заставних має частки власності у ще кількох приватних структурах: “Манзаст” (100%), «Тернопільський став» (99,99%), “Агенція розвитку засобів масової інформації” (50%), “Ресурс-Лімітед” (50%), “Еко-партнери” (45%).

Квартиру, дачу і гараж – на маму

Народний депутат із фракції «Самопоміч» Тарас Пастух у 2018 році став щасливим володарем двох земельних ділянок у Тернополі площею по 6 соток кожна (одна з них придбана у депутата обласної ради, «свободівця» Олександра Башти). Раніше у його власності вже було три земельних ділянки у Тернополі та Губині (Бучацький район). Також нардеп, маючи в Києві 50 відсотків власності на квартиру площею 100 кв. м, житлові будинки у Тернополі та Губині, не соромиться простити кошти із держбюджету на відшкодування вартості свого проживання. У 2018 році ця сума становила 237 250 грн. Ще 422 880 гр. слуга народу отримав в якості відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням його депутатських повноважень. І до того ж держава забезпечила Тараса Тимофійовича заробітною платою в розмірі 386 872 грн. (понад 32 тис. грн. щомісяця). 

Але найцікавіше те, що мати нардепа, Ірина Яківна Пастух, із пенсією в 23 978 грн. та її чоловік, теж пенсіонер, котрий отримав від держави 35 000  грн., у житлово-будівельному кооперативі «Глибока-24» здійснюють будівництво в Тернополі квартири площею 167 кв. м та гаража на 25 «квадратів». Окрім того, Ірина Яківна вже який рік не спроможна ввести в експлуатацію дачний будинок у приміському селі Петриків площею 12 кв. м. Усі ці три об’єкти незавершеного будівництва оформлені на Ірину Яківну.

Родина «свободівця» придбала 500 «квадратів» нерухомості

Родина нардепа Михайла Головка (фракції ВО «Свобода») минулоріч стала власницею нежитлового приміщення загальною площею майже півтисячі квадратних метрів у селі Новики Збаразького району. Нерухомість оформлена на дружину нардепа – Мар’яну Василівну. Її оціночна вартість становить 259 тисяч гривень. Саме приблизно на таку ж суму стало менше готівкових доларів у пані Мар’яни. Якщо в 2017 році вона тримала «під матрацом» 31 тисячу «вічно зелених», то в 2018-му в неї залишилася всього 21 тисяча доларів. Зменшились валютні збереження і в Михайла Головка – із 39 тисяч до 33-ох, як і готівкових гривень – зі 125-ти до 80-ти тисяч. 

У сім’ї Головків заробітну плану отримує лише голова родини. У 2018 році, працюючи у Верховній Раді, пан Михайло заробив 447 395 грн., що у перерахунку на місяць складає понад 37 тисяч гривень. До сімейного бюджету також зарахуємо 10 320 грн. допомоги на дитину, а також 116 000 грн. – грошовий переказ з-за кордону, де працюють батьки Мар’яни, які стабільно практично щороку допомагають доньці та зятю-нардепу.

Що ж до рухомого майна, то воно у Головків не змінилося. Вони і далі вірні японському автопрому. У їхній власності є два легковики «Хонда С-RV» (2012 р. в), один оформлений на голову сімейства (у 2013 році), інший – на його дружину Мар’яну (у 2016 році).

Плюс «Mercedes-Benz», мінус дача

Сім’я нардепа Ігоря Побера (фракція «БПП-Солідарність») у 2018 році продала недобудовану дачу із земельною ділянкою. За дачний будинок у Тернополі дружина нардепа Дар’я вторгувала 601 050 грн., а за вісім соток землі – 47 536 грн. За отримані гроші від продажу об’єктів нерухомості Дар’я Сергіївна, доклавши ще 300 тис. грн., придбала автомобіль бізнес-класу «Mercedes-Benz E220D» вартістю 950 тис. грн. До речі, у пані Дар’ї є ще одна автівка – «Lexus RX 350», яку вона купила за 420 тис. грн. у грудні 2015 року. Натомість народний депутат у власності не має жодного транспортного засобу.

Варто зауважити, що, продавши недобудовану дачу із землею, родина нардепа без нерухомості не залишилася. Ігор Побер має квартиру площею 110,2 “квадрата” у столиці, дачу в Тернополі площею 299,7 кв. м та земельну ділянку теж у Файному місті – 800 кв. м. Дружина народного обранця в обласному центрі володіє квартирою у 82 квадратних метри.

У 2018 році нардеп із дружиною отримали відповідно по 424 390 та 43 878 гривень зарплати. Ще 806 500 грн. друга половинка нардепа заробила, займаючись підприємницькою діяльністю (спортклуб «PoberGym»). Водночас Ігор Побер отримав ще 422 880 грн. у вигляді відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень.

Родина Поберів має значні заощадження у готівці. І якщо Ігор Миколайович більше довіряє валюті, маючи «під матрацом» 50 тисяч доларів, то його дружина – українським гривням (1,6 мільйона). Ще 600 тис. грн. дружина нардепа позичила іншим особам.

Зароблені гроші Побери вкладають у бізнес. Зокрема, Дар’я Сергіївна має частини одразу в чотирьох приватних структурах: «Тернобітум» (25%), «Надра ППС» (33%), «Стартрек (15%), “Пі Ен Ейч Україна» (12,5%).

Хатинка і земля – у Карпатах

Родина народного депутата Миколи Люшняка (фракція «БПП-Солідарність») наприкінці січня цього року стала щасливою  володаркою будинку та земельної ділянки в Карпатах – у курортній Поляниці, що неподалік Яремча. На дружину народного обранця, Олену Володимирівну, оформлений житловий будинок площею 708,8 кв. м за ціною всього 250 тисяч гривень та земельна ділянка площею 865 «квадратів», за яку було заплачено 96 050 гривень. 

Варто зауважити, що в Поляниці в родини Люшняків уже було чимало нерухомості: житлові будинки (площею 708,8 і 415,4 кв. м) та три земельні ділянки (1569, 878 та 400 кв. м).

Нагадаємо, у 2016 році дружина нардепа отримала собі у власність ціле фермерське господарство «Синевір» у Бережанському районі. До слова, на пані Ольгу оформлений мікроавтобус “Volkswagen Multiven-T5” 2013 року випуску, придбаний того ж року. Натомість голова сімейства Люшняків їздить на автівках бізнес-класу – «Volkswagen Phaeton» та «Тойота Ленд Крузер», куплених відповідно у 2015 та 2017 роках у салонах.

Маючи частки у ТОВ «Галич Агро – Стек» (91%) та «Тернопільсортнасіннєовоч» (60,2%), Ольга Володимирівна Люшняк у минулому році не заробила жодної копійки, натомість весь фінансовий тягар щодо утримання родини ліг на плечі народного депутата, річна зарплата якого склала 255 255 грн.

Значні суми сімейство Люшняків зберігає у готівці: пан Микола – 65 тис. грн., 3,5 тис. доларів та 2,4 тис. євро; пані Ольга – 84 тис. грн., 20 тис. доларів, 2 тис. євро.

Все майно – на тещу

У власності депутата Олега Барни (фракція «БПП-Солідарність») знаходиться лише старенький автомобіль «Форд Сієрра» (1987 року випуску). Все решта рухоме і нерухоме майно оформлено на тещу – Марту Степанівну Антків. Пані Марта є власником чотирьох земельних наділів загальною площею 6,5 тисячі «квадратів» і житлового будинку площею 77,4  кв. м у селі Білобожниця (Чортківський район).

Олег Степанович вніс у декларацію орендований готельний номер площею 27 кв. м у столичному готелі «Україна». За проживання в ньому держава в 2018 році сплатила Барні майже 240 тисяч гривень компенсації.

Дохід родини Барнів у минулому році складався із зарплати нардепа і дружини – 430 261 грн. і 65 354 грн. відповідно. Нардеп також отримав матеріальну допомогу в сумі  137 500 грн., а також пенсію – 28 824 грн. Серед інших джерел доходу родини – зарплата дружини за сумісництвом, гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочином і пенсія тещі.

Готівка в Олега Барни – 31 275  доларів (роком раніше ця сума становила 26 тисяч), дружина має «під матрацом» чотири тисячі доларів проти півтори в 2017-му. Також Олег Барна має на рахунку в банку 120 тисяч гривень.

Земля на Львівщині та будинок у Козовій

Родина народного депутата із Козівщини Володимира Соляра (фракція «Народний фронт») у 2018 році за 126 тисяч гривень придбала земельну ділянку в Радехівському районі Львівської області (оформлена на дружину Вікторію Петрівну). Роком раніше вже сам народний обранець, котрий більш відомий як сотник 18-ї сотні Самооборони Майдану та заступник командира батальйону «Айдар», придбав у рідній Козовій за 144 тисячі гривень житловий будинок площею майже 200 «квадратів». Варто зазначити, що на той час у Володимира Соляра вже був будинок у Козовій площею 185 кв. м та земельна ділянка 4000 «квадратів», а також він користується квартирою в Червонограді (56,6 кв. м).

За останніх три роки, починаючи з 2016-го, родина Солярів прикупила аж три автомобілі. Два – у 2016-му – спершу «Jeep Grand Cherokee», а потім «Mitsubishi Outlander» за мізерні 10 і 30 тисяч гривень відповідно, а в 2017-му – «Hyundai Veracruz» за 39 810 грн.

Родина нардепа із Козової грошей у банку та в готівці не тримає, водночас у 2018 році Володимир Соляр за своє депутатство заробив 422 тисячі гривень (понад 35 тис. грн. щомісяця), а зарплата його дружини, Вікторії Петрівни, склала 30,5 тис. грн. 

Квартири та авто – в оренді

Найбіднішим за статками із тернопільських нардепів можна вважати Тараса Юрика (фракція «БПП-Солідарність»). У нього та його родини у власності немає ні квартири чи будинку, ні земельних ділянок, ані машини. Автомобіль «Toyota Camry» (2014 р. в.) він узяв в оренду в товариства «Протекшн-груп», де раніше працював. Також знімає дві квартири – у Тернополі (52,6 кв. м) та столиці (73 «квадрати»). 

Минулого року народний депутат заробив 403 989 грн. Трішки більшу суму внесла у сімейний бюджет дружина Тараса Зіновійовича – Мар’яна Ігорівна. Майже 200 тис. грн. склала її заробітна плата як прес-секретаря голови Тернопільської ОДА і 380 тис. грн. вона отримала займаючись підприємницькою діяльністю.

Як і більшість родин народних обранців, Юрики свої основні заощадження зберігають у готівці: 850 тис. грн., 17 тис. доларів та 5,2 тис. євро – Тарас Зіновійович та 150 тис. грн. та 4,5 тис. доларів  – Мар’яна Ігорівна.

 

Статки і заробітки ТОП-осіб Тернопільської області

Прізвище, ім’я та посада

Дохід, грн.*

Готівка

Нерухомість, кв. м

Автомобіль

Земля, кв. м

Сергій Надал, мер Тернополя

2 126 359

600 000 грн., 50 000$, 20 000 євро

519

3 700

Віктор Овчарук, голова облради

1 030 980

35 000 грн. 19 000$, 15 000 євро

87

«Шкода  Октавіа» (2011), «Х’юндай Акцент» (2008)

4 000

Степан Барна, голова ТОДА

272 690

290 000 грн. 34 000$ 15 000 євро

91,90

«Daewoo Lanos» (2005)

11 700

Юрій Чижмарь, нардеп

983 718

52 000 000 грн., 60000$

903,6

«Lexus RX-270» (2013)

78 7016

Роман Заставний, нардеп

1 983 879

3 249 000 грн., 75 000$

1056,9

Мотоцикл «Восход 3М» (1988)

1636

Пастух Тарас, нардеп

1 763 120

140 000 грн. 50 000$

454,3

«Volkswagen Passat» (2013)

6976

Головко Михайло, нардеп

573 715

80 000 грн. 54 000$

509,8

«Хонда С-RV2 (2012), «Хонда С-RV2 (2012)

Ігор Побер, нардеп

1 231 022

750 000 грн. 50 000$

491,2

«Lexus  RX 350» (2012)

1600

Микола Люшняк, нардеп

255 255

149 000 грн., 23,5000$, 4400 євро

1442,9

“Volkswagen Multiven-T5” (2013),«Volkswagen Phaeton» (2015), «Тойота Ленд Крузер» (2017)

7667

Олег Барна, нардеп

787016

35275

104,4

«Форд Сієрра» (1987)

6503

Володимир Соляр, нардер

452 564

438

Jeep Grand Cherokee» (1993), «Mitsubishi Outlander» (2006), «Hyundai Veracruz» (2008)

6500

Тарас Юрик, нардеп

982887

1 млн. грн.  грн., 21500$, 5200 євро

125,6 – 0ренда

«Тойота Камрі» (2014) – оренда

* – сумарний дохід родин

Газета «Номер один» щосереди – у всіх точках продажу преси Тернопільської області!


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,

Перегляньте також:





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше