Найсвіжіше:
• На щиті: громада на Тернопільщині сьогодні зустріла загиблого на Запоріжжі Героя • Колишній нардеп з Тернопільщини спрогнозував, коли закінчиться війна? • Влада одного з найбільших міст Тернопільщини хоче контролювати всі фінансові потоки громадського транспорту • Волонтери оголосили збір на потужний безпілотний комплекс для тернопільських артилеристів   • На Тернопільщині місцевий житель зберігав два раритетних карабіни без документів та набої до них • Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду
rss

Військовий облік: терміни та порядок надання даних для ТЦК


Опубліковано: 20 Квітня 2024р. о 21:13


Призовники, резервісти та військовозобов’язані чоловіки та жінки зобов’язані кожні п’ять років звіряти свої персональні дані з обліковими даними ТЦК. У разі невідповідності інформації їм загрожує штраф. Детальніше про терміни надання та відповідальність за прострочення даних для чоловіків та жінок розповідаємо далі.

Згідно із новим законом про мобілізацію всі військовозобов’язані повинні протягом 60 днів оновити свої облікові дані. Зробити це можна у ТЦК, ЦНАПі або через електронний кабінет. Поважні причини для неприбуття — перешкоди стихійного характеру, хвороба громадянина та смерть близького родича (батьки, дружина, діти, рідні брати, сестри, дід, баба) або близьких родичів дружини. 

Військовозобов’язані жінки не мають надавати військовий квиток роботодавцю до 2027 року, якщо вони здобули освіту до 30.12.2022 р. та не були на обліку до цього. Додаткова інформація про надання військових даних для жінок наведена наприкінці статті.

Згідно з чинним Порядком організації та ведення військового обліку, в Україні військовий облік ведеться за місцем проживання в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а за місцем роботи або навчання – керівниками підприємств чи закладів освіти.

Дані військовозобов’язаних вносять до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі військово-облікових документів, а саме:

– для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
– для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
– для резервістів – військовий квиток.
Звіряти та/або оновлювати свої персональні дані з обліковими даними місцевих ТЦК та СП призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні не рідше одного разу на 5 років.

Військовозобов’язані чоловіки, жінки та резервісти можуть розпочати офіційну роботу або навчання лише після того, як їх поставили на військовий облік.

Хто зобов’язаний бути на військовому обліку:

– призовники віком від 16 до 27 років;
– військовозобов’язані та резервісти, які не досягли віку перебування у запасі (до 60 років), зокрема жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність;
– жінки з медичною або фармацевтичною спеціальністю, за власним бажанням – жінки зі спеціальністю та/або професією, спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю (перелік винятків, за якими жінок не можуть мобілізувати).
Штрафи за прострочення перевірки чи оновлення військових даних
У разі зміни місця проживання військовозобов’язаний має прибути до місцевого ТЦК та СП для взяття на військовий облік протягом 7 днів із дня прибуття. Також про зміну будь-яких персональних даних необхідно повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку.

За порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію особи притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Відтак у частині 2 статті 210 КУпАП визначена сума штрафу за порушення правил військового обліку – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн).

За повторне протягом року вчинення порушення штрафу збільшується вдвічі – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн). До того ж порушників Національна поліція самостійно доставить до ТЦК та СП.

Ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником ТЦК та СП карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн) або виправними роботами на строк до одного року.

Для запобігання прострочення перевірки чи оновлення даних у ТЦК радимо слідкувати за актуальністю власних даних кожному військовозобов’язаному та, за потреби, оновлювати їх що п’ять років або й раніше.

Які терміни для надання військових даних для жінок
Згідно з пунктом 51 Порядку організації та ведення військового обліку жінки, які отримали медичну або фармацевтичну спеціальність ДО 30 грудня 2022 року, мають надавати роботодавцю військово-облікові документи (військовий квиток) лише з 2027 року, якщо вони не перебували на військовому обліку до цього часу. Тобто у 2023-2026 роках такі жінки можуть працевлаштуватися без надання військово-облікових документів.

Жінки, які отримали медичну або фармацевтичну спеціальність ПІСЛЯ 30 грудня 2022 року, зобов’язані стати на військовий облік і надавати військово-облікові документи (військовий квиток) роботодавцю під час працевлаштування.

Непрацевлаштовані жінки з медичною або фармацевтичною освітою, мають самостійно прибути до відповідного районного (міського) ТЦК та СП для становлення на військовий облік військовозобов’язаних.

Нагадуємо, що військовозобов’язані жінки, як і чоловіки, звіряти та/або оновлювати не рідше одного разу на 5 років власні персональні дані з обліковими даними у районних (міських) ТЦК та СП.


Джерело: Кошт
Рубрика: ,
Мітки:





Новини
3 Травня
2 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше