Найсвіжіше:
• На виїзді з Тернополя сталася ДТП з травмованими – рух транспорту ускладнений • Обидві футбольні команди Тернопільщини зіграють у плей-оф чемпіонату України! • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Жорстока війна забрала життя 44-річного військового з Тернопільщини • Шахраї створили фейкову сторінку мера Тернополя • Тернопіль у ТОП-3 за зростанням цін на житло з початку повномасштабної війни • В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки • Тернополянка передала Папі Римському картину зруйнованого українського міста • Закон про мобілізацію: чи можуть призвати чоловіка з інвалідністю ІІІ групи • В Україні зростуть тарифи на світло: коли та на скільки • Чому квіти – завжди найкращий подарунок • На Тернопільщині чоловік викрав автомобіль і потрапив у ДТП • Непокаране зло множиться: всі 7 цуценят, яких живцем закопала мешканка Тернополя, померли • На Тернопільщині розробили наземний роботизований комплекс «Мураха» для військових (+відео) • На Тернопільщині сьогодні будуть зіграні шість футбольних поєдинків обласного чемпіонату • Вибухи у сусідній з Тернопільською області: рашисти атакували з кількох напрямків • Депутат Тернопільської облради пояснив, чому він за кордоном і два роки не працює у раді • На щиті сьогодні востаннє повернеться до рідного додому Герой з Тернопільщини • Син залишився без батька, а дружина – без чоловіка: на війні загинув військовий з Тернопільщини • Перенесено матч вищої футбольної ліги Тернопільщини – стала відома причина • Від отриманих поранень сьогодні помер 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини • Стовпотворіння в ТЦК: як я ходив зніматися з розшуку. Що треба змінити в організації «уточнення даних» • На Тернопільщині «Міськводгосп» сплатив майже 1 млн грн – зливали в річку фосфати й нафтопродукти • На Тернопільщині важкопораненому воїну ЗСУ виконали краніопластику черепа (+фото)
rss

Військовий облік: терміни та порядок надання даних для ТЦК


Опубліковано: 20 Квітня 2024р. о 21:13


Призовники, резервісти та військовозобов’язані чоловіки та жінки зобов’язані кожні п’ять років звіряти свої персональні дані з обліковими даними ТЦК. У разі невідповідності інформації їм загрожує штраф. Детальніше про терміни надання та відповідальність за прострочення даних для чоловіків та жінок розповідаємо далі.

Згідно із новим законом про мобілізацію всі військовозобов’язані повинні протягом 60 днів оновити свої облікові дані. Зробити це можна у ТЦК, ЦНАПі або через електронний кабінет. Поважні причини для неприбуття — перешкоди стихійного характеру, хвороба громадянина та смерть близького родича (батьки, дружина, діти, рідні брати, сестри, дід, баба) або близьких родичів дружини. 

Військовозобов’язані жінки не мають надавати військовий квиток роботодавцю до 2027 року, якщо вони здобули освіту до 30.12.2022 р. та не були на обліку до цього. Додаткова інформація про надання військових даних для жінок наведена наприкінці статті.

Згідно з чинним Порядком організації та ведення військового обліку, в Україні військовий облік ведеться за місцем проживання в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а за місцем роботи або навчання – керівниками підприємств чи закладів освіти.

Дані військовозобов’язаних вносять до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі військово-облікових документів, а саме:

– для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
– для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
– для резервістів – військовий квиток.
Звіряти та/або оновлювати свої персональні дані з обліковими даними місцевих ТЦК та СП призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні не рідше одного разу на 5 років.

Військовозобов’язані чоловіки, жінки та резервісти можуть розпочати офіційну роботу або навчання лише після того, як їх поставили на військовий облік.

Хто зобов’язаний бути на військовому обліку:

– призовники віком від 16 до 27 років;
– військовозобов’язані та резервісти, які не досягли віку перебування у запасі (до 60 років), зокрема жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність;
– жінки з медичною або фармацевтичною спеціальністю, за власним бажанням – жінки зі спеціальністю та/або професією, спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю (перелік винятків, за якими жінок не можуть мобілізувати).
Штрафи за прострочення перевірки чи оновлення військових даних
У разі зміни місця проживання військовозобов’язаний має прибути до місцевого ТЦК та СП для взяття на військовий облік протягом 7 днів із дня прибуття. Також про зміну будь-яких персональних даних необхідно повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку.

За порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію особи притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Відтак у частині 2 статті 210 КУпАП визначена сума штрафу за порушення правил військового обліку – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн).

За повторне протягом року вчинення порушення штрафу збільшується вдвічі – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн). До того ж порушників Національна поліція самостійно доставить до ТЦК та СП.

Ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником ТЦК та СП карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн) або виправними роботами на строк до одного року.

Для запобігання прострочення перевірки чи оновлення даних у ТЦК радимо слідкувати за актуальністю власних даних кожному військовозобов’язаному та, за потреби, оновлювати їх що п’ять років або й раніше.

Які терміни для надання військових даних для жінок
Згідно з пунктом 51 Порядку організації та ведення військового обліку жінки, які отримали медичну або фармацевтичну спеціальність ДО 30 грудня 2022 року, мають надавати роботодавцю військово-облікові документи (військовий квиток) лише з 2027 року, якщо вони не перебували на військовому обліку до цього часу. Тобто у 2023-2026 роках такі жінки можуть працевлаштуватися без надання військово-облікових документів.

Жінки, які отримали медичну або фармацевтичну спеціальність ПІСЛЯ 30 грудня 2022 року, зобов’язані стати на військовий облік і надавати військово-облікові документи (військовий квиток) роботодавцю під час працевлаштування.

Непрацевлаштовані жінки з медичною або фармацевтичною освітою, мають самостійно прибути до відповідного районного (міського) ТЦК та СП для становлення на військовий облік військовозобов’язаних.

Нагадуємо, що військовозобов’язані жінки, як і чоловіки, звіряти та/або оновлювати не рідше одного разу на 5 років власні персональні дані з обліковими даними у районних (міських) ТЦК та СП.


Джерело: Кошт
Рубрика: ,
Мітки:

Новини
26 Травня
25 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше