Найсвіжіше:
• Аварія біля Зборова: авто з’їхало у кюветі, неповнолітній – у лікарні • Через воду на стадіоні на Тернопільщині довелося перенести матч вищої ліги  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • «Колос» у стартовому матчі нового чемпіонату Тернопільщини з футболу мінімально переміг «Галич» • Особлива увага перед купівлею велозапчастин оптом – їх якість, на що звертати увагу перед закупівлею? • На Тернопільщині п’яні водій та водійка пропонували хабар поліцейським • Відомий дисидент з Тернопільщини виділяє власні кошти на відновлення кладовища воїнів УГА • П’ять днів тривали пошуки 79-річного уродженця Тернопільщини – використовували квадрокоптер • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати • На Тернопільщині покарали горе-жінку, діти якої проживали у жахливих умовах і без нормальної їжі  • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • У громаді на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку пам’яті одразу трьом загиблим воїнам ЗСУ • Що обрати: гарячі тури чи раннє бронювання • Асоціація футболу Тернопільщини презентувала оновлений сайт • Громада на Тернопільщині оприлюднила 16 міст-побратимів • Примкнув до рою найкрасивіших ангелів: на Донеччині загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тендер на ремонт дороги через Тернопільщину на 2,4 мільярда – суд поставив крапку у резонансній справі • У Тернополі виявили автомобіль, який перебував у розшуку • На Тернопільщині презентували інтернет-платформу для переселенців • Переможець Зимової першості Тернопільщини з футболу продовжує переможну ходу • У Тернополі неповнолітній водій мотоцикла отримав травми та був госпіталізований • Сьогодні на Тернопільщині розпочинаються головні футбольні змагання року • У Тернопільській області відмінено 14 сумнівних тендерних закупівель на понад 239 мільйонів • Збаразький «Галич» у футбольному сезоні-2024: з екс-захисником тернопільської «Ниви» та золотою молоддю
rss

В Тернополі пройшла антихутряна акція


Опубліковано: 1 Березня 2019р. о 13:53


Останнім часом усе більше людей відмовляються від використання натурального хутра через жорстокість і неетичність виробництва. До того ж молодь усе частіше віддає перевагу екологічному способу життя, усвідомленому споживанню та виробництву, відмові від хутряних виробів.

Нещодавно тернополяни долучилися до Всеукраїнської антихутряної акції «Знімай хутро назавжди!». Подібні акції пройшли у багатьох містах нашої країни. У Тернополі подію організовували активісти UAnimals за підтримки БФ «Вірні друзі» та ГО «Вірне серце».

Учасники акції об’єдналися навколо трьох основних цілей: закликати людей відмовитися від натурального хутра і врятувати сотні тварин від болючої смерті; звернутися до парламентарів із закликом підтримати законопроект 10019 про заборону хутряного виробництва в Україні; надихнути дизайнерів та магазини відмовитися від використання та продажу кривавого матеріалу.

– Ми закликаємо бути відповідальними перед світом, своїми дітьми та онуками, тому що від шкоди, яка завдається хутряним виробництвом екології, будуть страждати наступні покоління, а біль, який ти завдаєш тваринам, фінансуючи криваву сферу, виміряти просто не можливо. Давайте разом зробимо важливий гуманістичний крок і зрозуміємо, що одяг має бути створений із чогось, а не з когось, – коментує проведення акції засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук.

– Вбивати тварин заради хутра у XXI столітті, коли є безліч альтернатив, – невиправдано жорстоко. Ми часто чуємо, що піднімаємо дану тему, тому що вона в тренді, але насправді кожен, хто не боїться називати речі своїми іменами і піднімати питання на поверхню, своїми принципами, ламанням стереотипів, просвітництвом та діями створює цей тренд і задає рух суспільству, що все більше просинається і відкривається для європейських цінностей. Ми заохочували взяти участь у нашій мирній акції абсолютно всіх, навіть тих, хто ще не відмовився від одягу з хутра та шкіри, адже мета акції передусім просвітницька, а багато людей навіть не задумуються над ціною питання. Разом закликали людей до гуманності та свідомого вибору, обговорювали важливість особистої відмови від хутряного одягу, нагадали найпоширеніші міфи хутрової індустрії та розказали про одяг з альтернативних матеріалів, – розповіла співорганізатор акції, представниця UAnimals у Тернополі Людмила Чеховська
– Ми звикли любити кішок та собак, але не лише ці тварини потребують нашої допомоги. Популяція диких тварин зазнає чималого лиха через втручання людей. Задля хутрового виробництва одних тварин розводять у жахливих жорстоких умовах на фермах, інших ловлять у дикій природі на капкани, вбиваючи таким чином цілі сім’ї тварин… Крім того, не всі знають, що кішки і собаки є доволі поширеною “сировиною” для виробників хутра в Китаї, котрий є величезним експортером хутряної продукції. Звісно, що вироби з такого хутра видають за хутро інших тварин. Це дивовижно, що підтримати заборону хутра у Тернополі прийшло більше півсотні людей у прохолодний та похмурий вихідний день. Дехто взагалі приїхав здалеку заради акції. Атмосфера була виключно дружньою та надихаючою. Віримо, що Україна рухається у правильному напрямку і найближчим часом відмовиться від кривавого і шкідливого для довкілля бізнесу на життях мільйонів тварин, – каже засновниця БФ “Вірні друзі” Алла Ляпандра.

Підтримати заборону хутра у Тернополі прийшло більше півсотні людей

Варто відмітити, що більше десятка країн світу вже відмовились від хутрових ферм: від Великобританії до Австрії, від Австралії до Японії. Дане питання також стосується здоров’я українців та забруднення екології. На хутрових фермах у великій кількості використовують антибіотики, які потім потрапляють у ґрунт. Наслідком цього є поширення смертельно небезпечної бактерії, яка є збудником сепсису та пневмонії. Для подальшої обробки шкур та хутра використовують алюміній, хлор, хлорбензол, мідь, етиленгліколь, свинець, метанол, нафталін, сульфатну кислоту, толуен, формальдегіди. Всі ці важкі метали з ґрунтів виводяться століттями і призводять до важких захворювань людей. Аби привернути увагу до цієї проблеми, учасники акції зібрали підписи до Верховної Ради на підтримку законопроекту 10019, розробленого в рамках кампанії Хутроoff на запит більш, ніж 27 тисяч українців, котрі підписали петицію до парламенту щодо заборони хутрових ферм в Україні.

Зірки і зоозахисники закликають відмовитися від натурального хутра та вибирати одяг із не менш теплих і якісних синтетичних матеріалів, які навіть за зовнішнім виглядом можуть дати фору будь-якому натуральному виробу. І якщо в минулому десятилітті на такі заклики реакція була не особливо бурхливою, то в останні роки ситуація кардинально змінилася.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
29 Квітня
28 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше