Найсвіжіше:
• На Запоріжжі загинув 22-річний воїн з Гусятинщини • Як підтвердити ТЦК свою відстрочку без смартфона • Відомий зборівчанин назвав Орбана найбільш цінним замороженим російським активом у Європі • У Тернополі триває збір теплих речей і смаколиків для захисників • Донька екс-захисника тернопільської «Ниви» здобула срібло на Кубку Європи • Побиття, «зниклий» свідок і COVID: родина військового з Гусятинщини не вірить в офіційну версію смерті • У Чернігівській області загинув прикордонник з Гусятинщини • Затримали другого фігуранта, причетного до вибуху на «Укрпошті»: тернополянин виготовляв з боєприпасів сувеніри • Митний склад чи звичайне зберігання: у чому різниця і що обрати бізнесу • Шукаєте неповторні ювелірні прикраси – вам до Arcanite! • У Тернополі нагородили найкращі футбольні команди та найкращих гравців 2025 року! • Туристичні локації Київщини, про які варто знати • Ексдепутата Тернопільської облради підозрюють в отриманні хабаря у 30 тисяч доларів • Новий бомбардир з Тернополя для «Буковини»: деталі трансферу та перше інтерв’ю новачка (відео) • Верховна Рада включила ювілей Олега Барни до календаря пам’ятних дат • Вірт відверто розповів, чому покинув тернопільську “Ниву” • У Збаражі згоріла приватна оселя: рятувальники вберегли від вогню сусідні будівлі та техніку • Головний тренер «Вікнин» Ростислав Ціх: «Хлопці за два роки змужніли, це показала остання гра проти «Агрону» • Фіктивні акти і завищені роботи: у ДСНС Тернопільщини розкрили схему на 1,8 млн грн • Пилочки для манікюру: які бувають і як обрати • Гучна справа ТЦК у Борщеві: доки тривають суди і слідство, померли вже двоє людей • На Тернопільщині замінять аварійний міст через річку Стрипа • Довідка про несудимість: як отримати офіційний документ швидко та без черг • Палац із таємним ходом і шаховим орнаментом: на Тернопільщині відновлять графський маєток • У громаді на Тернопільщині здійснюватиметься відстріл тварин
rss

В дорожні ями на Тернопільщині закопають рекордні за 25 років гроші


Опубліковано: 20 Липня 2016р. о 15:00

remont dorig

На Тернопільщині за 145 мільйонів відремонтують дорогу Тернопіль – Дубно

Обласна влада Тернопільщини анонсувала початок капітального ремонту стратегічної для області дороги Тернопіль – Дубно. На переконання очільника області Степана Барни, за часів незалежності України (з 1991 року) подібних за масштабом робіт ще не було. Бюджет дороги складає майже 145 мільйонів гривень.

Автомобільна дорога Тернопіль – Дубно є магістральним шляхом державного значення і являється відгалуженням міжнародного транспортного коридора «Балтійське море – Чорне море» – Тернопіль-Чернівці-Порубне.

– Зараз, допоки є гроші, виконується ремонт найбільш проблемних ділянок дороги. А далі, коли надійде повноцінне фінансування, робитимемо всю дорогу. На неї до межі з Рівненською областю маємо спрямувати щонайменше 140 млн. грн. Такого будівництва доріг у Тернопільській області за часи незалежності ще не було! – зазначив Степан Барна.   

На сьогодні Службою автомобільних доріг (САД) у Тернопільській області проведено виконання ремонтних робіт від початку міста Тернополя до повороту на с. Чернихівці Збаразького району на загальну суму 26,5 млн. грн.

– При виконанні робіт застосовано сучасну технологію холодної регенерації, або ресайклінгу, яку широко використовують у світовій практиці. Ресайклінг забезпечує зміцнення основи, а це означає, що дорожнє покриття служитиме набагато довше, ніж після простої заміни верхніх шарів асфальтобетону, – переконаний начальник обласної САД Богдан Юлик.

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області, за словами її керівника, готова приступити до виконання ремонтних робіт загальною протяжністю 67,15 км на загальну суму 144 760 тис. грн., визначених постановою Кабінету Міністрів у випадку спрямування фінансування на ці цілі.

Додамо, що, окрім небувалого за масштабом ремонту, а відповідно і великими грішми на ці роботи, кошти є великою спокусою. Ні для кого не секрет, що в подібного роду проектах у більшості випадків існують так звані відкати. Тобто за можливість освоїти великі гроші, дорожники у різні роки мали повернути «замовникам» від 10 до 30 відсотків передбачених коштів. На жаль, ці негативні моменти з минулого, очевидно, збереглися і до сьогодні. Зокрема, голову комітету з питань транспорту Верховної Ради України Ярослава Дубневича під час нещодавнього візиту на Тернопільщину дуже здивувала вартість одного кілометра дороги в нас і на Львівщині. За даними парламентаря, 1 км дороги на Кременець у наших дорожників коштує 7,5 млн. грн., а у львівських, які ремонтують дорогу в напрямку на Івано-Франківськ, – 6,3 млн. грн. при тому, що товщина дорожнього полотна у нас менша. Пан Дубневич задав логічне запитання тернопільському дорожнику Богдану Юлику: кому носите гроші?  

Тоді пан Юлик головному транспортнику країни не зміг нічого заперечити. Натомість у коментарі «Номер один» Богдан Іванович зауважив, що на виїзному засіданні комітету йому просто не дали слова, хоча він мав що сказати.

– У Львівській області роботи виконує фірма ПБС. Теж за технологією ресайклінгу. У них кілометр коштує 9,5 млн. грн., у нас – 7,5 млн. грн., що значно дешевше. Звідки взяв дані Дубневич, мені не відомо, – дивується Богдан Юлик.

Керівник обласної Служби автомобільних доріг зауважив, що вартість полотна формується з вартості матеріалів, емульсії, цементу тощо.

– У нашого підрядника «Техно-Буд-Центр» усе постачання оптове, він має власну залізничну колію та прямі договори з заводами, чого немає в інших. Також треба врахувати, що в нас частина дороги першої категорії. Тобто якщо львів’яни роблять дорогу шириною 7 м, то в нас – від 9 до 15 метрів, а це різниця у вартості. І якщо брати за одиницю виміру 1 кв. м, то ми маємо реально дешевшу ціну, – резюмував Богдан Юлик.

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,




Новини
21 Грудня
20 Грудня
19 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше