Найсвіжіше:
• «Агрон» та ФК «Збараж» провели футбольний спаринг у Тернополі • Мешканка Підволочищини за 500 доларів обіцяла позитивно “здати” іспит з водіння • «Бандерівець» зі Скалатчини виграв першість Львівщини з футзалу • Теребовлянський суд через сваху притягнув до відповідальності старосту з Микулинецької громади • У Тернополі в аварію потрапила вагітна жінка • Сенсаційний 14-й тур у третій Тернопільській футзальній лізі: обидва лідери зазнали поразок • На Кременеччині на вихідних одразу три п’яних водії пропонували хабарі копам • Інтрига першої Тернопільської футзальної ліги: два очка розділяє одразу три лідируючі команди • Сьогодні Тернопіль прощатиметься з військовим, який помер внаслідок важкого захворювання • Мешканка Великоберезовицької громади втратила 70 тис грн купуючи інвертори • На Монастирищині недобросовісні орендарі мають повернути громаді понад 34 га землі • На Зборівщині повну середню освіту можна буде здобути лише в одному навчальному закладі • Тернопільщина отримала нового футзального чемпіона! • Сутичка біля ресторану: у Тернополі засудили чоловіка за побої у центрі міста • Військовий капелан із Тернопільщини отримав чергове звання • Аварійне відкриття дверей чи ремонт техніки на дому – це все «Your Service»! • Фірма з Тернополя поставить 4 600 зарядних станцій на 190 млн грн • Сьогодні визначиться футзальний чемпіон Тернопільщини • Диякон з Тернопільщини їздив на окуповану територію, щоб помолитися за російського патріарха Кирила • У сусідньому з Тернопільщиною районі виявили ракету “Кинджал” • Відомий зборівчанин заявив, що Україна не поступиться територіями на переговорах із РФ • На Донеччині загинув стрілець-вогнеметник з Тернопільщини • Інтрига другої Тернопільської футзальної ліги: три очка розділяє одразу чотири команди • На Кременеччині під час пожежі загинув чоловік • Дружина співака з Тернопільщини розповіла про купівлю квартири для 4-річного сина
rss

УПЦ (МП) скаржиться, що держава буде займатись “експропріацією церковних святинь” в Почаєві


Опубліковано: 26 Січня 2025р. о 12:30

В УПЦ (МП) заявили, що запланована державним заповідником інвентаризація в Почаївській лаврі передбачає виявлення і опис всього церковного начиння, і називають це “експропріацією церковних святинь”. Про це повідомляє лаврська прес-служба.

Як йдеться в повідомленні, братія Свято-Успенської Почаївської лаври звернулася до директора Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника у зв’язку із намаганням представників вказаної держустанови провести інвентаризацію рухомого майна обителі.

У листі братії зазначається, що запланована заповідником інвентаризація передбачає виявлення і опис всього церковного начиння, яке міститься в Успенському, Троїцькому соборах та Монастирських келіях.

Насельники лаври заявляють, що “церковне начиння, яке намагаються інвентаризувати працівники КПДІАЗ, монастирю не передавалося державою, а отже така інвентаризація є незаконною”.

За словами прес-секретаря монастиря Архімандрита Гавриїла, вказана інвентаризація “у прямому сенсі слова є гібридною експропріацією та конфіскацією” церковних святинь.

Він зауважив, що новий акт інвентаризації включає в себе святі нетлінні мощі прп. Іова Почаївського, “що є приниженням релігійних почуттів ченців та віруючих, якого не чинила навіть комуністична радянська влада”.

Нагадаємо, раніше у Почаївській лаврі комісії з інвентаризації не дозволили проводити перевірку майна.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:




Новини
16 Лютого
15 Лютого
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше