Найсвіжіше:
• Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря 
rss

У ЗУНУ обговорили питання глобалізації економіки, конкуренції та підготовки аудиторів


Опубліковано: 23 Травня 2021р. о 14:00


У Західноукраїнському національному університеті кафедра фінансового контролю та аудиту провела круглий стіл на тему: «Вдосконалення навчальних планів з освітньо-професійної програми «Аудит і аналіз бізнесу»

«Студенти мають унікальну можливість отримати сучасну освіту»

Науковці та практики обговорювали шляхи покращення навчальних планів із освітньо-професійної програми «Аудит і аналіз бізнесу». Глобалізація економіки, ринкова конкуренція як на внутрішньому, так і на зовнішньому рівнях вимагають підготовки максимально кваліфікованих спеціалістів. Професії фінансового аналітика, економічного експерта, аудитора потребують фахових знань, умінь та навиків.

– Освітня програма «Аудит і аналіз бізнесу» є особливо актуальною. Великий ринковий попит на фінансових аналітиків, експертів-економістів та аудиторів сприяє високій оплаті праці та формує престижний імідж професії. Ініціативні студенти, котрі  беруть участь у заходах кафедри «Фінансового контролю та аудиту», часто отримують похвалу від ректора. До того ж вони  мають унікальну можливість отримати сучасну освіту, що поєднує багатогранні знання фінансиста та економіста, аналітика, ревізора, аудитора, наукового працівника. Знання у даних напрямах необхідні керівникам компаній, топ-менеджерам, підприємцям. Освітню програму «Аудит і аналіз бізнесу» доцільно доповнити дисциплінами з блоку аналізу, аудиту та контролю, – зазначив декан факультету фінансів та обліку Західноукраїнського національного університету Андрій Кізима.

– Чимало випускників ЗУНУ працює в ГУ ДПС в області, зокрема в управлінні аудиту, тож служба неабияк зацікавлена в якісній підготовці фахівців даного напряму. Час не стоїть на місці, усе рухається вперед – і бізнес, і податкова у тому числі. Ми стаємо більше сервісною службою та контролюючим органом, зокрема пропонуємо платникам  велику кількість сучасних електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому чи офісу. Так само має змінюватися і вдосконалюватися система освіти, – говорить начальник головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

На думку заступниці начальника управління – начальниці відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області Ганни Шкляр, характер та  особливості освітньої програми «Аудит і аналіз бізнесу» потрібно реалізувати через організацію практичної підготовки. А саме в підрозділах підприємств виробничої сфери, державних органів податкової служби України, аудиторських установ, організацій, що здійснюють контроль діяльності господарюючих суб’єктів. Перелік дисциплін освітньої програми має враховувати новітні освітні тенденції та запити ринку праці з фаху. Вона пропонує доповнити освітню програму дисципліною  «Професійна етика та комунікації в аудиті».

– Спеціальна освіта за програмою «Аудит і аналіз бізнесу» орієнтована на отримання базових знань та практичних навичок. Програма включає напрями  в галузі  аналізу, аудиту, контролю та оподаткуванні діяльності підприємств. Варто зазначити, що пріоритетним у процесі навчання є практико-орієнтованість та адаптивність до ринкових реалій. Водночас одна із низки дисциплін – економічна експертиза, судово-економічна експертиза, судово-бухгалтерська експертиза – допоможе студентам освоїти експертні методи і принципи збору, опрацювання та аналізу інформації. Отримані дані щодо діяльності суб’єктів господарювання будуть використані для усунення невідповідностей та внесення коригувальних дій, – каже заступник завідувача Тернопільського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Світлана Згуровська.

«Абітурієнти проходять виробничу практику в аудиторських фірмах»

– Ринок сьогодні не потребує звичайного обліковця, а вимагає фінансового аналітика, тому доцільно звернути увагу  на аналітичні дисципліни і варто доповнити перелік компонентів з такого блоку дисциплін: «Аналіз господарської діяльності», «Фінансовий аналіз», «Звітність підприємства», «Аналітичне забезпечення прийняття управлінських рішень», «Аналіз фінансової звітності», «Функціонально-вартісний аналіз», «Управлінський аналіз і прогнозування», – додав бухгалтер-експерт АФ «Тер Аудит», кращий бухгалтер України-2016 Юрій Іванечко.

Заступник керівника аналітично-ревізійного відділу ТОВ «Торгова група «АРС-Кераміка» Володимир Шкварок висловив свою думку щодо необхідності практико-орієнтованого навчання студентів із врахуванням особливостей освітньо-професійної програми «Аудит і аналіз бізнесу». Сучасним підприємствам    потрібні  висококваліфіковані  фахівці – аналітики, економічні експерти та аудитори.

На думку доцента кафедри фінансового контролю та аудиту, сертифікованого  аудитора та члена Спілки аудиторів України Маркіяна Щирби, варто доповнити перелік компонентів освітньо-професійної програми «Аудит і аналіз бізнесу»  наступними дисциплінами: «Державний аудит», «Внутрішній аудит», «Аудит спеціального призначення».

Гарант освітньо-професійної програми «Аудит і аналіз бізнесу», член-кореспондент Міжнародної кадрової Академії Зоряна Литвин акцентувала увагу  на мету освітньої програми підготовки фахівців, яка полягає в умінні розв’язувати складні спеціалізовані завдання та прикладні проблеми саме у сфері аналізу, контролю, аудиту та оподаткування. Кадрове забезпечення освітньо-професійної програми «Аудит і аналіз бізнесу» кафедри «Фінансового контролю та аудиту»  відповідає профілю освітніх компонентів. На кафедрі, окрім докторів економічних наук, професорів, докторів філософії, доцентів, працюють три сертифіковані аудитори, члени Спілки аудиторів. Студенти навчаються за дуальною формою освіти та проходять виробничу практику в аудиторських фірмах «Тер Аудит», «Галичина-Аудитсервіс», у Тернопільському відділенні Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

Свої думки та побажання щодо бачення перспективних, актуальних дисциплін відповідно до вимог сучасної економіки висловлювали і студенти.

На завершення дискусійного обговорення завідувач кафедри фінансового контролю та аудиту, доктор економічних наук, професор, сертифікований аудитор, член Спілки аудиторів України, член Ради незалежних бухгалтерів та аудиторів України, член Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України Михайло Лучко додав, що освітньо-професійну програму «Аудит і аналіз бізнесу», зокрема, слід доповнити дисциплінами блоку: аналітичних дисциплін, економічної експертизи, контролю та аудиту.

Сніжана Матяш


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше