Найсвіжіше:
• У Гусятині не розминулися автобус та мотоцикл • Тернополянин здобув кубок президента Азербайджану • Чистий четвер: прикмети, традиції, молитви і замовляння • Військового з Тернопільщини, який загинув 2 роки тому, сьогодні поховають у Чернівцях • Частина Тернопільщини сьогодні буде світла – стала відома причина • Електронні черги в ТЦК і онлайн-кабінет: як все працюватиме з 18 травня • Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 • В Україні нарахували 160 тисяч чиновників, мобілізовано – 2,5% • На Тернопільщині продовжує свою діяльність робоча група з підзвітності та прозорості • Нещасний випадок на Тернопільщині – 81-річна жінка впала у річку і втопилася • Заробітки аферистів: поліцейські Тернопільщини встановлюють особу шахрая • На війні загинув футболіст з Тернопільщини • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • Раніше судимого тернополянина поліцейські підозрюють у вчиненні крадіжки з ринку • На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасово тримання (відео+фото) • Відбулося жеребкування півфінальних пар футбольної Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини • П’яний водій з Чортківщини намагався відкупитися доларами і гривнями • Головний футбольний матч тижня на Тернопільщині: «Агрон» – «Дністер» • Профілактика інфекційних захворювань у дитячому віці • Боєць бригади «Лють» з Тернопільщини Володимир Ониськів: «Після реабілітації одразу до побратимів на поле бою, інших варіантів не розглядаю» • 50-річний мотоцикліст потрапив до реанімації після ДТП на Борщівщині • На Тернопільщині інвестор за 5 років так і не збудував обіцяний сміттєпереробний завод • Дві гранати, артснаряд, протитанкова та мінометна міни – виявили та знешкодили на Тернопільщині • У Тернопільській та Хмельницькій областях під час Великодніх свят на могилах з’являються мавки і танцюють
rss

У Збаражі учні військового коледжу отруїлися та підхопили норовірусну інфекцію!


Опубліковано: 27 Лютого 2020р. о 10:00


На минулому тижні одразу 27 учнів Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою підготовкою, що базується у Збаражі, опинилися у лікарні.

Діти скаржились на головний біль, слабкість та діарею

За повідомленням ДСНС, перші пацієнти лікувальної установи – це діти 2003-2005 років народження. Вони почали надходити ще в ніч на 19 лютого. Діти скаржились на головний біль, слабкість та діарею. Ближче до вечора того ж дня пацієнтів ставало більше. Серед них хлопці та дівчата різного віку – від 15-ти до 18 років. І у всіх були схожі симптоми. Медики вирішили, що це отруєння. У поліції розпочалося слідство, а даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань згідно зі статтею 325 ККУ порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.

Разом із правоохоронцями експерти почали встановлювати причину масового отруєння учнів. У навчальному закладі працювали поліціянти та фахівці Держпродспоживслужби. Перевіряли їдальню та харчі, які були привезені з дому. Діти повідомили, що не всі, хто опинився в лікарні, вечеряли у столові.

За розпорядженням начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, головного державного інспектора краю Василя Хомінця роботу харчоблоку призупинено, відновлять її після ліквідації спалаху та за умови отримання результатів лабораторних досліджень, які відповідають вимогам нормативно-правових актів.

У п’ятьох госпіталізованих дітей виявлено норовірусну інфекцію, в інших хворих – стафілокок

Варто знати

Основними шляхами проникнення норовірусу в організм є: харчовий  при вживанні немитих овочів або фруктів; водний – при вживанні рідин, що містять вірус; контактно-побутовий, коли в організм вірус проникає через посуд, предмети побуту, немиті руки. Норовіруси передаються від людини до людини (62-84% від усіх зареєстрованих спалахів) й опосередковано через заражену воду і їжу. Передача може бути повітряно-крапельним шляхом, коли у хворого є блювота та діарея. Інфекція може потрапляти в їжу та в дихальні шляхи, якщо здорова людина буде дихати повітрям біля зараженої людини після або під час блювання. Перші ознаки недуги виникають через 24-48 годин після зараження. Сильна нудота, що переходить у блювоту, пронос, підвищена температура тіла, м’язові і головні болі, слабкість – так проявляється норовірусна інфекція. Після одужання організм виробляє нестійкий імунітет до вірусу – до 8 тижнів. Після закінчення цього періоду в людини знову може розвинутись норовірусна інфекція.

«Стафілокок – у капусняку»

Однак не все так просто, як здавалося б. Фахівці Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України встановили, що даний спалах гострої кишкової інфекції є вірусної етіології. При проведенні лабораторних досліджень біологічного матеріалу, відібраного від хворих, виявлено фрагмент РНК норовірусів. Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській ОДА розглянула це питання. Керівництву закладу надано детальну інформацію щодо комплексу протиепідемічних заходів.

Василь Хомінець

– Маємо неприємність, адже отруєння дітей, тим паче такої великої кількості, – це велика проблема. Станом на сьогодні всі учні, котрі були госпіталізовані у районну лікарню, виписані, їхній стан покращився. У ніч на 19 лютого близько 3-ї години ночі до лікарні почали поступати учні. Вже о 10-й ранку наш лабораторний центр виїхав до навчального закладу та проводив усі необхідні маніпуляції. Брали зішкріби, відбирали зразки їжі. За результатами досліджень було встановлено, що частина дітей підхопила норовірусну інфекцію. Постало питання, звідки вона з’явилася? У ході розслідування виявилось, що у гороховому пюре знайшли збудник сальмонели, який і вплинув на самопочуття дітей. Встановити, як саме він потрапив у пюре, важко, адже такий продукт, як горох, не може сам по собі його містити, – розповів начальник головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець.

За останньою інформацією ДУ Тернопільський лабораторний центр МОЗ України, зі всіх госпіталізованих дітей у 5-ох виділено норовірус. В інших хворих виділявся стафілокок, умовно патогенна флора (дослідження проводили в районній лікарні).

За даними лабораторних досліджень харчових продуктів, готових страв, змивів з обладнання, кухонного посуду, взірців води питної виявлено, у гороховому пюре патогенні збудники – сальмонелу та стафілокок, у капусняку – стафілокок та бактерії групи кишкової палички, у салаті з буряка – бактерії групи кишкової палички, у змивах зі столу та ножах для сирого м’яса – стафілокок. Дані результати свідчать про грубі порушення вимог санітарного законодавства – технологій та умов приготування страв, недотримання режиму дезінфекції, особистої гігієни персоналом їдальні. 

– При приготуванні їжі порушено санітарно-гігієнічні норми. Адміністративну та матеріальну відповідальність обов’язково буде покладено на винуватців, хоча за порушення таких норм є і кримінальна відповідальність. Це буде встановлювати поліція. Такі порушення не можуть бути без покарання, адже мова йде про здоров’я дітей, а ним нехтувати не можна, – підсумував Василь Хомінець.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
2 Травня
1 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше