Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

У Зарваниці з’явився «Український Єрусалим»


Опубліковано: 31 Серпня 2018р. о 11:52


27 серпня під час Успенської прощі до Марійського духовного центру «Зарваниця» особисто предстоятелем УГКЦ, Блаженнішим Святославом здійснено освячення культової споруди «Український Єрусалим» – копії комплексу споруд Святої землі, зокрема Гробу Господнього.

Унікальний культовий комплекс споруджено за чотири роки

Ідея його створення виникла, коли архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк та отець Володимир Фірман відвідали Німеччину і в місті Айштадті побачили копію Гробу Господнього.

– Далі відбувся практичний крок. Митрополит Василій благословив делегацію від Тернопільсько-Зборівської архієпархії на поїздку до Святої землі. Там ми мали зустріч із кустодієм (хранителем) Святої землі – отцем Фраческо Паттоном, від якого отримали благословення та дозвіл на будівництво в Україні насамперед копії Гробу Господнього. Під час цієї поїздки познайомились також з отцем Сергієм, який відповідальний за архітектурні споруди Святої землі. Нам показали Гріб Господній, архівні матеріали, як він змінювався, адже з історії знаємо, що той неодноразово руйнувався і знову відбудовувався, – розповів референт зовнішніх зв’язків Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ отець Іван Січкарик, котрий був членом делегації, яка їздила в Єрусалим.

Коли тернопільська делегація повернулася в Україну, розпочалися роботи з будівництва Гробу Господнього. Було це в 2014 році.

– Потрібно було пристосуватися до українських умов і реалій, адже Гріб Господній не є накритий і знаходиться у храмі, через це необхідно було зробити відповідне накриття. Для цього використали камінь-вапняк травертин із кар’єрів Бережанщини, який не тримає вологості. Два роки тривало спорудження Гробу Господнього, а коли роботи підходили до завершення, приходили паломники і казали, щоби не зупинятися на будівництві тільки Гробу, а зробити щось більше, і пропонували свої ідеї, – пригадує отець Іван.

Від цих пропозицій до їхнього втілення в життя пройшло ще два роки. І ось нині в Зарваниці постав унікальний комплекс «Український Єрусалим», який вміщає у собі копії найбільших християнських святинь Святої землі. Це  Голгофа – гора, на якій розіп’яли Ісуса Христа; Оливний город, де Ісус молився перед арештом; сходи Покаяння, якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата. Посередині величного комплексу розміщена купіль Ветезда, де оздоровлювалися хворі. Справа знаходяться Левові (Ліонські) ворота, одні з воріт, які ведуть у місто, та вежа Давида, яку впродовж століть ніхто не зміг підкорити. А центральною спорудою комплексу є копія Гробу Господнього. Все місце оточене мурами, які відображають оборонні мури Єрусалима.

– Входячи у комплекс «Український Єрусалим», паломнику в певний спосіб можна пережити насамперед зустріч з Ісусом Христом через унікальні споруди, які там є. Кожна з них має своє біблійне розуміння. Не кожен паломник знає, що означає та чи інша споруда, тому на них розміщені таблиці з назвами, а під ними – цитати зі Святого письма, щоби людина внутрішньо, у своїй душі, могла зробити відповідний зв’язок і пережити подібно, як це відбувається під час Хресної дороги, – зауважив отець Січкарик.

Кожний християнський народ прагне мати певні святині, щоби відчувати духовний зв’язок зі Святою землею. Тепер такий зв’язок є і в українців. 

– Упродовж історії християнства ми бачимо, як кожна людина прагне доторкнутися до тих місць, де Господь-спаситель ступав, де він перебував та навчав. І тому присутність у Зарваниці цього комплексу, зокрема копії Гробу Господнього, – це важливий момент зростання у вірі для кожного українця, який туди прийде. Щоби він якщо не у спосіб фізичний безпосередньо на Святій землі (хто не має такої можливості), то принаймні в Зарваниці міг доторкнутися, побачити, уявити, і через це віра його має завжди зростати, – зазначив отець Іван Січкарик.

Камінь з Єрусалима вмонтували в копію Гробу Господнього у Зарваниці

На освячення «Українського Єрусалима» прибула делегація зі Святої землі на чолі з кустодієм (хранитель, страж) Святої землі отцем Фраческо Паттоном, а також його вікарієм – отцем Доброміром Яштою, які з собою привезли частину каменя із Гробу Господнього, який вмонтували в копію споруди у Зарваниці.

– Подільська святиня Марійський духовний центр у Зарваниці збагатилася ще однією спорудою – «Українським Єрусалимом». Для всього українського народу це велика і непересічна подія, яка допоможе паломникам, які прийдуть до Зарваниці, доторкнутися до Святої землі, відчути свою духовну єдність зі святими місцями. Тут також відбуватиметься момент духовного виховання, пережиття, усвідомлення, розширення світогляду. Багато людей, читаючи святе письмо або відвідуючи святі літургії, часто чують про місця, до яких торкався Ісус Христос. Важливо, щоби людина мала не просто собі якусь картину, а до кінця розуміла, про що йдеться. Ці споруди – це перший етап для паломників прийти у Зарваницю, наступний крок – практичне усвідомлення і реалізування цієї віри на щодень, коли вони повернуться до своїх домівок, – зазначив на освяченні «Українського Єрусалима» Блаженніший Святослав.

За інформацією духовенства, всі роботи зі спорудження «Українського Єрусалима» виконувалися виключно українськими майстрами, які професійно підійшли до своєї роботи. Над будівництвом цього унікального об’єкта працювали десятки робочих із різних куточків Тернопільщини та інших областей. Усі вони були нагороджені подячними грамотами та срібними натільними хрестами із рельєфним зображенням Гробу Господнього на згадку про нелегку працю, виконану на Божу славу.

– Висловлюю подяку всім людям, які захотіли, щоби цей комплекс постав, та своїми внесками і пожертвами доклалися до його спорудження. Також вдячний волонтерам – мирянам та священикам, які приїжджали у Зарванцю, щоби  послужити при тій великій історичній події. І насамкінець хочу подякувати всім людям, які молилися за спорудження «Українського Єрусалима», адже все відбувалося без затримок як щодо роботи, так і матеріалів, – сказав архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.  


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше