Найсвіжіше:
• Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України • Після скарги “Пташки” з Тернопільщини на шалені втрати у 59 бригаді виявили погані рішення керівництва • На Тернопільщині 27 липня на шість годин вимикатимуть світло • Футбольна команда з Тернопільщини дозаявила екс-півзахисника чернівецької «Буковини» • На Тернопільщині археологи розкопали давньоруське місто Биковен • Команда вищої ліги Тернопільщини дозаявила гравця з майже сотнею матчів серед професіоналів • Заступник міського голови Кременця та депутатка вимагали у підприємців хабарі за перемогу у тендері • Двоє працівників Борщівського військкомату, яких звинувачують у корупції, вийшли під заставу • Перестало битися серце вокалістки відомого тернопільського гурту • На Тернопільщині викрили чоловіка, який влаштував наркопритон • Мікрозайм або кредитна лінія − що вибрати та у чому різниця? • У Тернополі затримали чоловіка, який обікрав 15 водоматів (відео+фото) • Став відомим перший суперник тернопільської “Ниви” у новому сезоні • У Міноборони розповіли, чи є потреба у зниженні призовного віку • Безпечний освітній простір Тернопільщини потребує покращення – результати дослідження • Хто в Резерв+ може отримати автоматичну відстрочку – дві категорії • Житель Тернопільщини отримав 4 роки тюрми за неправдиве повідомлення про замінування адмінбудівлі поліції • Сьогодні впродовж усього дня буде ускладнений рух транспорту на вулицях Крушельницької та Грушевського • У Тернополі розпочали встановлення дорожніх знаків дорогою до Дальнього пляжу • Через 6 днів у громадському транспорті одного з міст Тернопільщини не прийматимуть готівку • 33-річний житель Борщівщини організував підпільний бізнес • Блаженнійший Епіфаній на Тернопільщині освятив місце під меморіал памʼяті полеглих захисників України • У розташуванні військової частини помер воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині 26 липня вимикатимуть світло з 5 до 24 години: графік • Тернопільщина завтра зустрічатиме померлого у лікарні Дніпра Героя
rss

bty

У Тернополі знають, як реалізувати на практиці український економічний націоналізм у галузі енергетики


Опубліковано: 10 Липня 2020р. о 12:47

Господь створив світ, він дав людині енергію, тому що вона і є ним. Це аксіома. Він поділив енергію на відновлювальну – вітер, сонце, вода, біомаса, і консервовану в земних надрах – нафта, газ, вугілля, торф, уран. У період, коли людство використовувало свіжу енергію, проблем із довкіллям не було. З настанням промислової революції розпочалася ера інтенсивного використання енергії з надр, що призвело до теперішнього стану екології. Зараз ми знаходимося в точці неповернення. Якщо радикально не зменшити використання токсичного палива надр, біосфера нашої планети почне колапсувати, а на людство чекає армагедон. Тому цивілізований світ нарощує частину “зеленої енергії” в енергобалансах своїх країн.

Дружній трудовий колектив однодумців, котрі працюють на благо Тернопілля та цілої країни

Науковці Тернопілля також долучилися до процесів диверсифікації джерел енергії і разом з ентузіастами розпочали реалізацію амбітного проєкту з виробництва теплогенераторів-утилізаторів  відходів на підприємстві «Промінь». Колись на ньому виробляли антени для різних цілей, у тому числі військових. Зараз ДП “Промінь” розграбовано. Профільні замовлення практично відсутні. Аварійний стан будівлі не дає змоги безпечно працювати людям. Порушується трудове законодавство  України, адже понад 7 років виробничі приміщення не опалюються, стан будівлі погіршується і загрожує черговим обвалом, а це пряма загроза життю працівників.

Журналісти нашого видання поспілкувалися з командою інвесторів і дізналися, що вони готують загальноукраїнську презентацію своїх розробок. Отож ми запитали в них, як вони собі уявляють задекларований урядом країни Український економічний націоналізм (УЕН) у конкретно їхній ситуації.

Керівник проєкту, доктор технічних наук, експерт Міністерства освіти й науки України в галузі енергетики й енергозбереження Валерій Федорейко каже, що УЕН – це створення науково-виробничих структур з однодумців-фахівців, які можуть на практиці реалізувати актуальні для економіки держави проєкти, спрямовані на зменшення енергетичного марнотратства в Україні.

– На одиницю ВВП наша країна споживає у 3,2 раза більше енергії, ніж розвинені країни. Ціна будь-якого товару складається із трьох складових: це комплектуючі, енергія і зарплата. Логічно, якщо ми в рази енергозатратніші, то зарплата в рази менша. Багаторічні наші дослідження дозволили нам розробити алгоритм дій.  Розроблено й реалізовано  десятки державних та комерційних тем, які стали основою нашого проєкту, – говорить пан Федорейко.

А ось кандидат технічних наук, директор науково-виробничого об’єднання    «Енергоощадні технології», провідний спеціаліст у галузі диверсифікації джерел  енергії Іван Іскерський додає, що УЕН – це диверсифікація джерел енергії шляхом вилучення з енергобалансу держави дорогого, екологічно шкідливого викопного палива (нафта, газ, торф, вугілля). В Україні є дешевий відновлюваний ресурс – біомаса і відходи. У системах первинної генерації енергії вони повинні замінити традиційні джерела.

– Реалізація нашого проєкту на рівні держави дасть можливість у рази зменшити ціну  енергоносіїв, значно покращити екологію, створити тисячі нових робочих місць, вирішити цілий ряд фатальних для країни проблем, пов’язаних із російським газом, – переконує пан Іскерський.

Головний конструктор, розробник теплотехнічних модулів проєкту Олег Каліщук запевняє, що УЕН – це реалізація напрацювань вітчизняних учених, конструкторів та інженерів з використанням комплектуючих 100% українського походження, оптимізація процесів перетворення енергії та їхня адаптація до різних виробництв.

– Теплогенератор, який ви бачите, створений і виготовлений з урахуванням 5-річного досвіду експлуатації його попередників у Хоросткові, він є модернізований, модульного типу і складається з механізмів подачі палива, камери вихрового згорання, теплообмінника, вентиляторів, циклону очистки продуктів згорання, системи управління. Його вага – приблизно 20 тонн. Теплова потужність у межах 2500 кВт, що дає змогу просушити в добу 300-400 тонн кукурудзи або обігріти 25 тис. кв. м приміщень. Коефіцієнт згорання знаходиться у межах 92-94%, тому викиди в атмосферу практично відсутні й відповідають існуючим нормам. Термін окупності складає один сезон. Гарантійне обслуговування – 2 роки. Тут знаходяться і піролізні генератори для обігріву приміщень потужністю 100, 150, 300 кВт, а також утилізатор важколіквідних відходів, у тому числі медичних, потужністю 500 кВт. Усі генератори сертифіковані та виготовлені на 100% із вітчизняних компонентів, – стверджує Олег Каліщук.

Фінансовий керівник проєкту Наталія Іскерська стосовно УЕН говорить, що це залучення коштів вітчизняних інвесторів для розвитку української промисловості, створення нових робочих місць, достойні зарплати працівникам та адекватні податки державі.

– Для реалізації проєкту ми оформили кредит у державному банку. Кошти необхідні для оплати оренди виробничих та офісних приміщень «Променя», обстеження технічного стану аварійної будівлі спеціалізованими організаціями, виготовлення проєктно-кошторисної документації, будівельних конструкцій, модернізації системи опалення підприємства. На  сьогодні ми проплатили, в тому числі “Променю”, близько 5 млн. грн. і готові до подальшої співпраці, – каже фінансовий керівник проєкту.

Директор підприємства-орендаря «Універсальні технологічні системи»

Ірина Федорейко впевнена, що УЕН – це передусім відновлення роботи занедбаних вітчизняних підприємств шляхом їхньої модернізації, збереження трудових колективів, їхня переорієнтація на випуск теплоенергетичного обладнання з одночасним збереженням основного профілю діяльності.

– Ми прагнемо зробити цей проєкт успішним, щоби трудовий колектив “Променя” нарешті почав отримувати вчасно адекватні зарплати і належним чином сплачував податки в бюджет. Ми готові до співпраці і будемо раді, коли хоч одне промислове підприємство в Тернополі підніметься з колін і завдяки нашим інноваційним розробкам проведе свою модернізацію, – говорить пані Ірина.

Кандидат технічних наук, розробник комп’ютеризованих систем управління теплогенераторів-утилізаторів Микола Рутило каже, що УЕН – це створення сучасних автоматизованих систем керування теплоенергетичними установками на базі вітчизняних контролерів, програмного забезпечення та пускорегулюючої апаратури.

– Наші теплогенератори-утилізатори повністю автоматизовані. Оператор на пульті управління бачить весь процес. Контролер відслідковує всі параметри і попереджає нештатні ситуації. Програмний продукт розроблений і випробуваний у Хоросткові на діючих теплогенераторах, – додає Микола Рутило.

Кандидат технічних наук, керівник виробничого сектора на підприємстві «Промінь» Роман Загородній вважає, що УЕН – це перепрофілювання вітчизняних підприємств на випуск актуальної для України продукції, створення маркетингових структур для реалізації виготовленого обладнання, пропаганду серед українських  бізнесменів ідей цивілізованої енергоощадності.

– Для виготовлення теплогенераторів ми частково залучали працівників “Променя”. При успішному маркетингу і поступленні замовлень у межах 10 генераторів на рік можемо залучити весь колектив підприємства і створити десятки додаткових робочих місць. Якщо здійсниться план щодо центру утилізації медичних відходів, то це теж надасть можливість створити додаткові робочі місця, – говорить пан Загородній.

– Я щиро вражений інноваційними розробками колективу. Це надактуально для України. У комплексі вирішуються важливі проблеми в енергетиці, економіці, екології. Тернопіль повинен стати центром біоенергетичної диверсифікації джерел енергії в Україні. Щодо “Променя” я переконаний, що столичні чиновники змушені будуть  піти назустріч інвесторам, адже проголошений урядом курс на модернізацію економіки, створення інституту “інвестиційних нянь” повинні діяти на практиці. У Польщі в 90-ті роки підприємства в такому стані віддавали інвестору за 1 злотий. Де зараз процвітаюча економіка поляків, а де ми? Ситуація “чемодан без ручки”, коли неможливо нести і важко кинути, не для нинішнього стану в Україні, – підсумував заступник голови Громадської ради при Тернопільській ОДА Володимир Воронін.

Після презентації проєкту вся необхідна інформація буде розміщена на сайті  «Універсальних технологічних систем”. Зараз із представниками компанії можна зв’язатися за контактними телефонами: (0352)53-39-09, 050-43-74-944, 068-03-89-428.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
26 Липня
25 Липня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше